bookshelf bookshelf komentáře u knih

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Tuto sérii jsem po přečtení Města z kostí chtěla nanávratně odložit. Očividně se mi to nepovedlo. Byla chyba pokračovat ve čtení, což jsem udělala kvůli spoustě doporučení. Nekonečně uspávací a moc neříkající příběh se zápletkou, která snad nešla brát ani jako zápletka. První díl alespoň vylepšoval Jace. V této knize mi moc vtipný ani sympatický nepřišel. Ale líbilo se mi, jak si na začátku všichni hráli na Snapea, když Jacovi říkali, že je stejně arogantní jako jeho otec.

Čekala jsem, že když už se jedná o díl s pořadovým číslem dvě, budu z té knihy alespoň trochu chytřejší ohledně Idrisu, Spolku, démonů a celého podsvěta. Omyl. Jediná novinka byly vílí schopnosti, což není zrovna utěšující.

SPOILER!
Dala bych knize ✯, ale docela mě bavilo Simonovo věčné umírání, což knize vysloužilo nějaké body navíc.

28.07.2014 2 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Je to zvláštní. Při čtení takřka každé Riordanovy knihy se nemůžu dočkat až skončí, ale po jejím přečtení už se těším na čtení dalšího dílu.

17.07.2014 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Od knihy jsem se snažila nic neočekávat. Jsem za to ráda, protože při opaku by mě zaručeně zklamala. Je škoda, že autorka vše popisovala jednoduchým stylem. Okolí, vzhled, charakter postav - to vše zůstalo víceméně na naší fantazii, abychom si to představili.

SPOILER!
Postavy byly takové nijaké. Neurazí. Ale ani nenadchnou.
Ever si všichni oblíbili. (Jak jsem četla) A přitom se chovala jako obyčejná puberťačka.
Callum, zaručeně nejlepší postava ze všech, byl přemýšlivý, sympatický a také hodně sebevědomý. I jen to jak na začátku jednal s Stoosmasedmdesátkou zatímco on byl je Dvaadvacítka : Je jen otázkou času, kdy mi neodoláš.
Wren byla zprvu obyčejný reset, který poslouchal na slovo. Proč by taky ne? Nemá emoce, je silná a řídí se pravidly, která jsou daná. Tak jakto, že na konci pláče, cítí se provinile atd. ? Chápu, že v ní Callum probudil nějaké dávno zapomenuté emoce, ale stejně..
Adina byla plytká. Úplně bez osobnosti.
Líbil se mi vztah Calluma a Wren. Občas mi připomínali Katniss a Peetu v aréně. Ona je ta silná, ta co jej chrání. Obstarává jídlo atp.

Závěr byl velmi uspěchaný. Ještě více než celý příběh. Když už Wren získala tu armádu resetů, proč tedy s nikým nebojovali? To mi tam chybělo. Celý úprk z tak rozsáhlé a zabezpečené společnosti vypadal až příliš jednoduše.

Dávám ✯✯✯ , protože mě příběh dostatečně zaujal a potěšil, ale po dokončení jsem si na knihu ani jednou nevzpomněla.

11.07.2014

Cress Cress Marissa Meyer

Je škoda, že pohádka o Rapunzel (Locika) není v Česku moc známá a já neměla příběh s čím porovnávat. Děj byl občas retardován jiným, méně zajímavým dějem. I přes to, že je to napsáno velmi čtivě, nemusíte o příběhu tolik přemýšlet. Kvůli tomu jsem se nedokázala sžít s většinou postav. Proto dávám 4 hvězdy.

Předpokládám, že během čekání na Winter asi zapustím kořeny.

13.06.2014 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Od této knihy jsem moc neočekávala, protože mě první nijak nenadchla. Ale tento díl mi tak učaroval. Nenechal mě ani na chvíli vydechnout. Bylo to opravdu zajímavé čtení. Oceňuji, že jsem se tentokrát mohla něco dozvědět o Obnově. Protože informace, že ničí knihy mě sice zasáhla, ale o ničem moc nevypovídala. Velmi jsem si oblíbila Kenjiho. V prvním díle byl mojí nejméně oblíbenou postavou: otravný, nedůvěryhodný, úchylný. To se tentokrát změnilo již na prvních stránkách. Nejvíc mě ale překvapil Warner. Já vím, že bych ho měla nenávidět. Jenže mi to nějak nešlo. Bylo to takřka nemožné. Kniha obsahuje velmi zajímavé zvraty, fascinující zamyšlení a ty nejlepší přirovnání, které jsem kdy četla.

