bobo7592 bobo7592 komentáře u knih

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Jednoduše detektivní klasika. Amatérský detektiv aristokrat, prostředí, elegance, styl vyprávění, ... Co víc si přát.

04.08.2020 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Slušně napsaná komorní sci-fi bez šílených technologií budoucnosti a nelogičností. Pokračování už se mě moc nelíbilo.

26.11.2018 4 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

První ze série "Doktorských" knížek. Aneb jak prolézt studiem medicíny s co nejmenší námahou a o to větší zábavou. Toho kdo má rád anglický humor určitě nezklame.

22.11.2018 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

V tomhle případě nejde dát nic jiného než plný počet. Goodbody a spol jsou prostě jedineční. Srovnávat se Švejkem v žádném případě nejde, je to něco jiného. Kdo má rád anglický humor, absurditu a nadsázku, tak si přijde na své. A až tu knížku budete po přečtení vracet do vaší knihovny, můžete si zkusit Goodbodyovský krok.

22.11.2018 5 z 5

Zlaté město Zlaté město Len Deighton

Válečný-špionážní-detektivní román. Místo děje 2.sv. válka, Káhira a poušť. Slušně napsaný román se znalostí dobových reálií. Mohu doporučit k přečtení.

22.11.2018 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

O Hlavě XXII asi každý minimálně slyšel. Není to knížka úplně pro každého a je občas trochu nepřehledná v ději a postavách. Ale to nic nemění na tom, že je to velice dobré čtivo. V žádném případě sranda k popukání, ale ani suchopárnost. Ironie, satira, vážnost i lehkovážnost.

22.11.2018 4 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Naprosto skvělá knížka pro děti. A navíc s nádhernými ilustracemi A. Borna.
Mytologie je krásně pohádková a dobrodružství může začít. Tak nasedat a jedem :-)

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Jedna z knížek. která není inspirována přímo životem autora, ale samozřejmě, že zvířata tu jsou. Malinko ekologická agitka, ale psaná s laskavým humorem a fantazií. Ale i přes humor je tam poselství, že vše může v přírodě souviset se vším.

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Soubor povídek. Komentář je celkem zbytečný, prostě G. D. a tudíž o zábavu postaráno.

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Jedna z mála knížek, která není inspirována vlastním životem G.D.. I když samozřejmě, že zvířata zde musí být. A dokonce v tomhle případě v osobě slonice Růženky. Putování se slonem je plné překvapení :-)

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Knížka na dobrou náladu pro čtenáře všech věkových kategorií.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Kdo ještě nečetl a chce si zpříjemnit den, tak jednoznačně doporučuji. Pro všechny věkové kategorie.
PS: Když padl před lety návrh od bývalé přítelkyně, že by mohla být dovolená u moře. Odpověděl jsem v tom případě jedině Korfu. :) Samozřejmě, že to nejde srovnávat, protože turistický boom tam vznikl právě až na základě těchto knížek. Asi bohužel.

Židovské anekdoty Židovské anekdoty Karel Poláček

V podstatě už název sám o sobě říká vše. Tahle útlá knížečka je plná klasických židovských anekdot a určitě si zde každý najde nějakou, kterou už kdysi slyšel a i tu, která mu zatím utekla. Kdo má rád vtipy a zvláště židovské nebude zklamán. I když většinu asi bude znát. Jo klasika je klasika.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Přečetl jsem si i komentáře, protože jsem se celkem divil, že má tak málo v hodnocení. Pro mě jednoznačně jedna ze základních knížek, které je záhodno si přečíst. A na rozdíl od některých se k ní vrátím klidně i ve svém už dávno ne dětském věku. Podle hodnocení zde, asi mladá generace nezvládá Poláčkův styl a hlavně krásnou - i když pro ně možná zastaralou - češtinu se kterou si hraje. Ale je fakt, že já se zase občas nechytám s paskvily co produkují někteří uživatelé diskuzních fór. I když už o češtinu ani nejde.
Jednoznačně stojí za přečtení.

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

"Oni jsou fanda". Já tedy fanda téhle knížky jsem. Příjemné čtení, výborné vyprávění a milé rázovité postavičky z pražského a fotbalového prostředí. Je fakt, že filmové zpracování dalo postavám tváře, ale myslím, že to v tomhle případě vůbec nevadí a navzájem si nekonkurují.

21.11.2018 4 z 5

Nedostižný Jeeves Nedostižný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Pelham Grenville Wodehouse

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.
Kdo by neměl rád Císařovnu z Blandingsu.

Jarní horečka Jarní horečka Pelham Grenville Wodehouse