Výjimečný trest

Výjimečný trest https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18828/kay-scarpetta-vyjime-18828.jpg 4 132 20

Kay Scarpettová série

Případ se odvíjí od pitvy brutálního zločince, popraveného za vraždu televizní moderátorky. Po jeho popravě se vyskytnou další případy, provedené stejným způsobem, a zpochybňují tak totožnost odsouzeného pachatele. Hrdinka zjistí, že záhadným způsobem zmizela veškerá dokumentace k tomuto případu a že se ani ve vlastním úřadě nemůže spolehnout na všechny spolupracovníky. Vědomí, jak nebezpečné individuum se beztrestně pohybuje po městě, jí dává sílu vyřešit obtížný případ přes všechny překážky ze strany oficiálních míst.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Cruel and Unsuel , 1993

berila
17.12.2023 5 z 5

Tuto sérii jsem začala číst před více jak 10 lety. Přečetla jsem několik dílů, ale nevedla jsem si žádnou evidenci, takže jsem doteď neměla přehled, co vše jsem už četla. Teď jsem si konečně dala do pořádku seznam přečtených knih z knihovny, takže si postupně dočítám další díly, protože se mi série líbila. Tento díl byl podle mě opět výborný. takže budu v sérii pokračovat.

konicekbily
22.01.2023 3 z 5

Mám smíšené pocity. Obviněná hlavní postava a současně hrdinka celé série se dostává do nepříjemné situace, vymyšlená originální zápletka je velice dobrá, ale způsob provedení autorkou se mi moc nelíbil. Připadá mi příběh nereálný a ani konec mne z pochyb neosvobodil.

Mája777
10.12.2022 4 z 5

Jo, Kay jsem si oblíbila. Tenhle díl se mi opět líbil. A protože jsem zjistila, že v dalším tento příběh pokračuje, jdu hned na něj.
(10. 12. 22 - 27 879 - 62)

TeaPeter
27.02.2022 2 z 5

Průměrná detektivka. Je tam celkem dost nelogičností, ale nápad byl zajímavý. Opět s krátkou exkurzí do středověku počítačové techniky a zase s naprosto katastrofálním překladem počítačových pojmů - kdo si nepředstavuje původní anglické pojmy, ten je v této části zcela ztracen.

bigben
13.07.2021 4 z 5

Moje klasika....vrchní koronerka se neomrzí...jen některé technické věci mohly být vynechány, jsem se lehce ztrácela...

ivzu77
26.03.2021 5 z 5

Tak tohle mne zase bavilo!!!
Jsem ráda, že mi známá tuto serii knih doporučila a divím se, že jsme na ni nenarazila za má čtenářská léta daleko dříve. KAY je sympaťačka :-)

georginaa
28.10.2020 5 z 5

Patoložka Kay řeší opravdu zvláštní případ. Vrah chce přikrýt své tahy a snaží se zahladit veškeré stopy dřív než na to někdo přijde. Kay nesmí nikomu věřit a tyto skutečnosti opravdu si nechat pro sebe do poslední chvíle.

čef
17.09.2018 5 z 5

Příběh je nešablonovitý jako i ostatní romány v této sérii. Tentokráte je v ohrožení i hlavní hrdinka, pikle proti ní kují i její nejbližší kolegové. Ještěže se může spolehnout na několik nejvěrnějších, protože má opravdu namále. Autorka dovede příběh pořádně zašmodrchat, přesto je vše uvěřitelné a psychologicky opodstatněné, takže jenom chválím.

Pauline23
09.06.2018 4 z 5

První kniha od této autorky a byla čtivá a samozřejmě překvapivý závěr knihy. Moc a dávné příkoří...jdu na další knihu od této autorky.

moudivlacek
12.04.2018 4 z 5

Velice zajímavé téma, které ukáže, že i u policie, v márnici a samozřejmě i v politice existují lidé, kteří se nechají zlem uplatit k nepravostem. A když tito lidé vycítí ohrožení, tak jednoduše vyrazí do protiútoku, a touží zlikvidovat člověka jak profesně, tak i osobně.
Trošku mě zklamal konec, nebudu psát proč, abych nevyzradila konec příběhu těm, co to teprve budou číst, ti pak pochopí.
Každopádně jsem celou dobu Kay držela palce, aby se dostala z osidel zla.

esfinge
25.02.2018 2 z 5

Tema soudniho lekarstvi vyborne, napad s odsouzenym vrahem dobry...ale ja jsem chvilema ztracela souvislosti, najednou se proste neco nejak vyresilo, porad hlavni postava nekam jezdi, do toho zdlouhave popisovani pocitacoveho systemu...a uplne nakonec se proste vyloupne vrah:)

Radous
12.01.2017 3 z 5

Příběh dobrý, nicméně v určitých aspektech jsem se trochu ztrácel. Dále se mi příliš nepozdává role (či spíš kompetence) neteře doktorky Scarpettové.

renefer
25.12.2016 3 z 5

Tak snadno obvinit vcelku vlivnou osobu jako je hlavní soudní lékařka z trestného činu mi připadá přitažené za vlasy. Její reakce mi přišly taky zvláštní. Konec velmi rychlý, ještě pět stránek před koncem šlo všechno do kytek a najednou rychlé odhalení vraha a osvobození. Zatím nejslabší díl série.

anelimka
28.10.2015

skvěle napsaná, neotřelá detektivka, napínavá až do samého trochu utnutého a otevřeného konce

ovpana
10.10.2015 5 z 5

Úžasná a napínavá detektivka, zajímavý příběh dává knize napětí a dobrou čtivost.

nova8907
09.07.2014 4 z 5

nezklamala

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Napínavé a bezvadné až do konce.

helenkan
15.12.2013 5 z 5

Napinavy a zahadny až do konce.Prostě bezva.:)

Sharah
07.03.2013 5 z 5

Pěkná, čtivá kniha se zajímavým koncem. Doporučuji :-)

sidonie kermack
25.01.2012

Jen doufám, že tuhle knížku bude mít naše knihovna co nejdřív. Přečetla jsem snad všechno od této autorky. Mám jedinou výtku - zbytečně zabíhá do technických údajů o počítačových systémech.