bezzink bezzink komentáře u knih

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Me oblibene vysetrovatelky opet v akci. Pro me bylo celkem osvezeni, ze obe ustoupily do pozadi a pribeh se vice tocil kolem jine hlavni postavy. Kazdopadne priblizne za pulkou knihy mi to do sebe zacalo aspon z casti zapadat, a tak pro me vyvrcholeni a odhaleni nemelo takovy dopad.

20.03.2018 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Kniha je skvele napsana, stejne jako predchozi...clovek nemuze poprit spisovatelsky talent autorky ALE! SPOILER: proc proboha udelala z Colina takoveho osla? Colin, ktery byl ze vsech bratru nejokouzlujici, nejvtipnejsi, vzdy nad veci, sarmantni atd atd, tak v knizce o nem je z nej normalni buran, chvilemi az nasilnicky. Proto dve hvezdy. Colin mel byt top, misto toho zbyla jen jeho nahrazka...skoro se mi ani nechce cist dal. Proste za me se toto vubec nepovedlo.

21.08.2017 2 z 5

Prvá dáma Prvá dáma Susan Elizabeth Phillips

Tato spisovatelka je moje krevni skupina :) V teto knize bylo mene vtipu, ale zase se to vykompenzovalo vice city, pokud se tyka deti, ktere tomu dodaly stavu. Jinak laskova linie mela takovy ten klasicky vyvoj, ovsem kulisy byly nevsedni. Celkove mi to zkratka sedlo. Plny pocet!

Asi se budu muset pustit do knih v anglictine, protoze tech 8 knizek v cestine ci slovenstine, s tim, ze nektere uz clovek dnes ani pomalu nesezene, to mi vazne nestaci. Vzhledem k tomu, ze knih napsala Susan nekolik desitek!

15.02.2017 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Holky fakt se na me nezlobte, ale musim dat jen 2 hvezdy a to jsem jeste vazne uvazovala pouze o jedne. Zkratka jsem to znovu riskla s touto autorkou a novou serii, ale je to opet to same. Ty kouzka jsou strasne spatna, proc si tim vypomaha? Prece se to da krasne obejit bez toho. Celkove i ta zaminka, proc se Slade a Kate potkali, je skutecne hloupa. Chapu, ze pribehy v knihach, potazmo filmech nejsou realne, ale realisticke by mely byt. Take nektere fraze popisujici sex a zar nebyly uplne idealni. Nevim, mozna je to prekladem, ale ta kniha nemela absolutne zadnou hloubku a dej. I oddechovka si ji zaslouzi!
Prectete si jakoukoliv knihu od Susan Elizabeth Phillips, to je podle me uplne jine kafe. Ale proti gustu...

22.01.2017 2 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Pekna romantarna, takova celkem dospela, bez zbytecnym dramat. Bohuzel za me ale 3 hvezdy za naprosto otresny preklad. Kostrbata, nekonecne dlouha souveti, slovem ''velice'' se taky vubec nesetrilo a pravdepodobne citoslovce ''Tju'' uz jsem ale vubec nepochopila :D
Zkratka pribeh to byl vazne hezky, ale ten preklad mi to silene zkazil.

19.01.2017 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Ale jo, je to v celku roztomila trilogie. :) Jak uz tu ale psalo nekolik knihomolu pode mnou, ten zaver byl takovy nijaky. Hodne otazek zustalo nezodpovezeno, pokud se vztahu tyka a urcite by to sneslo aspon jeste jednu kapitolu o ustredni dvojici, Gwenine rodine a Leslie.
Co me hodne bavilo byl humor a styl psani spisovatelky, tudiz jdu hned sahnout po nejakem jejim dalsim dile!

16.01.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Pekna odpocinkova fantazy romantarna pro sobotni odpoledne :) Byt o trosku mladsi, asi me to chytne jeste o trochu vic, ale rozhodne i pro muj vek napadite cteni :) Mistami i vazne vtipne, tak uvidime co prinese druhy dil!

14.01.2017 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Snad se musim i omluvit obdivovatelum Sandersona za sve 3 hvezdy, ale ja zkratka nemuzu jinak. No kdybych nebyla byvala precetla Archiv bourne zare v cele s Kaladinem, tuto knizku bych nedocetla. Porad jsem se do toho nutila a to i u 300ste strany. Za normalnich okolnosti bych to uz vzdala, ale kdyz ten Kaladin je tak strasne dobry! Porad jsem cekala na ten zlom, kdy se poradne zactu a knihu nepustim z ruky. Stalo se to, kdyz mi zbyvalo 50 stran do konce.
Ja vlastne ani nevim, proc me to tak nechytlo jako vas vsechny tady. Napady tam byly opet neotrele, spisovatelsky um Andersona dokonaly, zrejme to proste nebylo tak dobre jako Kaladin. Ale do dalsiho dilu se pustim, treba to uz bude neco, co prectu jednim dechem. :)

23.11.2016 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Moje prvni a zrejme i posledni kniha autorky. Mam rada arogantni muze v romantickych oddechovkach, ale tento byl na muj vkus az moc sebejisty a moc nechapu, jak se muze nekomu libit nechat si prikazovat co nosit nebo jak si ucesat vlasy. Vlastne ne, ona vzdy reagovala radoby otresene, ze nejsme v dobe kamenne! :D wtf! Pardon, ale preklad silenost v doprovodu prehnane arogance a submisivnosti neni uplne muj salek caje.

