berila berila komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Dočteno, sláva. Mnoho stran, chybějící napětí, dost velká nuda. Ostatním přečteným knihám série se to zdaleka nevyrovná, tři * jsou až moc. Snad budou další díly lepší.

23.01.2024 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Jednoznačně se podepisuji pod komentář ArwernAragorn, lépe to nevystihnu. Tolik jsem se těšila, autorka píše výborně a teď přijde takovéto utrpení. Mám i další díl a opravdu nevím, jestli se do něj pustím.

14.01.2024 2 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Předchozí díl se mi líbil více, takže hodnotím o jednu * méně. Určitě však budu pokračovat ve čtení série.

04.01.2024 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak tohle byl opravdu hodně drsný a výborný thriller. Autorka opravdu umí.
Určitě doporučuji k přečtení.

04.01.2024 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Půjdu zcela proti proudu. Kniha mě nebavila, v podstatě pořád dokola to samé. Na můj vkus příliš mnoho popisů všeho možného. A konec? Pachatel je nakonec známý, ale ostatní zůstane pro mě nedotažené. Nechci prozrazovat děj, takže nebudu popisovat, o co se mi jedná. Já jsem tedy příliš spokojená nebyla.

04.01.2024 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Sérii jsem četla postupně, tento díl teprve teď. Celá série je hodně drsná, i když dobře napsaná. Tento díl je toho jen dokladem. Spousta zajímavých informací o hmyzu, ale při čtení o něm jsem se tedy necítila moc dobře. Přemýšlím o posledním dílu série, ale když jsem si přečetla o čem bude, tak do něj nejspíše nepůjdu. Těch hrůz už na mě bylo moc, chce to něco odlehčeného.

21.12.2023 4 z 5

Za řekou Styx Za řekou Styx Patricia Cornwell

Tak tento díl mě trochu zklamal a to hlavně v objasnění první vraždy. Tady se mi zdá, že autorka nevěděla, co napsala na začátku, protože na konci některé okolnosti vraždy vůbec nebyly objasněny a asi ani být nemohly (nechci prozrazovat děj, takže to dál nerozvedu). Co se týče druhého úmrtí, tak to objasněno nebylo vůbec. Škoda, autorka píše čtivě a určitě si i přesto přečtu další díly.

17.12.2023 3 z 5

Výjimečný trest Výjimečný trest Patricia Cornwell

Tuto sérii jsem začala číst před více jak 10 lety. Přečetla jsem několik dílů, ale nevedla jsem si žádnou evidenci, takže jsem doteď neměla přehled, co vše jsem už četla. Teď jsem si konečně dala do pořádku seznam přečtených knih z knihovny, takže si postupně dočítám další díly, protože se mi série líbila. Tento díl byl podle mě opět výborný. takže budu v sérii pokračovat.

17.12.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Opět další výborný díl série. Konec takový smutnější, snad vše dobře dopadne. Určitě přečtu i další díl.

06.12.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Tento díl se mi líbil více než předchozí, takže jsem plně spokojená. Zatím celá série stojí za přečtení.

06.12.2023 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Tato série začala dobře a dobře i pokračuje. Určitě budu pokračovat i dalšími díly. Určitě k přečtení doporučím.

26.11.2023 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Přemýšlím co napsat. Asi tohle: obstojně napsaná totální hovadina. Thriller - kromě spousty mrtvých - ani náhodou. Celý příběh je vyprávěn jednou osobou a kromě okrajově zmíněných zavražděných se v podstatě nic neděje. Pachatele jsem odhadla dobře. Jediné překvapení - poslední stránka. Pokud chcete číst klasický thriller a dodávám, že vůbec nejde o počet mrtvých, tak tento vůbec k přečtení nedoporučuji.

26.11.2023 1 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Nebylo to vůbec špatné. Když vezmu v úvahu, že se celý příběh odehrává na tak malém prostoru, tak je až s podivem, že je tak čtivý.

21.11.2023 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Po delší době se mi thriller od autora líbil. Pár předchozích thrillerů mě nezaujalo, ale dala jsem mu ještě šanci a po tomto dílu určitě ne poslední.

21.11.2023 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Už první kniha od autorky se mi moc líbila a s touto jsem opět moc spokojená. Je pozoruhodné, jak se s takovým celkem běžným tématem dokáže autorka vypořádat a vznikne z toho tak čtivý příběh. Další výborná česká autorka.

21.11.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Za mě tento díl patřil k úplně nejlepším v celé sérii. Je obdivuhodné, jak autorka dokáže udržet takto vysokou laťku v celé sérii. Určitě doporučuji k přečtení.

21.11.2023 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Už první díl se mi líbil a tento rovněž. Autorka umí zaujmout a v napětí čtenáře udržet. Určitě půjdu do dalšího dílu.

28.10.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Bohužel, za mě dost slušná nuda. První díl se mi líbil o hodně více. Nevím, zda se pustím do dalšího pokračování.

28.10.2023 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Dobře napsaný psychothriller, kde se však celkem dost brzy dá poznat, že je vše nakonec jinak, než na první pohled vypadá. Přesto však pořád čtete a čtete a čekáte, jak to dopadne a konec je zajímavý. Určitě stojí za přečtení.

28.10.2023 4 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Tak dotčeno a celou dobu si říkám, co napsat. Četla jsem jako eknihu, takže nevím, zda díky tomu byl překlad tak divný. Výrazy mnohdy vůbec neměly s češtinou nic společného a s nespisovnou češtinou v knize mám vždy problémy. Celá kniha ve mně zanechala dost deprimující pocit, prostě mi nesedla a tím pádem ani nenadchla.Pokud ostatní autorovy knihy vypadají stejně, tak do nich nejdu. Tři hvězdy jsou za mě až moc.

28.10.2023 3 z 5