bookgover bookgover komentáře u knih

Ne! Prostě tohle ne! Všichni jsme si přáli pokračování od první přídavné povídky, kterou Rowlingová zveřejnila na "pottermore", ale tohle nemá s její prací vůbec - ale vůbec nic společného. Stále nechápu, když se chystá napsat celkem pět scénářů k Fantastickým zvířatům, proč si nenašla čas a dopřála fanouškům opravdové finále se vším, co se jí podařilo stvořit. Kdyby to bylo alespoň na úrovni "fanfiction", ale myslím, že každý fanoušek tady by dokázal vymyslet lepší příběh, než tento - co se rovná příběhu jak od desetiletého dítěte. Navíc většina dialogů je příšerná a plná patosu a klišé - přitom sama Rowlingová je výborná v dialozích. Je to opravdu škoda. Pocit nostalgie přišel až na samotném konci příběhu, kdy vám skutečně dojde, že potěch příšerných stránkách ničeho je opravdu KONEC.

17.10.2016 odpad!

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Popisovat někomu knihu “Oceán na konci cesty” je stejné, jako když se pokoušíte barvitě odvyprávět sen z předešlé noci.

25.03.2021 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Musím říci, že tohle byla zatím ta nejhorší "duchovní" kniha, co mám za sebou. Mluvím samozřejmě o formě. Celou dobu jsem si připadal, že sedím v nějaké zasedací místnosti a poslouchám motivační kecy nějakého manažera - ála "Partners", "Broker Consulting" a další. Těšil jsem se na "pohádkový" příběh mnicha, který opravdu prodal své ferrari - nebo na trochu těžší rozhovory učitel & žák. Co jsem dostal? Naprosto krkolomné a bohužel i hloupé dialogy o ničem - nad některými hloupými dialogy se vám opravdu budou ježit chlupy hrůzou!

05.10.2015 1 z 5

Když jsem přečetl první díl, tak jsem byl neuvěřitelně nadšenej. Super se to četlo a příběh byl zajímavej. Druhý díl měl slušně nastartovaný děj. Bohužel mi během čtení přišlo, že autorce dochází už tak nějak dech, ale furt jsem byl zvědavej na samotnou arénu. Ta mě fakt nebavila. Druhému dílu jsem tak sebral první hvězdičku i přes zajímavý konec, který čtenáře nutí ihned číst dál. Třetí a závěrečný díl mi přišel jako rozpracovaná osnova všech pocitů a různých nápadů, které do toho chtěla napsat. Následně to hrubě slepila a finále je na světě. Problémem třetího dílu je samotný profil knížky. Čtenář vlastně neví jaký žánr čte ... je to jeden velký zmatek a neuvěřitelné klišé na konci. Musel jsem odebrat další hvězdičku ...

06.04.2013 3 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Tenhle román mě neskutečně překvapil. Bylo to příjemné čtení a knihu jsem doslova zhltnul. Navíc jsem se dozvěděl i zajímavé informace, které jsem doposud nevěděl. Rozhodně zařadím autorku do svého hledáčku budoucích knížek. Vřele všem doporučuji. Za mě neskutečně překvapení ...

25.01.2014 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nebudu používat ostrá slova, ale tahle kniha je jeden velký "omyl". Příliš přímočaré - alegorie by tomu slušela mnohem lépe.

06.04.2013 1 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Za mě je cesta do Oblasti X neskutečný (hluboký) čtenářský zážitek. Nejde se ani konkrétně vyjadřovat k ději nebo konkrétním situacím. Každý čtenář by si tuhle cestu mezi řádky měl absolvovat sám. Za mě jedno velké doporučení s tím, že naprosto souhlasím po velmi dlouhé době s knižním oceněním.

PS: filmové verzi na Netflixu se vyhněte obloukem. Je to sice určitá vize - adaptace, ale všechny hluboké myšlenky z knihy ve filmu nahradily scény, které jsou spíše k smíchu.

A tak cesta do Oblasti X není pro každého (ať je to čtenář, nebo scénárista filmu)

26.01.2019 5 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Bláhově jsem si myslel, že mě nemůže kniha ničím novým překvapit. Teď si můžu jen sypat popel na hlavu a plácat se po čele, proč jsem knihu, tak dlouho odkládal. Tahle kniha se nedá číst, je to spíše o prožitku a vlastně takovou osobní meditací. Špatně se to popisuje bez spoilerů apod. Nicméně, pokud jako já nemáte rádi on-line hype nad knížkami, tak do této určitě jděte. Jak jsem psal výše: nečeká vás hype, ale prožitek na hranici s meditací. Tohle u běžné novely nenajdete.

03.07.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první setkání s Nesbem. Ikdyž se mi závěrečné vyvrcholení příběhu líbilo, tak 90% knihy byl takovej nějakej spatlanej chaos ...

