Betty96 Betty96 komentáře u knih

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Krásný příběh inspirovaný legendami o Artušovi zasazený do moderního světa. Ze začátku jsem měla velký problém se začít. Nedokázala jsem si v hlavě srovnat všechna fakta o magii, fungování řadu atd. Kniha překypuje informacemi, občas jsem si některé části musela přečíst 2x, ale i tak to stálo za to. Druhá polovina knihy už se krásně rozjela tak, že jsem jí zvládla přečíst na jeden zátah.

Ale i tak mi stále v hlavě vrtá myšlenka, že se vše odehrálo moc rychle. Děj se odehrál cca ve dvou týdnech. Na to kolik se toho v knize stalo, a jak to hlavní hrdince změnilo úplně celý život od základu, mi přijde nereálné, že se s tím Bree dokázala tak dobře vypořádat za tak krátkou dobu.

14.01.2022 4 z 5

Silný emotivní příběh, který Vás chytne za srdce a bude Vás nutit stále přemýšlet. Vyprávění Hong Čehi je strašné a o to víc je horší, když si člověk uvědomí, že děj je napsaný podle skutečné události. Autor se dokázal s tak silným tématem opravdu dobře poprat.

23.12.2021 5 z 5

Striga Striga Gabriela Houston

Za mě průměrné fantasy. Někdy moc informací najednou, takže se člověk v ději úplně ztratí.

05.12.2021 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšená. Normálně spíš preferuji thrillery nebo fantasy knížky, ale tohle mě lákalo už jen samotným zvláštním názvem. V hlavní hrdince jsem se našla a opravdu jí obdivuji za její odhodlanost něčeho dosáhnout a nezájem pro stereotypy. Líbily se mi jednotlivé příběhy rodiny, byly reálně popsané. Připadalo mi, že dotyčný vypráví přímo mě samotné.

28.09.2021 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Na knihu jsem se velmi těšila a bedlivě hlídala datum vydání. Po prvních pár stránkách jsem byla zklamaná a měla jsem velkou chuť knihu zavřít a už jí neotevřít. Nemohla jsem se do děje vůbec začíst. Nevím jestli mi vadil autorčin styl psaní nebo přímá řeč postav. Prostě mi to nesedlo. Teď po dočtení jsem strašně moc ráda, že jsem se překonala a četla knihu dál. Děj se krásně rozjel a hltala jsem jednu stránku za druhou. Asi jsem divná, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka zašla víc do detailů pitev. Třeba by to knize dodalo víc námětu k hororu, takhle jsem na ději neshledala nic hororového. Doufám, že se další díla dočkají českého překladu, jinak bych se už o Audrey Rose a Thomasovi nic nedozvěděla :(

20.09.2021 4 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Příběhy s tématikou viktoriánské doby mám velmi ráda a dost často je vyhledávám. Dokážu si představit, že bych byla paní velkého panství - každou chvíli pořádala plesy, chodila na čajové dýchánky, nechávala si šít šaty na míru... Ale rozhodně bych neplánovala, že se k takovému životu dostanu stejně jako Angelica. Angelica je velmi chytrá a mazaná žena. Jejím jediným smyslem života, je zajistit budoucnost pro svého syna Williama. Bohužel si tím omlouvá všechny hrozné skutky, které udělala.

20.08.2021 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Původně jsem se vůbec nechystala tuto sérii číst, ale nějak se ke mně dostal poslední díl, tak jsem to zkusila a teď si říkám: Proč já hloupá to nechtěla číst? Pokud máte rádi knihy od autorky Angely Marsons, tak je tahle série přesně pro Vás. Podobný styl psaní, podobně komplikovaný život. Jediné v čem jsem se ztrácela, bylo obrovské množství podstav. Připadalo mi, že všichni mají podobné příjmení a tak jsem dost často nevěděla jak daná postava souvisí s případem. Podařilo se mi v tom zorientovat až ve třetí třetině knihy, ale všechny postavy a všechny jejich příběhy spolu souvisí.

28.07.2021 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

První polovina knihy mi přišla neslaná, nemastná. Říkala jsem si: Proč je okolo knihy takový bum? Neměla jsem tendenci knihu znovu otevřít. Dál jsem četla jen z důvodu "povinnosti". A najednou jsem se začetla a knihu přečetla na jeden zátah. Při závěrečném rituálu jsem se do děje přímo vžila. Připadalo mi, že slyším zvuk bubnů, byla jsem napjatá a četla rychle dál. Potřebovala jsem okamžitě vědět, jak to dopadne...

