Brambor16 Brambor16 komentáře u knih

Strašák Strašák Frank Goldammer

Naprosto úžasný. Nejen, že hlavní hrdina, inspektor Heller musí najít sériového vraha, ale potýká se i s nedůvěrou svých kolegů nacistů. Příběh zasazený do druhé světové války, kde se musí schovávat před bombovými útoky na Drážďany. Doporučuju, knihu nedáte z ruky.

19.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ani nevím, co bych k této knize dodala. Je to tak neskutečně čtivý, napínavý a zároveň oddechový. Prostě všechno.

13.05.2019 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Úplně to vidím jako film. Klasická romantická komedie, naplněná spousty emocí a vtipem. Ten pes tam prostě nemá chybu.

28.08.2018

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme. Už se těším na další příběh autorky.

02.09.2019 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Popravdě se to da srovnat kniha vs. film. Kniha se mi šíleně líbila. Byla jiná film jsem totiž viděla dříve. Na knize se mi moc líbilo to, že je tam zasazen příběh a do něho její myšlenky v rámci povídek. Člověk se neztrácel tolik v orientaci jako kdyby to bylo rozděleno na kapitoly a dějové části. Takže ze mě fakt dobrý.

SPOILER:
Kniha vs. Film je hodně jiná. Kniha mě tak emocionálně nedostala. Ve smrti s jejím bratrem jsem u filmu brečela jako želva ale u knihy je to prostě bohužel dáno jako fakt že se to stalo. Taky je jasné že film je schválně takto zpracovaný, ale i tyto detaily na jsou důležité.

29.03.2019 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nikdy nezavrhujte knihu když už jste viděli film. První jsem viděla film a do druhé poloviny mi pořád nebylo jasné o co v tom filmu jde. Ale kniha ? Po přečtení se mi všechno vrátilo a musím říct že je naprosto úžasná. Tolik citů že se vejde do dospívajícího muže? Těším se až si ji znovu přečtu.

09.11.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Upřímně jsem popve nevěděla do čeho jdu. Až jsem si i myslela ze jde o nejaky fantasy. Ale nakonec kdyz víme ze je to z naší doby je to tak zajímavé a kolikrát jsem si i říkala ze je to blbost, ale hlavni hrdinka to vystihla. Pokud si řeknete že je to blbost tak stačí vyslechnout že každý se snaží žít tak aby přežil. Možná proto se mi to tolik líbilo

15.05.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na to že to byla první kniha kterou jsem od autora začal číst, tak mě to trochu zklamalo. Čekala jsem severskou detektivku a najednou je postava v austrálii kde je pořád jenom vedro. Jinak musím říct že jsem nečekala všechny ty zvraty, co se tam udály. A jednou jsem byla na postavu naštvaná až se mi to nechtělo číst dál, ale zvládla jsem to a docela se i těším na další případ Harryho Hola.

03.05.2019 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Taky můžu doporučit. Je tam spoustu zajímavých názorů a když máte sami lehký přehled o politice nenecháte se jakoukoli knihou zmanipulovat a uvažujete sami, což je tato kniha příkladem. Poukazuje pouze na fakta a v případných pochybách je zde i odkaz odkud autor mohl citáty či články čerpat. Pak stačí dát si jedna a jedna dohromady a svůj názor sdílet!

29.03.2019 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Dlouho jsem se tak nenasmála. Jako bych viděla sebe v pubertě nebo svou kámošku. Je to skvělý dárek a super na zasmání.

25.03.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Úžasná. Myslela jsem si, že když jsem viděla film tak mě kniha nebude bavit ale jako vždy je to ještě lepší. Miluju Charlieho a jeho kamarády. Je to skvělá kniha a má svou myšlenku a hloubku. Těším se až se k ní znovu vrátím.

07.01.2019 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tato kniha možná patří mezi literaturu pro mládež a dá se pochopit i jako romantickou ale jde v ní o mnohem víc. Autor popisuje život jiný než ho můžeme znát a nebo jaký ho známe. Popisuje životy různých lidí, jak příjemných a charakteristických tak nepříjemných osobností a feťáků do kterých bychom se nikdy nechtěli vcítit. Není to jen o romanci ale o pochopení různých životních standardů a ne vždycky se dá všechno brát jako samozřejmost.

05.11.2018

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Zhltla jsem jí o polední pauze za půl hodiny. Je to fakt dost vtipné. Člověk se až diví jak někdo něco takového může vyplodit ze svého mozku a nebo ještě to někomu napsat. Jinak super vymyšlený a určitě dobrá kniha na přečtení porozchodový deprese.

26.09.2018 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Prosím prosím prosím byz to film chtěla bych ho vidět. Vůbec jsem nic nepředvídala vůbec jsem nečekala jak to dopadne a to mám na některé příběhy čuch. Bylo to hezké sice jsem někdy musela pátrat v jaké době asi píše je to dost prolínavé ale nakonec když se do toho člověk dostane je to perfektní takže 5 hvězd protože si to určitě v budoucnu budu chtít přečíst znovu.

08.08.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Bratr Lorenzo:
Tak náhlá rozkoš mívá náhlý konec, a hyne
v triumfu: jak prach a oheň se políbením ztráví. Sladký
med přilišnou lahodou se zoškliví, a okušením chuť nám
poruší: buď střídmý; střídmá láska stálost mívá; spěch
jakož váhavost se opozdívá.

31.07.2018 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Docela drsný. V některých rozhovorech jsem nemohla číst dál a musela knihu odložit, ale dočetla jsem ji a je to rozhodně poučné. Doporučuji přečíst nejen rodičům, ale i dětem. Ne vždycky je na internetu bezpečno.

27.02.2020 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Není to tak úžasný jako jeho první kniha a první díl Psí poslání, ale i tak mě to pořádně vzalo za srdce a i ta slzička mi ukápla.

24.06.2019 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Naprosto super! Na konci byla i slzička.

25.03.2019 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Těšila jsem se na zajímavý zvrat ohledně hry ve které všichni účinkovali a ono to bylo úplně o ..... I po dočtení jsem na ni nezměnila názor. Mě osobně se kniha vůbec nelíbila.

25.03.2019 1 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Tuto knihu jsem začala číst a moc od toho nečekala. Nakonec mě to neskutečně vtáhlo do děje, že jsem ji nemohla dát z ruky. Je tam spoustu událostí, spousta napětí, které ani nečekáte. Za dlouhou dobu to je pro mě kniha, u které se budu těšit, až vyjde další díl.

30.01.2019 5 z 5