28.05.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

V určitém ohledu je to kniha, jejíž zápletka je zcela evidentní až bije do očí. Ale pokud pominu fakt, že již z prvních kapitol je zřejmé to, co je odhaleno až na úplném závěru jako nalákání na další díl, se mi kniha zamlouvala. Jedná se o vyvedené zpracování pohádky o Popelce, která je v tomto příběhu velmi originální. Už to, že se kamarádí se svojí nevlastní sestrou je u ní nevídané. Celkově kniha naprosto splnila má očekávání. Snad až na tu obálku...

15.05.2014 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Kniha si mě zpočátku získala neotřelým způsobem psaní. Nadšení z toho, že jsem našla něco jiného a úžasného pominulo, když jsem knihu začala číst. Prvních asi 80 stránek jsem přemýšlela, jestli nebylo chybou si ji kupovat. Nebyla to výslovně nuda, ale nic uchvacujícího. Navíc jsem netušila, že i v této dystopii se bude vyskytovat nějaká romance. Nebylo to tak děsné, jen trochu vtíravé. Když jsem se do knihy konečně začetla, nemohla jsem ji odložit. Konec mi učaroval. Teď už nebudu váhat ani chvíli s koupí dalšího dílu.

12.05.2014 4 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Čtení to nebylo špatné. Po vydařeném prvním dílu možná trochu zklamání. Na začátku jsem málem vyletěla z kůže kvůli všem věcem, které mají být podle krásných "epesné". Doufám, že to už nikdy znovu neuslyším. Děj pěkně plynul. Teda až na další cestu, kterou musela Tally absolvovat. Ne že by její cestování bylo nudné. Bylo velmi nudné. Zakončení knihy se mi zdálo vcelku podařené. Bylo by to vážně dobré zakončení nebýt posledního rozhovoru s Davidem, kvůli kterému u mě Tally celkem klesla. Nevím proč, ale nějak nedokážu oblíbit postavy této série. I přes všechny nedostatky se těším na další pokračování.

29.04.2014 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Asi nejméně povedená knížka z celé série. To ještě neznamená, že byla špatná. Ale druhým dílem byla nasazena celkem vysoká laťka, které Šampion prostě nedosahoval. Nejvíce z celé knihy se mi líbil systém, který fungoval v Antarktidě. Když jsem tuto část četla, litovala jsem, že se celý příběh neodehrává právě tam. Doufám, že slečna Lu plánuje v budoucí době zase něco napsat, protože její knihy jsou opravdu čtivé.

21.04.2014 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Z dílů Percy Jacksona mě tento bavil asi nejméně. Přijde mi, že se každý díl dost podobá a trochu mě to začalo nudit. Každá výprava je sice z jiného důvodu a i okolnosti jsou jiné, ale vždy Percy někam přijde, někoho potká a odejde. Musím ale uznat, že mě u Riordanových děl zatím vždy na další pokračování neuvěřitelně nalákal konec. A tak to bylo i tentokrát. Jen doufám, že mě závěrečný díl nezklame jako tento.

14.04.2014 3 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Mara je jiná. Na začátku jsem byla trochu zmatená. Nebyla jsem si jistá, co vlastně čtu. Jestli je záměrem knihy být tajemná nebo romantická. A potom to bylo divné. Ale tak pěkně divné. Některým by asi smrt jiných lidí (nejedná se o spoiler-můžete být v klidu) nepřišla hezky divná, ale to, co se kolem Mary dělo mě zajímalo a táhlo. Přemýšlela jsem o té knize celý den dokud jsem ji nedočetla.(Samozřejmě potom ještě víc.) A také o Noahovi. Jediné, co mi na něm vadí je, že není skutečný. Michelle Hodkin jsem po přečtení Prozření Mary Dyerové zařadila na 3. místo, co se týče mých nejoblíbenějších spisovatelů. A to je co říct.

