between

Rudá volavkaRudá volavkaJason Matthews

Nejdřív jsem viděl film a až potom četl knihu. Překvapilo mne, že závěr se liší, ale to nic nemění na tom, že jsem byl pohlcen intrikami a akcí. I přes některé stereotypy jsem si to užil.

Oko bereOko bereFrantišek Hoffman

Začátek byl zajímavý, pak byla střední část dost popisná a bez spádu. Závěr zas nabral na zajímavosti. Špatně se mi orientovalo ve jménech a záměry některých postav mi zůstaly utajeny. Podle mne nevysvětleny. Přesto zajímavý námět s podtextem českých událostí.

PosedlostPosedlostNeil Cross

Nedočetl jsem. Po 80 stránkách jsem to vzdal. Psané celkem pěkně, ale nějak ztrácím touhu číst zvrácenosti vymýšlené čím dál divnější.

10.09.2020

ParabibleParabibleAlexandr Flek

Čtivé a vtipné. Myslím, že se autorovi podařil záměr přiblížit toto dílo dnešnímu člověku.
Což ovšem nic nemění na tom, že to stále zůstává jen nástrojem moci a je to pouhý "předvolební program". Na první pohled líbivý, logický a věcný. Při podrobnějším zkoumání však svůj lesk ztrácí. Kdo by však v dnešní uspěchané době ztrácel čas tím, že se bude o stranu zajímat dřív než těsně před volbami a zjišťoval si víc, než to minimum z volebního programu.

21.01.2020

Mys dobré (bez)nadějeMys dobré (bez)nadějeJiří Kostelecký

Ke knize jsem se dostal náhodně a od začátku jsem tušil, že to není žánr, který vyhledávám. Přesto občas experimentuji a rozšiřuji si obzory.
Tato kniha je pro mne však bohužel naprosto nečitelná. Ono rozjímaní a časté odkazování se na jiná díla, která neznám a nerozumím obsahu citací je nepřekonatelné. Snažil jsem se, ale i když jsem se pokusil začíst někde dále v knize, kde by to mohlo mít větší spád a těšil jsem se na tu cestovatelskou část, tak fakt ne.

07.08.2019

Blackout - Zítra bude pozděBlackout - Zítra bude pozděM. Elsberg (pseudonym)

Závěr knihy mi přišel příliš rychlý a zápletka kolem další vlny problémů až moc jednoduše vyřešena.
Jinak super. Jak příběh, tak podnět k zamyšlení.

11.04.2018

Kája Mařík 1Kája Mařík 1F. Háj (pseudonym)

Jelikož jsem se přistěhoval do kraje, tak jsem po této knížce sáhl. Četlo se to dobře. Dětem bych to však nečetl. Krom zastaralého jazyka, tak je to především příliš nábožensky orientované.

29.03.2018

Ohnivé kamenyOhnivé kamenyChloe Palov

Začátek mne chytl a bylo to výborné. Pak se začaly objevovat "chyby" jako že po brodění ledovým potokem si dají kafe venku místo vevnitř, přidalo se víc romantiky a sexu, čímž mi to začalo lehce sklouzávat do červené knihovny. Když jsem až po přečtení zjistil, že autor je vlastně autorka, tak to trochu vysvětlovalo tu červenou knihovnu. :-) Hlavní hrdinka nebyla pro mne s tou její "odvahou" uvěřitelná. V závěru pro mne tedy místo gradace to bylo spíš, jen že to dočtu jak to dopadne.

22.12.2017

ŠantaramŠantaramGregory David Roberts

Knížka byla mnohem méně akční, než jsem čekal. Vlastně se tam toho moc neděje a je to spíš o popisu kultury a života v Indii. Což je ale popisováno velmi zajímavě. Místy je tam trochu moc "životních mouder a filosofie", ale i tak to udrželo moji pozornost.
Zajímalo by mne, zda to má nějakou pointu a jak to skončí.
Přečetl jsem jen 2 ze 3 svazků, protože jsem to už musel vrátit do knihovny.

20.06.2017

Konec světa & Hard-boiled WonderlandKonec světa & Hard-boiled WonderlandHaruki Murakami

Hodně zvláštní matroš, zcela mimo mé obvyklé pole působnosti. Utahané, bez děje, abstraktní. Jen ta jízda výtahem na začátku ... fascinující, jak se o něčem takovém dá dlouho psát. Na druhou stránku i tak mne to dokázalo udržet a byl jsem zvědavý co bude dál a jaká bude pointa.
Ačkoliv již tohoto autora znovu číst nebudu, tak to byl zajímavý náhled do jiného světa.

25.05.2017

Případ PelikánPřípad PelikánJohn Grisham

Četl jsem jen anglickou zkrácenou verzi od Penguin Readers. Četlo se to dobře, jedině kdybych neznal film, tak bych se asi víc ztrácel v těch jménech.

