Bettybook Bettybook komentáře u knih

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Tahle divadelní hra by se dala nazvat dvěma slovy: Zmatené hádání, nic jiného v tom nehledejte. Přesto dávám dvě hvězdičky za svižnost a za Kreona.

30.10.2021 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 12 Zaslíbená Země Nezemě 12 Kaiu Širai

Jakože ten konec??! Hned potřebuju další díl!!

24.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 11 Zaslíbená Země Nezemě 11 Kaiu Širai

(SPOILER) Setkání Huga alias Šéfíka a Lucase bylo nejvíc v topu :3

23.10.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl. Sice se to celé otáčelo okolo Charlieho a jeho problému, ale to mi vůbec nevadilo, naopak mě to hodně zaujalo a Srdcerváči dostali díky tomu nový rozměr.

09.09.2021 5 z 5

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Moc povedená směsice komiksu a autobiografie o Aspergerově syndromu. Je až neuvěřitelné, jak moc mi to otevřelo oči. Stínka si mě získala.

11.07.2021 5 z 5

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Autorka se měla vykašlat na tu nesmyslnou erotiku a raději se věnovat příběhu. Chyběly mi informace, podrobnosti. Nápad za mě skvělý, ale zpracování je malinko nešťastné. Souhlasím s tím, že by to chtělo nejspíš druhý díl. Autorčinu prvotinu, Sám mezi všemi, jsem si užila víc. Přivírám obě oči a dávám 4/5.

17.06.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Rozhodně se tam našlo spoustu prvků, které mě oslovily, např. styl vyprávění, texty k písním na konci příběhu,... Ale kniha jako celek pro mě bylo zklamáním. Co si budem, měla jsem hodně velká očekávání.
3,75/5

09.06.2021 4 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

No konečně! Aspoň tady se hlavní postava vyvedla. Tristan je miláček, s tím nedokážu nesouhlasit. Ale Mike... Doufám, že se v posledním díle trochu vylepší.

22.04.2021 4 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Vážně jsem si tady přečetla, že hlavní postavy si nelze nezamilovat? Já říkám jedno. Lze.
Hlavní postavy byly NA ZABITÍ. Jeden nemluvná stíhačka a druhej toxická osina v zadku. Jinak hromada gramatických chyb (mám pocit, že korektor knížku neviděl ani z rychlíku). A příběh je za tři hvězdičky.

20.04.2021 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Napsat dvě stě stránkovou knihu o transsexualitě? Tomu říkám umění. Autorovi tleskám.

06.05.2020 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Polibek v Paříži byl o něco slabší než předchozí díl, ale líbilo se mi propojení postav, kdy jsem se mohla na chvilku vrátit za Charlotte, Anthonym a Omylkou :)

22.04.2020 3 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Takový grafický román jsem dlouho potřebovala. Takový, u kterého můžete úplně vypnout a ještě se k tomu královsky pobavit.

26.02.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

JE MOŽNÉ, ŽE OBSAHUJE SPOILERY, OK? :D
Nemůžu říct, že jsem překvapená, protože jsem byla ze všech stran ujištěna, že co se týče příběhu, je Skleněný trůn naprostá pecka. Ano. Příběh Maasová umí vystavět dobře. To jsem si zažila u Dvorů. Ale co jsem si taky u Dvorů zažila, byly nesnesitelné hlavní postavy. Feyre a Rhysand měli tendenci být hrozně klišoidní. Bála jsem se, že k tomu bude mít autorka sklony i tady.
Ale z postav jsem nanejvíc překvapená. Oba kluky jsem si ihned zamilovala (třeba potom na ně budu nadávat, ale to teď neřešme XD). Chaol, to je kapitola sama o sobě. Třeba bez něho by to byla úplná nuda. A Dorian? Upřímně jsem se bála, že se z něho stane stejný blbeček jako Rhysand, ale nakonec byl vcelku v pohodě. I když já jsem Rhysanda taky v prvním díle neodhadla. No uvidíme, dám si na něho v příštích dílech pozor. A ano, trošku mě to potěšilo, když ho Celaena poslala na konci do friendzonu :D Cealena...To byla na rozdíl od Feyre fantastická hlavní hrdinka.
Závěr je takový, že za mě autorce jde mnohem líp psát v er formě než v ich.

09.10.2019 5 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Budu se opakovat, ale jinak to nejde.
Uspěchaný konec, to autorovi neodpustím a stejně tak nudný začátek. No začátek... Asi polovina knihy. Dále bych vytkla to, že zde z tématu bylo vyčerpáno opravdu hodně málo. Téma dobré, zpracování pokulhává.
Za tohle mi většina utrhne hlavu, ale musím to napsat. Na to, že autor je muž, tak to bylo psáno takovým tím ufňukanonaivnodětským stylem, ale hej, kdo jsem abych hodnotila mužské city :D

11.07.2019 2 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Už od začátku jsem věděla, jak to skončí, ale chtěla jsem vědět, jak to Belly vyřeší. I když jsem tento díl četla nejdéle, stálo to za to a byl ze všech nejlepší.

03.06.2018 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Asi čtvrt knihy se mi líbilo, jak se příběh vyvíjel, ale co se stalo potom... Příběh nabral tak neskutečný spád do rádoby jakého si fantasy, že mě autorka/kniha neskutečně naštvala. Když jsem si četla anotaci, říkala jsem si, že to nebude až tak zlé... Naštěstí se to potom vyrovnalo a mile mě překvapilo zjištění, že mi to najednou nevadí. Za tu prvotní ránu dávám 4 hvězdičky.

08.03.2018 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Skvělé.

24.11.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Bomba! Nové postavy úplně super! Thorneho jsem ze začátku považovala za úplného idiota, ale pak byl moc fajn. Vlk, o tom ani nemluvě... zhruba v polovině knihy jsem chtěla skočit do tý knížky a vlastnoručně ho uškrtit, ale na začátku a na konci byl taky fajn. Pohledy na Scarlet mě nejvíc bavily, ale pohledy na Cinder mě taky bavily. :)

07.10.2017 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

IvankaM Jo no! Já Morfea taky úplně miluju!!!! Zachovi jsem vůbec nepropadla,ale Morfeovi úplně! Ahhhhhhhhhhhhhh.

06.08.2017 5 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Jakože WOW! Nemám slov fakt super!!

31.07.2017 5 z 5