22.07.2021 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Znáte filmy Ledové ostří? A líbí se Vám? Pak je to tato kniha přesně pro Vás. Kniha je nabitá vynikajícím humorem a neustálým popichováním mezi Jas a Ivanem. Bohužel, ale ani humor nevyváží délku knihy. Tím, že námět knihy není ničím vyjímečný, tak se podle mě kniha strašně táhne. Přidala bych i pár kapitol s pohledu Ivana - mám ráda, když vím co si chlap myslí :) .

16.06.2021 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

(SPOILER) Z knihy jsem velmi zklamaná. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, ale možná je to tím, že autorka nám nedala víc prostoru k seznámení. Jediné plus k hlavní postavě - hlavní hrdinka je němá. Nevzpomínám si, že bych se s tím někdy v nějaké knize setkala. Co jsem opravdu nepochopila (možná mi v knize něco uteklo), proč je král proti Nadaným? Sám je nadaný.

08.06.2021 2 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Příběh, který mě vyloženě chytil za srdce. Jedná se o složité téma, ale autorka si dokázala výborně poradit. Amelie vypráví o bolestném vztahu s přítelem, ze kterého se dostává neobvyklý způsobem. Kniha je v podstatě poselství pro ženy. Nikdy! se sebou nenechte ve vztahu manipulovat.

03.06.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Při čtení anotace jsem si říkala, že se jedná o typickou romantickou knihu. Chyba lávky. Anotace knihy neodpovídá ději. Romantická linka se svým způsobem odehrává na okraji příběhu. Přišlo mi zbytečné neustálé vyjmenovávání módních značek, názvů restaurací a ulic. Co se knize musí nechat - zaujme svou krásnou obálkou. Hlavním tématem knihy je síla pravého přátelství, ale také ohromné bolesti.

03.06.2021 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Už když jsem četla Dětské zoubky, tak mi běhal mráz po zádech, ale tohle byla síla. První polovina knihy byla maličko nudná, až druhá polovina knihy se pořádně rozjela. Přečtu hodně. Vraždy, masakry, ale tohle bylo asi moc už i na mě. Jedno jediné roztomilé dítě dokáže rozložit celou rodinu.

25.10.2020 5 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Nečekala jsem, že se mi knížka bude až tak moc líbit. Přečteno na jeden zátah. Líbilo se mi jak se střídá minulost se současností, vše do sebe krásně zapadalo.

06.08.2020 5 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Bohužel pro mě byla kniha trošku zklamání. Strašně jsem se těšila na novou knížku od autorky Hunger Games. Bohužel pro mě nic moc. Knížka celkově není špatná, ale je pro děti mladšího věku.

17.04.2020 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Mrazivý a velmi čtivý psychotriller. Z některých částí Vám opravdu běhá mráz po zádech.

12.04.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Určitě doporučuji těm, kdo mají rádi Pýchu a předsudek. Byla to první věc, co mě napadla, když jsem četla popis pana Reeda.

05.04.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Prokletý rok jsem si původně přečíst vůbec nechtěla. Podle obsahu mě kniha zas tak moc nezaujala. Knížku, ale četla kolegyně z práce a básnila o ní jak je úžasná... Nedalo mi to a přečetla jsem si jí také. Jsem ráda, že jsem to udělala. Bylo to drsné, bylo to napínavé. Nedá se říct, že kniha byla krásná, jde o téma. Kruté, ale pravdivé. Knížka mě naprosto dostala a konec ještě víc. Ještě teď to celé zpracovávám.

26.02.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelma byla naprosto úžasná, bohužel druhý díl už mě tolik nezaujal. Některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné, ale i přesto se strašně moc těším na třetí díl.

05.01.2020 3 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Nápad knížky mě okamžitě zaujal a taky mě nezklamal. Je pravda, že by si autorka mohla s tématem knihy více pohrát, některé pasáže byly strohé, ale i tak knížka mě neustále nutila přemýšlet o tom, jak z toho všeho chtějí vybruslit. Vždyť to skoro není možné. Mám sice teorii, jak to celé dopadne, ale asi se to nikdy nedozvím, leda bych začala číst knihy v angličtině :(

26.07.2019 4 z 5