07.04.2017

OchlazeníOchlazeníMichael Žantovský

Téma výborný, začátek slibný, ale pak to postupně upadalo. Spád příběhu rozbředl v dlouhých zamilovaných dopisech, encyklopedických informacích o jazzu, pasážích patřících spíš do turistického průvodce a začala dominovat romantika nad dějem. V závěru se tam vrátilo napětí, ale konec byl pro mne spíš zklamáním.
Možná mi to uniklo, ale nepochopil jsem ani proč se situace v Evropě opět změnila a ani proč hlavní hrdina dopadl jak dopadl.

06.01.2017

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotkyLovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotkyHana Hindráková

Souhlasím s Mikkinnienem. Oceňuji odvahu za český počin v oblasti thrilleru. Byť je to na pomezí thrilleru a detektivky. Vyhovovalo mi, že děj měl spád a nemusel jsem se pročítat rozsáhlými popisy kde jakého "uměleckého díla".
Co bych tomu vytkl je, že kniha měla být delší.

15.11.2016

Nervové centrumNervové centrumJim DeFelice

Dostal jsem se ke knížce jen omylem, záměnou s jiným spisovatelem Brownem. Knížka mě od začátku chytla a připomínalo mi to styl Jamese Rollinse.
Četlo se to rychle a až na drobné výkyvy to bylo stále napínavé. Když narazím na ostatní díly, tak si to určitě rád přečtu.

05.09.2016

Bourneovo ultimátumBourneovo ultimátumRobert Ludlum

Pro mne tato série knih také končí u tohoto dílu a další již číst nebudu. Je to většinou napínavé a převážně jsem to hltal. Na druhou stránku psychologické schizofrenní rozvahy Jasona a Davida mi vadily již v předchozích dílech. Nyní se k tomu přidala ještě stále stupňující arogance hlavní postavy a časté vyzdvihování jeho jedinečnosti, zatímco všichni ostatní jsou naprosto neschopní. On vůbec nepotřebuje pomoc ostatních a přesto o ni vlastně pořád žádá.
Pro mne byla alespoň určitá satisfakce, že božský Jason to nakonec nezvládl a nebyl tím jediným vyvoleným, který by byl schopen zabít Šakala.
Není mi jasné, co bude v dalších dílech, když Jason je už starý a hlavní nepřítel je pryč. Asi se bude užírat svým selháním a nenaplněním svého božského cíle kdy on jediný měl být ten kdo tváří v tvář zahubí zhmotnění zla.
Každopádně já už se nedozvím, jak to bude pokračovat. A těším se na nový film s Jasonem, který je mnohem přívětivější a hlavní postava si naštěstí nevzala příklad z knižní předlohy.

08.08.2016

LéčitelLéčitelMarek Vadas

Je to čtivé, pěkně napsané a z neobvyklého prostředí. Bohužel mnohdy mi pointa jednotlivých příběhů unikla, případně příběh skončí tak nějak otevřeně a člověk si klade otázku "A co bylo dál?".

13.07.2016

Kolumbové vesmíru 1. - Souboj o MěsícKolumbové vesmíru 1. - Souboj o MěsícKarel Pacner

Zajímavé čtení. Na mne místy až moc podrobné, ale postupně jsem se tím prokousával a dozvěděl jsem se vícero zajímavostí.

24.06.2016

Kruh pro poníkaKruh pro poníkaFilip Příhoda

Ke knize jsem se dostal jen náhodou a není to žánr, který bych obvykle četl. Přesto jsem se začetl.
V zásadě mne to příjemně překvapilo a je to zajímavě napsané. I když pravdou je, že leckdy zajímavý příběh byl zakončen pointou, kterou jsem nepochopil.

13.06.2016

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Začátek byl slibný. Následně jsem měl pocit, že je tam příliš velká snaha vymyslet "novou" extrémní a trýznivou situaci. Asi jsem už přesycen severskými mordovačkami. Střední pasáž věnována na mnoha stránkách vzpomínkám na skupinovou hypnoterapii jsem protrpěl. Příliš zdlouhavé a žádný spád děje. Následný návrat do děje byl vysvobození a mělo to zas spád.
Nicméně již při čtení jsem si kladl otázku ohledně uvěřitelnosti schopností dětí. Dítě ve věku 15 let, se značnými zraněními je schopno řídit auto a to i s prostřelenou pneumatikou ujede policistům. Následná schopnost schovávat se a zabíjet dospěláky nemluvě o samozotavení ze závažných zranění byla pro mne těžko uvěřitelná. Jiné dítě je schopno nastartovat a rozjet autobus po té co delší dobu trpělo fyzicky i hladem a několik hodin mrzlo v mrazu a bez bot. Následně je stále schopno naboso utíkat po ledu. Schopnosti severských dětí se vyrovnají nebo možná i předčí schopnosti "standardních" akčních dospěláků, .

29.05.2016

Jak přežít na mořiJak přežít na mořiKeith Colwell

Nejsem kapitán, ani se nechystám na loď, ale dostala se mi kniha do ruky a se zájmem jsem ji otevřel. Pro "suchozemskou krysu" je tam spousta neznámých výrazů. Je to hodně polopatické a některé věci se opakují, ale chápu,že to jsou ty stěžejní věci.
Letmo jsem to pročetl a našel tam pár zajímavých informací a rad, které doufám nebudu nikdy potřebovat. :-)

09.05.2016

Rodokmen smrtiRodokmen smrtiJ. Rollins (pseudonym)

Klasika, nezklamala. I když je pravda, že člověk má pocit, že některé části se tam už trochu opakují.

