Belisima Belisima komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nechápu jak mi tento knižný klenot mohl tak dlouho unikat. Chování lidí v době kdy byla kniha napsaná bylo dost drsné. Ale kdyby to někdo napsal v dnešní době, obávám se, že by jsme se chovali ještě hůř. Jinak to bylo geniální počteníčko.

14.09.2018 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jeste nejsem ani v polovine knihy a bojim se cist dal ze to spatne dopadne. Mam takovy pocit. Jsem v te knize az moc citove angazovana, tak se bojim konce, ale zaroven nemuzu prestat cist. Tohle mi jeste zadna kniha neprovedla.......... Tak docteno a nemam slov. Mam v hlave uplne vymeteno. Zazracna kniha.

21.12.2020 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Dlouho jsem otalela nez jsem se do knihy pustila. Odrazovali me komentare, ze je to do poloviny nuda. Nakonec jsem se inspirovala radou, ze to muzu cist az od poloviny, ze o nic neprijdu, tak jsem se pustila do cteni. Ale me se to libilo od zacatku. Bylo to jako pisen od Pink Floyd, dloooouhy uvod, ale z toho uvodu, protahovaneho silne mrazi. Me mrazilo celou knihu. Vse bylo neuveritelne uveritelne. Jedina divna vec byla ze v Americe je prezidentka zena, to tedy dost pochybuji a jeste mluvi jak dlazdic a ne jak diplomat. Ke knize se urcite vratim, no vlastne mam chut si to precist znovu hned. S Martanem ma kniha jednu vec spolecnou, da se tomu uverit.

08.11.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nechapu jak dokaze Andy vytvorit zcela uveritelny scifi pribeh. Ja jsem si tuto knizku neskutecne uzila.

26.11.2021 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Začátkem jsem se prokousávala, ale ne moc dlouho a najednou byl konec. Ani jsem se nestihla vzpamatovat. Tak jsem po dočtení otočila knihu na začátek a dala to znovu a už pomaleji. Autorka psát umí. A jak to umí. Perfektně popsaný nový svět, jako kdyby se to opravdu stalo.

10.04.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dočteno a musím uznat že tato knížka mě uchvátila. Když se mě někdo ptal o čem knížka je, tak jsem popsala knihu tak, že si klepal na čelo a to jako čteš dobrovolně? Popis totiž zní nesmyslně, ale příběh je velmi uvěřitelně napsaný, vžila jsem se do úžasné Ilan i do ostatních postav. Doporučuji každému kdo má rád Fantasy.

15.05.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Kdyby se příběh neodehrával na měsíci, tak by příběh tak zajímavý nebyl. Ale ono se to odehrává na měsíci, tím získává knížka 5 hvězdiček, protože to bylo zajímavé, uvěřitelné, napínavé a poslední stránky jsem ani nedýchala. Nesrovnávám s Marťanem, ten u mě vede, ale Artemis je kouzelná knížka, kterou si určitě přečtu víckrát.

25.07.2018 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Děkuji Panu Hetešovi za úžasné odpoutání od reality. Teď jenom zvolit něco nudného, potřebuji dohnat ztracený spánek. Ale zároveň už pokukuju po ostatních knížkách od Pana spisovatele.

10.06.2021 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka se četla sama. Žádná hluchá místa, vše velice realistické a zároveň nerealistické, ale já tomu věřila, protože jsem věřit chtěla. Užila jsem si čtení a ani po pár měsících, co jsem to četla, tak jsem na příběh nezapomněla.

18.09.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem ráda že jsem si to přečetla hned a nečekala jsem až vyjdou všechny díly. Teď se mám na co těšit. Přečtu znovu až vyjde i 3 díl. Krásná knížka Naslouchač. Vysoké hodnocení na DK je opravdu zasloužené.

15.05.2018 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Fenomenalni. Tak to byl zazitek. Ted bych si prala vymazat pamet a znovu to precist. Vsechny dily se v mem poradi posouvaji na prvni misto. Nic lepsiho v tomto zanru jsem necetla a trochu se bojim, ze ani neprectu. Nebudu spojlerovat a prozrazovat dej, ale muzu jenom rict, ze kdo ma rad scifi, tak bude nadseny. Treti dil je nejlepsi. Nejradsi bych si to precetla hned znovu, ale pockam na ctvrty a pak...