06.08.2016 3 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Nakonec u 124 stranky koncim s touto knihou. Vazne nechapu, jak to muze mit tak vysoke hodnoceni. Obvykle prectu knihu behem nekolika malo dni, s touto se ale peru jiz 2 tydny! Pokud me kniha nechytne, davam tomu obvykle sanci do 100 stran a u tehle jsem se vazne snazila a cekala, kdy se to uz konecne zlomi, kdy se zactu, kdy me to zacne bavit. Bohuzel nic takoveho neprislo, zkratka ta kniha je strasne spatne napsana, neuveritelne nezajimava a celkova forma a gramatika me z nejakeho duvodu irituje. Taky charaktery postav jsou vykreslene (nebo spise nevykreslene) jak od zacka prvni tridy. Bohuzel toto je pro me velka slapota vedle.

30.07.2016 1 z 5

Předmět doličný Předmět doličný Patricia Cornwell

Takovy ten pribeh, na ktery si za tyden ani nevzpomenete. Tuctovka mezi detektivkami. Za me jenom 3 hvezdicky.

04.07.2016 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Nevim moc, jak zhodnotit tuto knizku. Asi slova: "Dalo se to" to vystihnou nejlepe. Bylo to takove o nicem, i u romantickych knih ocekavam nejaky ten zajimavy dej a zapletku. Obcas to sice bylo vtipne, ale to neprebilo ten naprosto trivialni dej. A to mluveni ke ctenarum melo byt podle autorky zrejme originalni, me to ale trochu vytacelo.
Ze to bylo psane z pohledu muze, to se mi naopak zase libilo, proto nedavam 2, ale 3 hvezdy.

25.03.2016 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Premyslim nad hodnocenim teto knihy. Nejlepe by to vystihlo 3,5 hvezdy, ale dam tedy 4. :) Ono i mistr tesar se nekdy utne a ted se to stalo Carterovi. Kniha nedosahuje takoveho hodnoceni jako ty predchozi, ale porad je to velmi dobry thriller, ktery ma cenu cist. Pokud nekterym pripada rozuzleni jako podraz, je to celkem i pochopitelne, na druhou stranu ale pokud se tyka tohoto zanru, vzdy je v tom pomerne podobna sablona. Vzdy je zaver sokujici, jelikoz se nam autor śsnazi predhodit toho nejmene mozneho vraha z celeho pribehu. Je to tak i v kriminalkach v TV, vsechno ukazuje vetsinou na jednu osobu a nakonec to je ten nejnepredpokladanejsi charakter.
Takze za me mu ten zaver tak moc nevycitam a urcite se pustim do dalsi knihy v serii. :)

18.03.2016 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Stejne jako predchozi prispevovatele, i ja odebiram jednu hvezdicku za nedomysleny a prekombinovany konec..Nezbyva nic jineho, nez se tesit na dalsi knihu z rady Rizzoli & Isles - Die again, ktera vychazi 12/2015...:)))

13.07.2015 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Zpracovani jako vzdy vyborne :) Kniha byla skvela, ctiva, napinava..Jen to tema bylo hodne silne..Az se mi u toho chvilemi chtelo brecet..Hlavne kdyz si clovek uvedomi, ze se to rozhodne obecne za fikci pokladat neda...

20.06.2015 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Me druhe setkani s autorkou a stale u me pretrvava pocit naprosteho uspokojeni..Muj maraton uspesne pokracuje a ja padim do knihovny pro dalsi knihu v serii..U Ucednika muzu pridat jednu hvezdicu navic, kterou jsem ubrala u Chirurga diky zmirneni feminismu..:)

12.06.2015 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Moje prvni seznameni s autorkou a muzu rict, ze jeste dnes pobezim do Luxoru pro dalsi knihu v serii..:) Kniha byla velmi ctiva a cetla se doslova jednim dechem..Muj znamy tlukot srdce a zrychleny tep, ktery mam u jinych thrilleru, se sice nekonal, ale i tak byla kniha hodne zajimava. Hlavne byla logicka a neprekombinovana..Co mi ovsem vadilo, jak uz tu nekdo psal, byl feministicky raz hlavne v souvislosti s vysetrovatelkou..Prislo mi to zbytecne moc vyhrocene..Jinak spokojenost :)

10.06.2015 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Knizka se mi libila. Cetla se lehce, plynule, za 3 dny bylo po vsem. :) Na zasmodrchany zavery jsem uz u Lisy zvykla a tohle sice bylo na hrane, ale dalo se to. Co se mi hodne libilo, bylo propojeni s ducharinou, tohle ja muzu. Jen tak hezky v naznacich, ale s rychlym tepem. Takze za me urcite tato knizka spada do kategorie lepsich od Lisy.

08.06.2015 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Je pravda, ze se kniha tak trochu vymyka typickemu psani Lisy Jacson, nicmenne urcitou jeji sablonu v tom vidim. Co se tyce udajne prekombinovanosti, to bych ani nerekla. Podle me jsou vsechny zavery jejich knih prekombinovane..:D Spis me moc nebavily ty vzpominky a vracejici se pamet Avy roztazene na 300 stran. To pro me fakt nebylo nijak zavratne ctive, ale pak uz se to pochopitelne rozjelo, jak je u autorky zvykem.

16.11.2013 3 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Dobra kniha..sice ten konec byl nepatrne prekombinovany, ale celkovy pozitivni dojem to vubec neovlivnilo...

23.09.2013 4 z 5