Boogi Boogi komentáře u knih

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tuhle knížku je těžké ohodnotit. Není vyloženě špatná, ale nijak vynikající taky není. V první půlce si Libby s Jackem skoro pořád jenom stěžují na jejich problémy a nic moc se tam neděje. V druhé půlce konečně začíná děj (ale stěžování nemizí), který se odehrává poměrně rychle a v některých částech možná až příliš rychle. Rozhodně by ničemu neublížilo trochu ubrat. Libbyin příběh se mi zdál zajímavější než Jackův, který se opakoval pořád dokola. Na druhou stranu má kniha plno pasáží, nad kterými má smysl přemýšlet.

Nevím, znova bych ji asi nečetla, ale jejího přečtení vyloženě nelituju.

01.08.2023 3 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Tahle knížka mě připravila o všechna slova. Až do poslední chvíle nevíte, kdo vlastně za to všechno může. Ze začátku se mi sice trochu pletly postavy, ale po pár kapitolách jsem se v nich zorientovala a myslím, že to, že byl vyprávěn z více úhlů pohledu, celému příběhu přidalo na napětí.

20.07.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen nikdy nezklame. Tuhle knížku jsem přečetla přímo raketovým tempem. V poslední zhruba čtvrtině přišel zvrat, díky kterému se konec vůbec nedal předpokládat. Postavy byly naprosto úžasné a naštěstí taky čím byli starší, tím víc rozumu měli. Toto bude zřejmě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

03.07.2023 5 z 5

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Tohle byla jedna z nejhorších knihy, co jsem kdy četla. Dala jsem jí šanci tři dny a pak to s ní naprosto vzdala. Ze začátku jsem si říkala: "vypadá to zajímavě, ještě jednu šanci tomu dám", ale prostě to nešlo. Po přečtení jediné stránky se mi zavíraly oči a i když jsem se dostala asi do třetiny, měla jsem pocit, že to dál už prostě nejde. Jsem ráda, že jsem ji měla jenom z knihovny a že jsem si ji nekoupila, jak jsem měla předtím v plánu.

25.06.2023 1 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Páni, to rozhodě bylo něco! Knížka se nakonec odehrávala úplně jinak, než jsem očekávala, ale rozhodně jedině v dobrém slova smyslu. Některé věci byly možná trochu nechutně popsané, ale ke knize se to hodilo, takže s tím nemám nejmenší problém. Určitě bych ji vřele doporučila úplně všem.

23.06.2023 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Knížka nebyla úplně špatná, dobře se mi četla, ale bylo na ní něco co mě úplně nebavilo. Nedokážu říct co, ale něco tam zkrátka chybělo. Od autorky jsem tuhle knihu četla jako první, proto nedokážu říct jestli byla nebo nebyla horší než ty ostatní. Celkově byla oddechová a skoro sama se čtoucí knížka, ale nemyslím si, že bych si ji přečetla ještě jednou.

15.06.2023 4 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Na knihu jsem měla poněkud vysoká očekávání a můžu říct, že je rozhodně naplnila. I přes to bych knihu označila za autorčinu nejslabší. Jako vždy měla úžasnou zápletku i děj, ale občas jsem se v něm ztrácela. Myslím, že některé věci mohly být lépe vysvětlené, protože tam byl trochu zmatek. Jako poslední bych snad vytkla, že konec byl lehce uspěchaný, ovšem i tak to byla úžasná kniha.

27.05.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen Hooverová opět nezklamala. Kniha byla plná nehynoucí lásky a zároveň i neskutečného utrpení. Občas jsem měla pocit že se až rozpláču, díky všem těm krásně popsaným momentům tam. Kniha sice nepatří mezi mé oblíbené, ale určitě předčila všechna má očekávání a to jedině v dobrém slova smyslu.

15.05.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

První půlka knihy mě bavila, ale ta druhá... Je mi jasné, že politika do téhle knihy prostě patří, ale podle mého názoru jí tam bylo až moc. Vztah Alexe a Henryho byl v knize jenom jako nějaká vedlejší událost a ani nebyl nějak extra zajímavý. Tuhle knížku jsem si opravdu chtěla přečíst a také jsem se na ni těšila díky všem těm pozitivním recenzím. Bohužel musím říct, že mě hodně zklamala a znova bych ji už nejspíš nikdy nečetla.