14.01.2014 2 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

S knihou jsem několik měsíců zápasil. Pořád jsem se nedokázal naladit na stejnou vlnu, až ke konci jsem přistoupil na způsob vyprávění a knihu dočetl. Jednotlivé teologické části, kterých během příběhu přibývá mě stále více rušily. Bez nich by to nebylo jistě takové, ale za sebe musím říci, že té "teologie" bylo na mě trochu moc - byla to hlavní brzda, proč jsem se nemohl pořádně začíst do příběhu. Tak či onak je kniha výborně zpracovaná. Vydání od Arga je úžasné a plně vystihuje ducha knihy. Určitě si pořídám další - ikdyž momentálně potřebuje můj mozek tak trochu prázdniny :) Co se týče hodnocení, tak nemůžu dát méně než 5hvězdiček. Je to skvostná kniha, ze které jde s každou stránkou respekt. Výborná práce!

09.11.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Před samotným závěrem knihy jsem byl z příběhu fakt unešenej. Tohle se úžasně četlo a navíc jsem byl fakt zvědavej, jaké tajemství si pro nás Brown připravil. Zasloužených pět hvězd ale sklouzlo na slabé tři. Nebudu tady prozrazovat pointu ale všechno se najednou rychle vyřešilo - místy jsem měl pocit, že byl Brown časově tlačen k dopsání - jak jinak si vysvětlit samotný konec knihy, který mi připadal jakoby ho ani sám Brown nenapsal ... prostě divný!

06.04.2013 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Myslel jsem, že to nebude tak dobré jako první díl - nicméně tohle byla neuvěřitelná jízda a často do ranních hodin :)

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Když jsem dočetl jeho "Pí a jeho život", tak jsem si myslel, že mě už nemůže ničím překvapit. Jestli předešlá kniha byla temnou sondou do lidské duše, tak tohle už bylo jasné inferno. Během závěru knihy jsem místy i přestával dýchat. Opravdu mě to vzalo a to se mi opravdu u čtení knih nestává. Mám z této knihy tolik pocitů a emocí, že to nejde ani popsat ... tuhle cestu si musí prožít každý s autorem sám.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Nádherná kniha, která v sobě skrývá velkou pravdu. Dlouho mě žádná kniha tolik neuchvátila jako tato. Každému doporučuji.

Kar Kar Miloš Urban

Když jsem se dočetl, že Miloš vydává po dlouhé době další hororově laděný příběh, tak moje sedmikostelí-❤️ mě přivedlo hned do prvních řad na autogramiádu. KAR je ovšem jiný druh hororu. Řada z nás má v sobě ukryté šuplíky přeplněné emocemi a vzpomínkami z minulosti. Víme o nich, ale uklízet se nám v nich nechce a tak je zavřené tolerujeme. Julián se nechtěně do revize šuplíků pouští a dobrovolně ztrhává jednu vzpomínkovou náplast za druhou. Při čtení jsem si často vzpomněl na Junga a jeho Červenou knihu. Každý se nějak se svými šuplíky srovnává a do jaké míry byl tento spíše emoční horor skutečnou cestou za sebe očištěním ví asi jen Miloš. Někdy jsou vlastní vzpomínky v šuplíku větší zlo než vymyšlení kanibalové. A jako milovník tzv. easter eggů jsem narazil v knize na můj nejoblíbenější horor od Miloše vůbec, necháme se překvapit a možná nám letošní podzim ????to svoje kouzlo teprve odkryje. Vzpomínám jak jsme se na střední pokoušeli tuto úžasnou povídku sami zfilmovat????ale to je už dávno.

04.06.2020 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown během svého turné s knihou Inferno navštívil Španělsko, konkrétněji Barcelonu. Stejně jako celý svět ho upoutala tajemná a monumentální Sagrada Familia. Jeho osobní asistentka měla volno a tak šel na prohlídku sám. Fascinován a zároveň smutný, že si o tom neměl s kým promluvit se pustil do debaty se Siri. No a z toho vznikl celý román Počátek. Řemeslně napínavý román s tajemstvím, které vám je schopna vysvětlit i samotná Siri. Román, kde na zápletku a finální rozuzlení přijdete před půlkou knihy. Větší zklamání nežli Ztracený symbol. A co na to Siri?

11.01.2019 1 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Příjemné, místy smutné, melancholické, uslintané, uprděné i láskou šílené zakončení příběhu o Bridget. Dočkali jsme se a doufám, že se dočkáme i filmového zpracování (snad nebudou muset tvůrci použít digitální Bridget, když se nám Renée tak omladila). Kniha mě pobavila a to je hlavní!

05.01.2015 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Na tuhle knihu jsem se moc těšil. Každý z fanoušků pana Coelho mi jí doporučoval. Musím říci, že jsem mírně zklamán. Když se zamyslím nad hlavní myšlenkou "falešné modely sexu", tak mi nejsilnějším momentem přišlo vyprávění knihovnice. Mně by se více líbilo, kdyby tato problematika byla zasazená do dlouholetého manželství. Tam jsem v textu cítil velkou sílu. Jinak samotný příběh o prostitutce byl sice hezký ale hrozně z jednotlivých stránek smrdělo klišé. Dokonce jsem měl pocit, že si sama hlavní hrdinka dost protiřečí ... a ten konec? Jako sondu o lásce a sexu bych si od pana Coelho představoval něco jiného. Tohle byla jen další z jeho POHÁDEK a tak to musím brát. Škoda.

06.05.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Velmi dobře se čte ... zpracováním příběhu se kniha řadí do průměru

25.12.2013 3 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Nedočetl jsem ... nebavilo mě to ... špatně se mi to četlo ...

25.12.2013 2 z 5