11.11.2018 5 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Příběh rozehrán na všech stranách a na všech planetách perfektně. Vždy, když skončila kapitola v nejlepším, tak jsem byla nedočkavá, jak to dopadne, ale další kapitola byla ještě lepší, tak jsem byla přinucena číst dál, další kapitola zase z jiné planety a zase napínavé, a takto byl napsán celý druhý díl, tak že jsem se moc nevyspala. Dokonce to zašlo tak daleko, že abych se líp soustředila, tak jsem si dala doma sluchátka do uší a pustila filmovou hudbu, aby mi ani jedno slovíčko neušlo a aby mě nic nerušilo. Až jsem si říkala, až to dočtu tak si odpočinu, ale ono houby. Zavřela jsem druhý díl a hned otevřela třetí díl a čtu dál. Knihy se mi do knihovny nechce vracet, musím si všechny díly koupit i kdybych je dala do šatní skříně tak doma budou.

05.11.2018 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Nevím co napsat. Ta knížka byla tak dobrá, že nemám slov. Rozhodně doporučuji a nejen milovníkům scifi. V knížce bylo všechno a ještě víc. Ale co bylo nejúžasnější, to byli postavy. Charakter jste odvodili s chováni postav, nebyl nijak popsán a o to byla četba zajímavější. Vrhám se na druhý díl a jsem strašně šťastná, že druhý díl má ještě víc stran. U této série mi nevadí nosit bichli každý den v kabelce.

21.10.2018 5 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Furt hledam posledni stranky, asi me knihkupectvi osidilo. Ja chci vedet co bylo dal. Ja to potrebuju vedet. Sakra kde bydli Hetesa? Vite nekdo?

14.10.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Uzila jsem si cteni. Kniha je i poucna. Rozhodne stoji za precteni. Od tohoto spisovatele si s radosti prectu i navod. Pise uzasne ctive. Preklad taky nic nezkazil. Hura na druhy dil.

06.12.2019 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moje nejoblíbenější kniha, když jsem zoufalá a nevím už co mám číst a nic mě nebaví, tak si knihu přečtu znovu, v tu chvíli zapomenu na celý svět a jsem na Marsu.

26.03.2018 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Je to bezesporu vyjimecna kniha. Cetlo se to nekdy tezko a nejsem si jista, jestli se mi libil konec, ale zazitek ze cteni se dostavil a byl to velky zazitek.

10.02.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přečetla jsem znovu první dva díly a rochnila si blahem. Z třetího dílu jsem nadšená i zklamaná. Autorka vymyslela složitý, ale úžasný svět a dala mu jednoduchý příběh. Ze začátku se vše jevilo předvídatelně, ale ve třetím díle nastal zvrat a předvídavost byla pryč. Asi by se mi líbil víc příběh kdyby pokračoval tak, jak jsem očekávala. Ale ono se to zamotalo a zkomplikovalo. Kdybych aspoň měla v ruce další díl. To čekání mě zabije...

27.10.2021 5 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Precetla jsem znovu vsechny dily + tento novy. To byl nejkrasnejsi mesic meho zivota. Zila jsem v realnem svete jenom napul, kazdou volnou chvili jsem stravila v tomto svete, ktery je uzasny i desivy. Posledni dil dosahl kvality predchozich dilu, ovsem vubec nejsem spokojena. Potrebuju nutne dalsi dil. Ty roky cekani...

11.11.2020 5 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Dočteno. A co teď budu dělat?... Sakra. Už vím, budu čumět do jiné knihy a myslet na hrdiny Osady. To mi bude trvat tak týden, než se vše vstřebá a budu moct zase číst. Nejradši mám dobrodružné knížky a pak sci-fi. U této byly 2 v jednom. Tak že pro mě nádhera. Celý svět byl úžasný a uvěřitelný. Jediné co bylo neuvěřitelné, že to Pan spisovatel napsal před 30 roky? Já žasnu.

19.03.2019 5 z 5