Benjiki Benjiki komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Jebat celý seriál - i když Rick je obsazen skvěle -, tohle je jiná káva. Závěrečná scéna je pro ty, co to nečekali, mega.

02.01.2016 5 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Pamatuji si na začátky tohohle v Pevnosti. Na to, jak jsem chrochtal blahem. Jo, tohle je ta nejlepší kombinace fantasy a westernu - surová, čtivá a cool. A ještě k tomu víceméně místní. Jo, Juraj umí. Brána duchů je nejlepš, být tam jen ona, házím devitku, takhle slušných 7.5/10

02.01.2016 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kopírka, přehypovaný až hrůza. Některé pasáže jak vystřižené z jiných děl. Nebudu tady ustříkávat nad věkem autora, kurňa, v jeho věku sem psal taky a kvalitou jsem se mu beztak tak trochu přibližoval. A ne, to není sebechvála, ani nic podobného, to je čistý shazování domnělých kvalit Paoliniho. Ta kniha získala až nechutnou propagandu, vy co máte na svědomí její vyhonění až do červených čísel - osmdesát procent, WTF! - laskavě se třískněte, zavřete se do sklepa, přečtěte aspoň stovku nějakých fantasy knih a potom zkuste zapomenout na to že to má sexy obálku a autor je ach, můj bože, tak mladý a talentovaný. Potom se sem vraťte a dejte tomu takové hodnocení, jaké si zaslouží. Díky za pozornost.

02.01.2016 2 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Zajímavý, že už jen kvůli úvodnímu mottu a závěrečný kapitole a větě nahodím tři hvězdy. Vyvarovat se nudnějším pasážím nejde, koneckonců je to starší literatura, neasi, ale opět důkaz, že Hemi byl prostě jiný a lepší. 6.4/10

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Většina starých knih se nečte dobře. To je prostě fakt. Ale tohle je jeden z těch případů, kdy na věku nezáleží, protože tahle dáma je pořád dost šikovná. Celý příběh jsem cítil emoce, což je právě u těch starších knih dost problém, a na konci mi bylo do breku. Silný dílo, který rozhodně jen tak nezestárne. 8/10

01.01.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

10/10
Největší důkaz, že King je jeden z největších spisovatelů vůbec. Ta kniha má všechno - napětí, nečekané zápletky, nechutný zločin (u vraždy dvou holčiček mi bylo hodně špatně), sympatický hrdiny, neotřelé prostředí - a k tomu neskutečnou dávku spisovatelského umu s pořádnou dávku hořkosti. Protože když přijde na svět Ježíš, lidé ho vždycky nechají popravit. Povinnost, stejně jako film, který je důkazem, že jde do filmu zachytit genialitu předlohy.

01.01.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začátek kultu. Začátek, který je tak těžce odlišný, jiný než epické poslední tři díly. Tohle je fakt jen pohádka s dost hustým začátkem, u kterého jsem kroutil nad humorem autorky - který se mi hodně líbí. Další nadhodnocená kniha, ale vzhledem ke kultu který se kolem celé série vytvořil, to dokážu přehlédnout.

31.12.2015 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Ach a show se konečně rozjela. Prolila se krev elfů a nastal čas opovržení a nyní je tu opravdový křest ohněm, hlavně pro Ciri která odhaluje hodně špatnou stránku. Ale jinak je v hlavní roli Geralt - což je dobře - a jeho parta, kterou jsem si nahned zamiloval. Milwa, NeNilfgarďan a samozřejmě nejvíc cool upír všech románů vůbec. Miluji je všechny a tleskám. 9 z 10. Oblíbené postavy - Regis, Cahir.

30.12.2015 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Začíná nám to nabírat na obrátkách. Zaklínač brečí, vraždí, plive na etiketu a zabíjí čarodějky, šlechtu i čtenáře svým pohrdáním a neskutečným cynismem , začíná se v mnohem větší míře intrikařit a masakr v baště magie je literární koncert. Málokterá postava si nezaslouží opovržení i pochopení zároveň. 8/10 a letím dál.

30.12.2015 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

7.5/10
Třetí díl Zaklínače a začátek velké ságy o panovačné holčičce s děsivými magickými schopnostmi a jejím filozofujícím mlýnku na maso. První výtka směřuje na chybějící mapy a hlavně rejstřík postav, u výčtu králů jsem se velmi ztrácel a bylo to dost otravné. Jinak je to samozřejmě rozjezd. Velmi úžasně napsaný rozjezd s mrazivou scénou s Veverkami a přednáškou o fuckin neutralitě. Kniha navíc ukazuje to nejdůležitější - Historie světa závisí na množení a zabíjení. A samozřejmě, nám lidem se málokdo vyrovná v zabíjení i v jebání.

