bobo7592 bobo7592 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Přečetl jsem si i komentáře, protože jsem se celkem divil, že má tak málo v hodnocení. Pro mě jednoznačně jedna ze základních knížek, které je záhodno si přečíst. A na rozdíl od některých se k ní vrátím klidně i ve svém už dávno ne dětském věku. Podle hodnocení zde, asi mladá generace nezvládá Poláčkův styl a hlavně krásnou - i když pro ně možná zastaralou - češtinu se kterou si hraje. Ale je fakt, že já se zase občas nechytám s paskvily co produkují někteří uživatelé diskuzních fór. I když už o češtinu ani nejde.
Jednoznačně stojí za přečtení.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

V tomhle případě nejde dát nic jiného než plný počet. Goodbody a spol jsou prostě jedineční. Srovnávat se Švejkem v žádném případě nejde, je to něco jiného. Kdo má rád anglický humor, absurditu a nadsázku, tak si přijde na své. A až tu knížku budete po přečtení vracet do vaší knihovny, můžete si zkusit Goodbodyovský krok.

22.11.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

15.11.2018 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Jednoduše detektivní klasika. Amatérský detektiv aristokrat, prostředí, elegance, styl vyprávění, ... Co víc si přát.

04.08.2020 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Naprosto skvělá knížka pro děti. A navíc s nádhernými ilustracemi A. Borna.
Mytologie je krásně pohádková a dobrodružství může začít. Tak nasedat a jedem :-)

21.11.2018 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

První ze série "Doktorských" knížek. Aneb jak prolézt studiem medicíny s co nejmenší námahou a o to větší zábavou. Toho kdo má rád anglický humor určitě nezklame.

22.11.2018 5 z 5

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Jedna z knížek. která není inspirována přímo životem autora, ale samozřejmě, že zvířata tu jsou. Malinko ekologická agitka, ale psaná s laskavým humorem a fantazií. Ale i přes humor je tam poselství, že vše může v přírodě souviset se vším.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Kdo ještě nečetl a chce si zpříjemnit den, tak jednoznačně doporučuji. Pro všechny věkové kategorie.
PS: Když padl před lety návrh od bývalé přítelkyně, že by mohla být dovolená u moře. Odpověděl jsem v tom případě jedině Korfu. :) Samozřejmě, že to nejde srovnávat, protože turistický boom tam vznikl právě až na základě těchto knížek. Asi bohužel.

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.
Kdo by neměl rád Císařovnu z Blandingsu.

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Jepice Jepice James Hazel

Tak jsem se nechal zlákat nadšenými recenzemi místních čtenářů a přečetl si Jepici. Musím přiznat, že se dostavilo dost velké zklamání a těch 80% nadšení co tady tahle knížka dostala je podle mého hodně nadhodnocené. Po polovině jsem měl i chuť ji odložit natrvalo. Ale nakonec jsem se prodral až do konce, který se celkem dal tak trochu předpokládat. A ještě navíc se záchranou policejním sborem na poslední chvíli. Chvílemi se čtenář musí na konci skoro smát jak je to ve stylu Hollywoodské produkce se šťastným koncem. Asi bych to shrnul tak, že jako knížka na zimní večer nebo na dovolenou na lehátko na pláži je celkem dobrá, ale že bych se třeba k ní po pár letech vrátil, to tedy určitě ne. Neurazí, ale určitě nenadchne. Přemýšlel jsem kolik dát hvězdiček. Problém je, že půlhvězdičky nejdou. Za ten celkem slušný překlad jsem se nakonec přiklonil ke 3. I když s hodně, ale opravdu hodně, velkým mínusem.

15.11.2018 3 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Slušně napsaná komorní sci-fi bez šílených technologií budoucnosti a nelogičností. Pokračování už se mě moc nelíbilo.

26.11.2018 4 z 5

Židovské anekdoty Židovské anekdoty Karel Poláček

V podstatě už název sám o sobě říká vše. Tahle útlá knížečka je plná klasických židovských anekdot a určitě si zde každý najde nějakou, kterou už kdysi slyšel a i tu, která mu zatím utekla. Kdo má rád vtipy a zvláště židovské nebude zklamán. I když většinu asi bude znát. Jo klasika je klasika.

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Bill dobyvatel Bill dobyvatel Pelham Grenville Wodehouse

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

O Hlavě XXII asi každý minimálně slyšel. Není to knížka úplně pro každého a je občas trochu nepřehledná v ději a postavách. Ale to nic nemění na tom, že je to velice dobré čtivo. V žádném případě sranda k popukání, ale ani suchopárnost. Ironie, satira, vážnost i lehkovážnost.

22.11.2018 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

"Oni jsou fanda". Já tedy fanda téhle knížky jsem. Příjemné čtení, výborné vyprávění a milé rázovité postavičky z pražského a fotbalového prostředí. Je fakt, že filmové zpracování dalo postavám tváře, ale myslím, že to v tomhle případě vůbec nevadí a navzájem si nekonkurují.

21.11.2018 4 z 5

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Rodová sága ze severských lesů. Drsná příroda, drsné podnebí, drsní lidé.

15.11.2018 5 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Soubor povídek. Komentář je celkem zbytečný, prostě G. D. a tudíž o zábavu postaráno.

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Jedna z mála knížek, která není inspirována vlastním životem G.D.. I když samozřejmě, že zvířata zde musí být. A dokonce v tomhle případě v osobě slonice Růženky. Putování se slonem je plné překvapení :-)