09.04.2014 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Divím se, že tato kniha není více známá, protože je to velmi povedená dystopie. Ze začátku to bylo trochu zmatené a systém celého jejich světa byl trochu nejasný. Kniha mě začala bavit postupem stránek. A u konce mě naprosto uchvátila.

07.04.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zdá se mi, že jsem asi četla jinou knihu než ostatní, protože mně se nelíbila. Zklamalo mě to. Pořádně. Zato styl jakým spisovatel psal byl opravdu výjimečný. Mimoto jsem si i oblíbila zdánlivě nevýrazné postavy. Ale zdálo se mi, že příběh se táhne. Kniha mě ani na chvíli dostatečně nepohltila a četla jsem jen proto, abych ji dočetla a odložila.

Je něco,co na čtení přímo nesnáším. A to jsou spoilery. Nesnáším, když je někdo někde píše a neoznačí. Když si takový spoiler přečtu, už nemusím knihu číst. Tato kniha byla plná spoilerů.

01.03.2014 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Úžasně napsaná kniha. Musím ale přiznat, že začátek mi přišel trochu zmatený. Je tam tolik informací, že je těžké to všechno vstřebat.Ale chápu, že tak nějak to muselo být i pro Clary, která se najednou ocitla v cizím světě. Kniha čtenáři nedá ani na chvíli odpočinout. Je tam plno náhlých a nečekaných zvratů, ale i pár předvídatelných faktů, které jsou čtenáři odhaleny až na konci. Co se týče postav tak nejsympatičtější mi byl určitě Jace, jehož humor je mi vlastní. Rozhodně jsem si od té knížky slibovala trochu víc a doufám, že další díly budou lepší.

13.02.2014 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Stejně jako Brumbál vždycky na konci každého dílu vysvětloval Harrymu situaci, tak i já bych potřebovala něco vysvětlit.

06.02.2014 2 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Chvíli sice trvalo než se příběh pěkně rozjel. Ale když se to stalo, nemohla jsem se nabažit všech náhlých zvratů, které nastaly. Pořádnou radost mi udělal popis světa mimo Republiku a Kolonie. Je to přesně to, co jsem u jiných dystopických příběhů postrádala. Docela mě rozhořčil sled posledních pár událostí na konci po tom, co všechno vypadalo velmi idylicky. Smůla. Po tom konci mě mnohem více zajímá, jak to dopadne s June a Dayem než vývoj války mezi Republikou a Koloniemi.

05.02.2014 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Moje sympatie k této knize stoupaly rychle, jako horská dráha, která jede pouze vzhůru (s menší rovinkou na začátku). Ačkoli určitou část vývoje jsem předem odhadla, neodradilo mě to od dalšího čtení, kterého jsem rozhodně nelitovala. Nejprve jsem byla trochu zmatená z popisu událostí ze dvou různých perspektiv. Později se mi to tak zalíbilo, že bych to uvítala i u jiných knížek.

02.02.2014 4 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Dílo Navždy princeznou se mi zdálo lepší než některé předcházející díly. Ačkoli se nejedná o žádné těžké čtení. Ale kdo kdy řekl, že nemáme číst to, co se nám líbí, i když se nejedná o "plnohodnotnou" knihu? Kniha jako závěrečný díl absolutně splnila má očekávání. A nechybělo ani navázání na předchozí díly.

01.02.2014 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Nemám ráda knihy, ve kterých nejsou vypsány skutečnosti bez kterých není možné knihu pochopit dokonale. Tuto knihu jsem nepochopila dokonale. Snad je to mojí omezenou fantazií, o které jsem si až doteď myslela, že je velká. Nebo tím, že se ostatní spokojí s tou trochou informací, které Gaiman nabízí. Osobně bych chtěla vědět o ženách Hampstockových mnohem více. Ano, dalo by se říci, že jsem zklamaná. Přeji pěkný den.

16.01.2014 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green mě znovu nezklamal. Nesrovnávám Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály. Ačkoli stále tápám nad tím, kde ostatní uronili pár těch slz, kniha se mi líbila tak, že dám hned 4 hvězdičky. Pokud jste tento komentář četli proto, abyste se rozhodli zda si ji koupit nebo ne, volte první možnost. Vždy je čas jít hledat velké Možná.

01.01.2014 5 z 5