30.12.2015 4 z 5

Tam a zase zpátky Tam a zase zpátky Sean Astin

V knize je plno úžasných zajímavostí o tvrdé práci herců, producentů, scénáristů, maskér, trikařů, Vigga a dalších lidí co se podíleli na tvorbě jednoho z nejúžasnějších filmových zážitků. Vše zabaleno v breku, emocích a patosu Astina. Někdy je to otravné, Seanova neznalost předlohy k pohrdání a jeho snaha nikomu neublížit slabošská...ale k čertu teda balrogovi s tím. Sama zahrál úžasně a já tuhle knihu prolétl ne jednou ale dvakrát. A kdybych byl na Seanově místě, patosoval bych určitě taky. Každý nemůže být drsňák jako Viggo, workoholik jako Peter nebo génius jako Lee. Někdy je prostě třeba trocha toho lidství.

30.12.2015 3 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Nemůžu si pomoct, ale spíš slabší Asterix. Hodně narážek, jak už je zvykem, to jo, ale nemá to tu šťávu ani dostatečnou zápletku. Pořád je to srdcovka a věřím že je série v dobrých rukou, ale třeba Piktové od stejných autorů byli mnohem lepší.

21.01.2016 3 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Neskutečná zabijárna, plavný převelice. Tohle je naprosto dokonalý, černý humor vol. 99. Nikdy nezapomenu, jak jsem tuhle knihu prostě MUSEL DOČÍST, až jsem dorazil na jistou schůzku pozdě, jak sem se u ní smál a nevěřícně kroutil hlavou. Naprosto nečekané zamotání a rozmotání, tomuhle prostě pálím plný počet a absolutní doporučení všem. A koho to nepobaví, ten je nemocný.
10/10

02.01.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jakoby fajnovej horor. Ten závěr a celková zápletka je prostě dobrá a dobrá vždycky bude. Mhouřím oči a pálím tam za tři, Oscara uznávám jako dost dobrého spisovatele i jako borce, co pil tehdejší upjaté společnosti krev. Ale vracet se k tomu asi nebudu, i když je to legenda a blablabla. 6/10

02.01.2016 3 z 5

Milá, hravá pohádka, která má s Pánem prstenů společné jen některé postavy. Přesto začátek jednoho z největších eposů literatury a přitom to všechno začalo jedním graffiti na dveře, Gandalfe, ty vandale a podvodníku! Hádanky s Glumem jsou legendární a všichni trpaslíci jen křoví. Ilustrace jsou neskutečně k smíchu - ve zlém -, stejně jako filmová trilogie Džeksna.

02.01.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Odjakživa můj nejoblíbenější díl. Tlustý, plný politických machinací, nejlepšího záporáka Ámbridžové - byrokracie! Vláda! Cenzura! -, nespravedlnosti a nejlepšejší lady celé série - Lenka Láskorádová na scénu! Harry samotný je dost otravný, ale já to beru tak že konečně to není chlapec bez chyb. Jen za neustálou nedůvěru vůči Severusovi bych mu dal facku, za ubrečenost taky. Zhroucení iluzí o dokonalém Jamesovi je super!

01.01.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Hodně lidí tvrdí, že začátek knihy je nudný. Pro mě nikoliv. Krásně totiž ukazuje situaci ve společnosti kouzelníků a tím celá série konečně dospívá a nabírá logičtější obrysy. Chuligáni na turnaji mluví za všechno, kdo by v tom neviděl nácky a jejich bordrlaření na fotbale? Když nastanou scény s ohnivým pohárem, začne to utíkat rychleji a rychleji, Moody je fajnovej a celý ten zmatek na Ministerstvu... Plus první použití myslánky, soud a tlak na kouzelnickou vládu.. Tohle konečně hází první dva díly do zapomění a to je fajn. 7/10

01.01.2016

Harry Potter a väzeň z Azkabanu Harry Potter a väzeň z Azkabanu J. K. Rowling (p)

Začíná se to lámat. Harry dospívá, příběh dospívá, Rowlingová jako spisovatelka dospívá. Temnota je konečně tady a já sem spokojenější a spokojenější. Scéna v chroptící chýši je opravdový vrchol, Sirius je cool a celé odhalení Pobertů je bezvadný. A nakonec - LUPIN! Lupin! Lupin hype! A to je ta desetina na čtvrtou hvězdu. 7.1/10

31.12.2015

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Komentář u druhého dílu. Nemám chuť k samotné knize nic říkat, ale podle hodnocení beztak klenot který já, nevzdělanec nedokázal ocenit.

31.12.2015 odpad!

Hořící most Hořící most John Flanagan

Ok, můžete mi vysvětlit proč je tady na databázi tohle hodnocení knih, když pak stačí pohled například sem a všechno je degradováno? Omgs. Takováhle kniha dostane přes devadesát procent? Proč? Proč jsou lidi tady tak... Odchrchlání a odplivnutí. Prosím už dost. Už dost už dost. Já nevím, už nemám chuť se k té knize ani vyjadřovat.

31.12.2015 1 z 5