between between komentáře u knih

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Základní myšlenka je hned jasná. Zbytek je na můj vkus až vlekle popisovaný. Ačkoliv zatím bez vlastní zkušenosti, tak realizace těch sice dobrých myšlenek nebude tak jednoduše aplikovatelná. Logicky úvádí příklady na podporu své myšlenky, ale nepochybně by bylo spousta situací, kdy to je obráceně. Myslet si, že co je zadarmo a přírodní, že kolem toho bude vládnout harmonie je naivní a děti se pohádají i o kus klacku v lese. Také je to psané víc pro "přecivilizované lidi pohlcené konzumem", kterých ovšem je bohužel čím dál víc.
Každopádně svůj přínos ta knížka má.

17.10.2013 2 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Skvěle se to četlo a neustále mě to udržovalo v očekávání co bude dál. Místy akce byla krapet překombinovaná a nereálnější než ostatní akce, ale to mi nevadilo a nechal jsem se unášet na vlně akční fantasie.

07.04.2013 5 z 5

Zajímavé myšlenky, ale text se trochu opakoval. Dalo by se to napsat stručněji, i když opakování je matka moudrosti.

12.02.2013 3 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Povídky jsou zajímavé a s originálním vývojem i rozuzlením. Ze začátku jsem se trochu obával, zda to nezklouzne do předvídatelných konců v podobě ukázkového vítězství dobra nad zlem, ale nestalo se tak. Bylo to příjemné čtení.
Ideální délka povídek tak, že ji přečtu než dojedu do práce.

29.01.2013 5 z 5

Oko bere Oko bere František Hoffman

Začátek byl zajímavý, pak byla střední část dost popisná a bez spádu. Závěr zas nabral na zajímavosti. Špatně se mi orientovalo ve jménech a záměry některých postav mi zůstaly utajeny. Podle mne nevysvětleny. Přesto zajímavý námět s podtextem českých událostí.

22.04.2021 3 z 5

Mys dobré (bez)naděje Mys dobré (bez)naděje Jiří Kostelecký

Ke knize jsem se dostal náhodně a od začátku jsem tušil, že to není žánr, který vyhledávám. Přesto občas experimentuji a rozšiřuji si obzory.
Tato kniha je pro mne však bohužel naprosto nečitelná. Ono rozjímaní a časté odkazování se na jiná díla, která neznám a nerozumím obsahu citací je nepřekonatelné. Snažil jsem se, ale i když jsem se pokusil začíst někde dále v knize, kde by to mohlo mít větší spád a těšil jsem se na tu cestovatelskou část, tak fakt ne.

07.08.2019

Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Felix Háj (p)

Jelikož jsem se přistěhoval do kraje, tak jsem po této knížce sáhl. Četlo se to dobře. Dětem bych to však nečetl. Krom zastaralého jazyka, tak je to především příliš nábožensky orientované.

29.03.2018 3 z 5

Ohnivé kameny Ohnivé kameny Chloe Palov

Začátek mne chytl a bylo to výborné. Pak se začaly objevovat "chyby" jako že po brodění ledovým potokem si dají kafe venku místo vevnitř, přidalo se víc romantiky a sexu, čímž mi to začalo lehce sklouzávat do červené knihovny. Když jsem až po přečtení zjistil, že autor je vlastně autorka, tak to trochu vysvětlovalo tu červenou knihovnu. :-) Hlavní hrdinka nebyla pro mne s tou její "odvahou" uvěřitelná. V závěru pro mne tedy místo gradace to bylo spíš, jen že to dočtu jak to dopadne.

22.12.2017 3 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Knížka byla mnohem méně akční, než jsem čekal. Vlastně se tam toho moc neděje a je to spíš o popisu kultury a života v Indii. Což je ale popisováno velmi zajímavě. Místy je tam trochu moc "životních mouder a filosofie", ale i tak to udrželo moji pozornost.
Zajímalo by mne, zda to má nějakou pointu a jak to skončí.
Přečetl jsem jen 2 ze 3 svazků, protože jsem to už musel vrátit do knihovny.

20.06.2017 3 z 5

Jak přežít na moři Jak přežít na moři Keith Colwell

Nejsem kapitán, ani se nechystám na loď, ale dostala se mi kniha do ruky a se zájmem jsem ji otevřel. Pro "suchozemskou krysu" je tam spousta neznámých výrazů. Je to hodně polopatické a některé věci se opakují, ale chápu,že to jsou ty stěžejní věci.
Letmo jsem to pročetl a našel tam pár zajímavých informací a rad, které doufám nebudu nikdy potřebovat. :-)

09.05.2016 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Moje první kniha od tohoto autora. Až teď jsem zjistil, že to je 3. díl.
Každopádně mně se to četlo dobře. Možná proto, že jsem o autorovi ani o knížce nic nevěděl a jen se mi dostala do ruky.

06.08.2015 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Pohodová dětská záležitost s ponaučením.

07.07.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poslouchal jsem to jako audio knihu a až po té, co jsem viděl film. Nicméně i tak jsem byl pohlcen a těšil se jak to bude pokračovat.

01.07.2015 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Asi nejsem vhodná věková skupina a nijak mne to nezaujalo. Krom toho jsem to poslouchal jako audio knihu, takže o grafické stránce knihy nemám tušení.

04.06.2015 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

S hodnocením jsem váhal. Bohužel celkem poutavý příběh občas přechází v nudnou encyklopedii italského umění. Místy jsem přeskakoval odstavce, až skoro stránky, abych se dostal zas k něčemu co souvisí s příběhem. Díky tomu pro mne nejhorší autorova kniha, kterou jsem četl. Jinak ta hlavní myšlenka příběhu by se mi líbila a rozhodně zajímavé téma i pojetí jednotlivých rolí.

15.12.2013 3 z 5

Byl jsem příjemně překvapen. Čekal jsem nudnou "učebnici" jako Mnich, který prodal své ferrari, ale tahle knížka má příběh a nějaký děj. Závěr trochu překombinovaný, ale i tak se to dobře četlo a myšlenky byly celkem nenásilně zakomponovány do textu.

05.12.2013 3 z 5

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

Pěkná zářící obálka. Ačkoliv asi nejsem cílová skupina knihy, tak se to četlo dobře. Mělo to spád.
To žirafí centrum ve mně vyvolalo vlastní vzpomínky. :-)

27.03.2013 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Zajímavá a napínavá knížka. Na můj vkus pojatá víc duchovně nábožensky než je můj šálek kávy. Některé pasáže mohly být kratší, především ta závěrečná duchovní osvěta mohla být o pár stránek stručnější. Digitální pevnost byla o něco lepší. Přesto pěkné počtení.

08.03.2013 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Skvělá knížka. Pořád mě udržovala v očekávání co bude dál.

20.02.2013 5 z 5

Proč Bůh? Proč Bůh? Timothy Keller

Těžko tuto knihu hodnotit. Je napsaná zajímavě a poutavě. Na druhou stránku je v ní obvyklá nelogická argumentace s jasným cítem přesvědčit o bohu. Domnívám se, že tato kniha věřícího utvrdí proč věřit v boha a bezvěrce utvrdí v tom, že neexistuje racionální důvod pro víru. Snaha logicky a racionálně zdůvodně víru, což si tato kniha klade za cíl podle mne, je tedy zcestná a nebyla naplněna. To, že na konec rozumně smýšlející kapitoly dají neopodstatněnou větu "A proto musí existovat bůh." těžko někoho přesvědčí.

13.02.2013 3 z 5