bookcase Online bookcase komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Když jsem knížku začala číst, trochu jsem se bála, že mě námět nebude bavit, jakkoli mám knihy Jojo Moyes ráda. Trochu ve mně evokoval klasické příběhy jako je Bílá velryba nebo Stařec a moře. Z omylu jsem byla rychle vyvedena a užila si četbu výborně napsaného společenského románu, který ocení čtenářky (a snad i čtenáři ), jimž jsou blízké příběhy ze života obyčejných lidí, s romantickým nádechem.

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Žádná intelektuální náročná četba. Odpočinkový román k vodě nebo k zlepšení nálady při chřipce

21.07.2016 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Připravte se na divokou jízdu, neotevírejte knihu, pokud nemáte dostatek času ke čtení. Geniální Nesbø vám totiž nedovolí ji odložit. Takové dějové zvraty, jaké se odehrávají v Policii, tu už dlouho nebyly. I samotný Nesbø si snad šetřil všechno to napětí na poslední díl. Mám pocit, že mu tentokrát u psaní našeptával samotný ďábel.

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Od zítřka budu sexy třicítka je román, který přečtete, ani nebudete vědět jak. Připomene vám knihu Ďábel nosí Pradu, to když se seznámíte s Alicinou šéfkou, i ztřeštěný humor z Deníku Bridget Jonesové. Tedy už poněkud vyzrálejší. Tato vtipná romance o tom, jak postarší Popelka ke štěstí přišla, je jako stvořená pro chvíle, kdy potřebujete vypnout nebo bojujete s chřipkou a toužíte se začíst do něčeho pohodového. A možná po přečtení najdete odvahu udělat první krůček ke změně ve vašem životě, které jste se doposud báli.

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Silný a emotivní příběh, v němž autorka nešetří metaforami, zaujme a potěší milovníky obsáhlých rodinných ság a příběhů, které jsou inspirovány klasickými díly.
Hodnocení: 90 %

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Autor píše ve třetí osobě, ale i přesto máte pocit, že vypravěčem je samotný Johnsey. Možná si na styl vyprávění budete muset trošku zvykat, Donal Ryan to na vás hned ze startu bez příprav vybalí, ale jakmile se začtete, čeká na vás kvalitní čtenářský zážitek. Tady bych chtěla vyzdvihnout práci Alice Hyrmanové McElveen, která tuto knížku přeložila s citem pro detail a perfektně čtenářům zprostředkovala Johnseyho trošku chaotický a zároveň bezelstný styl řeči.
Hovorový jazyk, slang a leckdy až bezděčný humor hlavního hrdiny činí z tohoto příběhu, který má „pouze“ něco málo přes 200 stran, čtivou výpověď o životě jednoho prostého mladíka. Zároveň nám přibližuje moderní Irsko, které si zachovalo jistou starosvětskost, kterou tak dobře známe z historických románů.

21.07.2016 5 z 5

Jak se po anglicku vytratit v Anglii Jak se po anglicku vytratit v Anglii Hana Parkánová-Whitton

Jste-li fanoušky všeho anglického, toto humorné a zároveň laskavé vyprávění se stane vaším šálkem čaje a budete se k němu, stejně jako já, rádi vracet.

21.07.2016

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Miluju tuhle sérii a můžu ji číst pořád dookola.

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Ač je mi bližší sever Evropy, román Kavárnička v Kábulu jsem si vychutnala do poslední stránky. Musím uznat, že Afghánistán je země, která má určité kouzlo, díky němuž přitahuje a láká i přes velké riziko nebezpečí. Autorka napsala opravdu čtivý román, její vypravěčský styl je lehký a atmosféra v kavárně, všudypřítomný pocit sounáležitosti a přátelství, mi připomněl úžasný film Čaj s Mussolinim.

Dovolenkáři Dovolenkáři Emma Straub

Letní čtení k vodě nebo sonda do mezilidských vztahů? Tím vším jsou Dovolenkáři. Příběh pro čtenáře, kteří nehledají bezduchou odpočinkovou četbu, ale inteligentní společenský román, který má co říct.

21.07.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Liane Moriarty už ve svých předchozích knihách dokázala, že umí napsat moderní psychologický román. V Sedmilhářkách si bere na paškál mezilidské vztahy, jejichž zdánlivou pevnost dokáže nalomit i docela malá lež. Přestože se jedná o vážné téma, je román napsán s lehkostí a humorem. Autorka je dobrou pozorovatelkou a čtenářům umí mistrně nastínit problémy současné společnosti. Zároveň píše tak, že je problém knihu odložit, i když máte zpočátku pocit, že se v ději budete ztrácet.

Retro ČS 2 Retro ČS 2 Michal Petrov

Tohle povedené ohlédnutí do minulosti jsem si opravdu vychutnala.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak už to u knih tohoto žánru bývá, čekají na nás nečekané zvraty, které řádně zahýbou dějem. Příběh je opravdu propracovaný do nejmenšího detailu a napíná do poslední stránky.

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Psychothriller Pusinka je zárukou napínavé a adrenalinové četby. Budete si lámat hlavu nad otázkami, které vám při čtení logicky vyvstanou v hlavě. Na čí straně je pravda?

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Čtení, které se mi dostalo pod kůží. Skvěle vykreslený svět lidí, kteří trpí Alzheimerovou nemocí.

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Ironický a břitký humor, hrdinka, co by se skvěle doplňovala s Adrianem Molem. Líbilo se mi to, vzpomněla jsem si na vlastní mládí prožité v devadesátých letech, které nebylo tak šílené jako to Johannino. :)

21.07.2016 4 z 5

Nakresli mi vietor Nakresli mi vietor Eva Urbaníková

Kniha Nakresli mi vítr je napsána na základě skutečné události. Tím víc vás z něj bude mrazit, tím víc vás bude děsit představa, jak snadné je sejít ze správné cesty, když jste zaslepení láskou, pro kterou jste schopni udělat cokoli, byť je někdy cena nehorázně vysoká.

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Nádherný a čtivý rodinný román, který oslavuje ženskost a perfektně mapuje vztahy mezi dcerami a matkami.

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Musím přiznat, že Dívka, která spadla z nebe se mi z obou románů o Marian Sutrové líbila o trošku víc. Nic to však nemění nic na situaci, že Provazochodkyně jí slušně šlape na paty. No a já se už těším, až si od Simona Mawera zase něco přečtu.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Sugestivní román, který poukazuje na to, jak snadné je podlehnout lži a klamu. Tento spíše komorní psychothriller nadchne čtenáře, kteří milují rozplétání tajemství a nečekané zvraty v ději.