berila berila komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak tohle byla opravdu nádhera. První kniha od autorky, od které jsem ještě nic nečetla, ale po této "pecce" zdaleka nebude poslední. Všem - hlavně však ženám - doporučuji. Kdyby šlo více *, tak ani chvilku neváhám.

10.06.2020 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Autorku jsem chválila již ve "Vesnici" a toto se mně líbilo snad ještě více. Jakmile se objeví další kniha, určitě po ní sáhnu, protože tohle je velká naděje a už v tomhle věku - to tedy klobouk dolů.

07.07.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala, příběh se mi moc líbil a určitě všem doporučím k přečtení.

28.03.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tohle byl jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Výborně napsané, všem milovníkům thrillerů doporučuji. Klidně bych dala i více hvězdiček.

05.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

U této autorky se musí pořád opakovat. Prostě kdo umí, ten umí. Z obyčejných věcí vykouzlit taková čtivá díla, prostě fantazie.

09.09.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tentokrát budu jednoznačně patřit mezi ty, kterým se román až tak nelíbil. Vadilo mi zasazení děje do období po roku 1989. Kdyby autorka zasadila děj do období 50.let, pak v pořádku. Takto se z toho stal dystopický román a ty prostě nemusím. Autorku mám ráda, přečetla jsem od ní všechny romány a vždy jsem byla nadmíru spokojená. Tento román, ač čtivě napsaný, mě ale zklamal a podle mě je to od autorky nejslabší dílo.

02.05.2021 2 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Autorka opět nezklamala, další výborný díl, co
víc si přát.

06.08.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Nemohu jinak, ale tento autor prostě patří mezi mé nej. A to vším - stylem psaní, čtivostí a hlavně tím, že se zabývá nevyřešenými případy a pěkně postupně je rozmotává a to mě baví.

30.06.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Pane jo, takhle mladá autorka a už dokáže napsat takovou výbornou krimi. Hned jsem zakoupila další její knihu a moc se na ni těším. Jen tak dále!!!

14.05.2022 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Výborný začátek nové série a už se těším na další pokračování. Ale opět mám dilema s odsouzením pachatele. Zcela originální tým vyšetřovatelů mi sedl a uvidím, co bude následovat. Autorce velké díky za přidaný bonus ve formě psa. Všem doporučím k přečtení.

31.10.2022 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tady nemohu jinak, než dát plný počet. I když mě hlavní hrdina maximálně štve, přesto doporučuji všem k přečtení. Téma hodně aktuální a bohužel si nemyslím, že se to nějak změní. Stačí se jen občas mrknout na internet a člověku je z toho teskno.

07.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherný román, tady opravdu nelze nic vytknout. Už se těším na další díl.

11.02.2021 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Také si myslím, že je to jeden z nejlepších dílů celé série. Ještě jsem nezmínila v žádném komentáři obálky knih - jsou prostě úžasné.

03.07.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Toto je autor podle mého gusta. Chytne už na první stránce a nepustí. Zatím nikdy nezklamal, ono se ani nelze divit. Když kouknu na žebříček thrillerů, tak má mezi prvními jedenácti knihami hned čtyři a to už o něčem svědčí.

16.01.2020 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Výborný thriller, ač hodně drsný, ale ostatně jako každý od tohoto autora. Za mě velká spokojenost.

04.04.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Tohle byl tedy jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Jsem ráda, že jsem se nikdy nedívala na film, protože potom již knížku nečtu a to by tedy byla opravdu velká škoda. Když jsem zjistila, že je pokračování, hned jsem knížku zakoupila a moc se na ni těším.

20.01.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádhera, četla jsem sama, pak svým dětem a i vnoučatům. Nelze než chválit a zase chválit ilustrace paní Zmatlíkové.

04.01.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Moc dobrý thriller. Na konci jsem se zděsila, že takhle to přeci nemůže skončit a hned jsem letěla na databázi a sláva, bude pokračování. Všem vřele doporučuji k přečtení.

22.10.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Výborný thriller, skvělá dvojice vyšetřovatelů. Někdy se mi stane, že pachatele nedokáži tak jednoznačně odsoudit, ale zde to bylo naprosto markantní, nedokázala jsem ho odsoudit ani náhodou. Všem doporučuji k přečtení a k vytvoření si vlastního názoru.

19.11.2020 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Výborně napsaný thriller, ikdyž se v doslovu dozvíte, že se jedná o první díl trilogie.
Trochu mám obavy z pokračování, když je pachatel známý. Uvidíme, jak si autorka poradí s dalšími dvěma díly, zda to neuškodí úrovni thrilleru.

16.08.2020 5 z 5