blanickaa1 blanickaa1 komentáře u knih

Tokio Tokio Mo Hayder

Ať si říká kdo chce, co chce, tahle spisovatelka to prostě umí. Dokáže vtáhnout do děje, během čtení mi nejednou naskočila husí kůže. Zaslouží si plný počet a čestné místo v knihovně.

13.07.2014 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Až se mně za čas někdo zeptá jestli jsem tuhle knihu četla, tak kývnu, ale rozhodně nebudu schopná, říct mu o čem byla. Bohužel ve mně nic nezanechala, přečetla jsem to jen proto, že nerada odkládám rozečtené knihy. Hlavní hrdinka Jo mi byla krajně nesympatická.

29.03.2018 2 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Celkem příjemné překvapení. Kniha se hezky četla, děj plynul.

15.12.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha, film už poněkud slabší. Děj nenudí, rozesměje, rozpláče a nutí k zamyšlení. Rozhodně se ke knize ještě vrátím.

03.02.2014 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Asi nemá smysl se tady rozepisovat o tom jaký příběh, který autorka vypráví je. Vše už je napsáno v komentářích pode mnou. Nemá ani cenu nadávat, jaká zvěrstva se kdysi děly. Takže to shrnu, kniha je perfektní, ale ještě lepší je babička Minka, která ještě hodně dlouho zůstane v mé hlavě.

20.02.2016 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Obal sladký tak, až mně z toho bolí zuby, jedna retro cukrárnička, dvě sestry, jedna dokonalá a druhá rebelka. Dvě zlomený srdce a dva úžasní noví chlapíci v dohledu. Zmrzlina, zmrzlina a zase zmrzlina. Kýč jak bič, ale na mně to nějak zabralo. Kniha se mi líbila.

15.12.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Napínavé, kniha mně bavila. Nemám tomu co vytknout. Tom Stilton i Olivia mně baví a tak doufám, že brzy vyjde další kniha, aby mohli společně vyřešit nějakou tu vraždu na severu .

23.10.2014 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Je to zvláštní, kniha určená spíše mladším a nenáročným čtenářům, ale mně se líbila. Děj zdlouhavý, téměř o ničem. No a? Nohy hore, kafe, cigárko a jednoduché čtení. Tohle přesně kniha splnila.

09.12.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na jedno přečtení dobrý, víc se k tomu vracet nemusím.

25.06.2016 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Páááni, to teda byla jízda :D Čím, se ta Vicky sjížděla? Měla halušky nebo to byla skutečnost? A co rozpitvaný Manx? Jak mohl žít? Co to jako sakra bylo? :D Klid... čtenář vše postupně pochopí. Jedním slovem paráda. Jsem nadšená. Jo a bezplatnou jízdenku do Vánoční říše neočekávám, protože jsem poctivě přečetla i poděkování.

27.05.2016 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tohle by šlo, kniha se mi líbila. Nic děsivýho, nic nudně dlouhýho. Křapík byl sympaťák a prostředí kolotočů jsem měla odjakživa ráda. Pět hvězdiček, ale dát nemůžu, protože vím, že King to umí i mnohem líp.

25.01.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Od autorky je tohle moje první kniha. A já vůbec nejsem zklamaná, naopak. Je to perfektní, autorka píše citlivě, nenudí a mně se od knížky vůbec nechtělo vstávat. Člověk tak nějak doufá v nějaký konec a ve skrytu duše stejně ví, že to bude jinak. Ale co kdyby?

22.01.2016 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Moje dětství. Miluji tuto knihu a díky čtenářské výzvě jsem se k ní po těch letech vrátila. A užila jsem si to, od začátku až do konce.

13.01.2016 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Paráda, kniha se mi četla úplně skvěle. Děj plynul, byl napínavý, ničím vlezlý nebo zbytečně zdlouhavý. Když už se zdálo, kdo je pachatel, ukázalo se že je to někdo jiný :) Přesně tohle mám ráda. Musím od autora vyhledat další knihy.

30.07.2015 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha, nedala se odložit. Už se těším až začnu číst další.

15.05.2015 5 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Nějak netuším jak bych měla tuto knihu ohodnotit. V jednu chvíli mně bavila úplně neskutečně a za okamžik jsem jí chtěla odložit. Na můj vkus až opravdu moc náboženství a fanatismu. Určitě to není špatná kniha, ale asi ne pro každého. Abych dočetla těch pár posledních stránek jsem se musela nutit.

09.02.2015 3 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tohle se mi líbilo. Kupodivu mně bavily všechny povídky. Nějaká víc, nějaká míň. Favoritem je povídka "Jízda na střele" a "Sestřičky z Elurie". Nejslabší "Vše, co miluješ, ztratí se v dáli".

18.01.2015 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Ty jooo! Co to jako je? Tohle je dalších padesát odstínů? Nevím kdo od koho to okopíroval a je mi to i úplně jedno. Tohle je špatný porno v knižní podobě, nehoráznej brak. Konec je taky nehorázný klišé. Z této knihy se budu asi vzpamatovávat ještě dlouho.

08.01.2015 1 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Celkem se mi kniha líbila. Nejsem milovnicí ženských románů, takže jsem uvítala, že v knize neprobíhala žádná obrovská lovestory. Takový skutečný život a trable tří žen.

04.12.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Celkem dobrý, dokud se z toho nestala červená knihovna.

28.06.2018 3 z 5