08.02.2016

Umění klamuUmění klamuKevin Mitnick

Přečetl jsem jen třetinu. Rozhodně lze doporučit k nahlédnutí každému komu není jeho osobní nebo firemní bezpečnost dat lhostejná. Nicméně kniha jako celek se přečíst nedá. Stále se opakující myšlenky. Kniha měla být mnohem tenčí a měla by větší přínos. V podstatě si stačí přečíst jednu kapitolu nebo jen dva tři ukázkové příběhy a znáte zbytek knihy. Tedy alespoň v první třetině knihy to platí.

12.10.2015

Černý řádČerný řádJ. Rollins (pseudonym)

Knížka se četla dobře, akorát v některých pasážích bylo na mne už až moc vědeckého vysvětlování. Přeci jen velké podrobnosti o kvantové fyzice a podobně krapet narušují plynulost čtení, napětí a nadšení.

16.09.2015

Já, MengskJá, MengskGraham McNeill

Dostal jsem se k anglické verzi této knihy.
Jak již psal Harry, kniha je rozdělena na tři části. První část je věnovaná rodinnému boji Anguse s Arcturusem, tedy otce se synem. Je to spíš takové zahřívací kolo, které zasvětí do mentality Mengsků. Druhá část byla podle mne jednoznačně nejlepší a začíná vstupem Arcturuse do Confederační armády. Odehrávají se tam boje, má to napětí a i bez výskytů ostatních civilizací to má prostě náboj. Třetí část se točí kolem Valeriana a do jisté míry opakováním historie - souboje otce se synem, tentokrát Arcturuse s Valeriánem. Napětí ubude a je to o "zrození" Valeriána a jeho vztahu k otci a umírající matce.

Přirovnal bych to asi ke knížce Nova, ve smyslu, že jde o střípek do skládačky, který podrobněji přibližuje některé postavy této hry a není to hlavní proud děje. Každopádně pro fanouška Starcraftu to jsou určitě důležité střípky.

02.09.2015

Nežádoucí účinek: SmrtNežádoucí účinek: SmrtJohn Virapen

Ze začátku mi to přišlo jako zajímavý příběh. Následně to sklouzlo do opakující se kritiky systému s léčivy. Což o to, ono to tak pravděpodobně je, ale přestalo to být pro mne čtivé a zajímavé. Dočetl jsem jen do půlky knížky.
Za sebe bych dal jen 2 hvězdičky, ale pro lidi příliš fixované na léčiva, kterých bohužel je v dnešní době hodně, by to mohla být velmi přínosná literatura, která by jim otevřela oči. Takže za potenciál pro jiné čtenáře hvězdička navíc.

21.08.2015

Děti potřebují hraniceDěti potřebují hraniceJan-Uwe Rogge

Zajímavé je, že v těchto knihách často na začátku píší, že se lidé moc soustřeďují na čtení odborné literatury a málo na své instinkty. Jinými slovy říkají, "Nečtěte tuto knihu!".
Druhý postřeh je, že to vyznívá jako že většina rodičů jsou zamindrákovaní a z dětství si nesou samé strastiplné zážitky. Ačkoliv naštěstí nemám žádné takové trauma, tak knihu asi dočtu. Ty příběhy jsou občas až neuvěřitelně blbé, ale to nic nemění na tom, že i tak má určitý význam si to připomenout, jak to nemá vypadat.
No a samozřejmě je to jen teorie a praxe bude vypadat o dost komplikovaněji ... zatím jsem jen na začátku té praxe.
Nedočetl jsem to. Vzdal jsem to a začal číst něco zábavnějšího.

07.08.2015

Třetí bránaTřetí bránaLincoln Child

Moje první kniha od tohoto autora. Až teď jsem zjistil, že to je 3. díl.
Každopádně mně se to četlo dobře. Možná proto, že jsem o autorovi ani o knížce nic nevěděl a jen se mi dostala do ruky.

06.08.2015

Perla, která se zvedá z prachuPerla, která se zvedá z prachuFrantišek Krampota

Spíše fotografická kniha, psaná dvojjazyčně. Četl jsem jen anglickou verzi kvůli procvičení aj. Je to psané jednoduchou angličtinou srozumitelnou i méně zdatným.
Jinak zajímavé nahlédnutí do několika životních příběhů ugandských dětí.Kniha informuje o projektu adopce dětí českými sponzory.

19.07.2015

Rodiče potřebují hraniceRodiče potřebují hraniceUli Hauser

Myšlenky a názory zajímavé. Nicméně tak jako všechny tyhle knihy, je to jen suchá teorie.

15.07.2015

Šestý zánikŠestý zánikJ. Rollins (pseudonym)

Opět napínavé a plné technických zajímavostí. Ačkoliv přišlo mi, že některé části se podobají jeho předchozím knížkám.

08.07.2015