05.05.2023 3 z 5

Knížka mě nakonec příjemně překvapila. Hodně jsem přemýšlela, jestli mě vůbec bude bavit, ale nakonec se tak stalo. Chvílemi jsem přemýšlela, že ji odložím, ale dočetla jsem ji až do konce a musím uznat, že to vážně stálo za to. Nečekanou věcí bylo, jak se ke konci začala objevovat citlivější témata, ovšem byla tam skvěle zapracovaná, takže to nijak nevadilo, odvažuju se říct, že to knihu dokonce vylepšilo.

14.04.2023 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ze začátku jsem pochybovala jestli mě knížka bude vůbec bavit, ale časem jsem se od ní nemohla odtrhnout. Colleen Hoover píše knihy, které jsou inspirovány reálnými situacemi, které se můžou stát nám všem a to se mi taky na téhle knížce líbilo. Neměla žádný přehnaně zamotaný příběh a přehnaně šokující konec. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem poslední dobou četla.

01.04.2023 5 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Nikdy bych nečekala, že mě tak chytne zrovna knížka o baletu. Dlouho jsem její přečtení odkládala, ale když jsem se k tomu konečně dokopala, nemohla jsem uvěřit, jak skvělá to je knížka. Byla plná intrik, nenávisti, soutěživosti, komplikovaných vztahů a taky trochu ukázala, jak to funguje ve světě profesionálního baletu. Už se těším na druhý díl, doufám, že bude stejně úžasný jako tento!

12.03.2023 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Kniha nebyla vyloženě špatná a svým způsobem mě i bavila. Ale měla docela předvídatelný děj a některé části byly docela o ničem. Jediný nečekaný zvrat byl na začátku knihy, když se Morgan dozvěděla o manželově nevěře.

12.03.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku knihy jsem čekala, že to bude jeden z těch slaďáků, které jsou snadno předvídatelné, ale spletla jsem se. Kniha byla úžasně napsaná a i když je jejím hlavním tématem tak ošklivá věc, příběh je opravdu krásný. Myslím, že této knize by měli dát šanci opravdu všichni, ať už mají rádi za typ knih cokoli.

05.03.2023 5 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Knížka mě mile překvapila tím, jak rychle se četla. Čekala jsem, že mi to zabere mnohem víc času, ale měla jsem ji přečtenou cca za týden. Tím chci říct, že je vážně čtivá, příjemná a oddechová. Ze začátku mi Marina trochu lezla na nervy, ale časem se ukázala jako fajn holka. Čekala jsem, že příběh bude předvídatelný, ale po prvním zvratu jsem se nemohla přestat divit. Na to, že je to autorčina první kniha, je to dokonalé. Nemůžu se dočkat jejích dalších knih.

24.02.2023 5 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Od knihy jsem po přečtení Jeden z nás lže čekala něco víc. Opravdu zajímavých bylo asi posledních deset kapitol a ve zbytku se nic moc nedělo. Plus je ale zase to, že až do konce nebylo jasné kdo to udělal a odhalení bylo pěkně šokující.

16.02.2023 3 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného. Od začátku se mi líbila, v každé kapitole se něco dělo, dalo se to číst, atd. Ale konec se mi zdál nesmyslně uspěchaný a pak jsem se v tom docela ztrácela. Taky jsem nečekala tu nadpřirozenou linku, bez které to ze začátku nedávalo moc smysl. Vím, že kniha tak asi byla naplánovaná, ale konec by přece jen mohl být trochu šťastnější.

08.02.2023 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Poslední dobou jsem si docela oblíbila detektivky a musím říct, že tohle bylo vážně něco. Všechny postavy mi byly sympatické, i když jsem se ze začátku trochu bála, aby Addy nebyla jedna z těch rozmazlených, nepříjemných, populárních holek, které najdete ve skoro každé knížce. Až do konce jsem byla napjatá a knížku rozhodně doporučuju nejenom všem fanouškům detektivek.

24.01.2023 5 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Když jsem se tuhle knížku pokoušela číst poprvé, vůbec mě nebavila. Ale když jsem se k ní po čase vrátila, ukázalo se, že je to vlastně úplně úžasná kniha! Líbí se mi jak příběh tak postavy a není to jedna z těch knih kde se půlku času nic neděje. Určitě bych ji doporučila všem, kdo mají rádi trochu toho nadpřirozena, ale samozřejmě nejenom jim.

20.01.2023 5 z 5