Belisima Belisima komentáře u knih

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Něco bylo úžasné, něco mi připadalo jako hovadina. Nemůžu popsat, aniž bych prozradila děj. Ale knížka byla dobře napsaná a četla se výborně, další díly určitě přečtu a dávám 80%.

04.12.2020 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Precetla jsem znovu vsechny dily + tento novy. To byl nejkrasnejsi mesic meho zivota. Zila jsem v realnem svete jenom napul, kazdou volnou chvili jsem stravila v tomto svete, ktery je uzasny i desivy. Posledni dil dosahl kvality predchozich dilu, ovsem vubec nejsem spokojena. Potrebuju nutne dalsi dil. Ty roky cekani...

11.11.2020 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Od zacatku byla knizka zajimava, dokonce fascinujici. Ovsem asi v polovine knihy jsem se zasekla a cetla ji hrozne dlouho. Proste jsem se uz nedokazala naladit na pribeh. Ale zaslouzi si 4*.

31.03.2020 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Dlouho jsem to cetla. Chvilema super, chvilema zmatek. Svet vytvoreny dokonale, ale ne vsemu jsem rozumela. Hlavne ke konci knihy, byl dej temer nepochopitelny. Kazdopadne knizka me bavila. Prvni dil se mi ovsem libil vic.

26.02.2020 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Mě se knížka líbila. Někdy byla dlouhá a vleklo se to, někdy to utíkalo, ale stejně jsem po dočtení ihned pokračovala druhým dílem. Protože v příběhu je něco co chci, co potřebuju vědět.

13.02.2020 4 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Jednim dechem precteno. Vsechny 3 dily. Neni to nejlepsi, co jsem kdy cetla, ale vtahlo me to a toho si cenim.

28.01.2020 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Vyborny pribeh. Nemam cas se rozepisovat, musim cist druhy dil.

16.01.2020 5 z 5

Tichá planeta Tichá planeta Julie Nováková

Tak mě to moc neuchvátilo. Bylo mi fuk co se tam děje, na nikom z posádky mi nezáleželo.

10.01.2020 2 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Chtěla jsem si odpočinout, to mi knížka splnila na 100%. Vadí mi ten šablonovitý scénář. Ale bylo to dobře napsané a konec knížky byl dokonce napínavý, to jsem nečekala.

07.01.2020 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Me se ty smrtky vsechny sprotivily. A ta jejich politika a Nimbus je taky hroznej. Ale knizka dobra, nenudila jsem se. Ale ten svet je sileny. Prvni dil se mi libil vic.

16.12.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Uzila jsem si cteni. Kniha je i poucna. Rozhodne stoji za precteni. Od tohoto spisovatele si s radosti prectu i navod. Pise uzasne ctive. Preklad taky nic nezkazil. Hura na druhy dil.

06.12.2019 4 z 5

Čas pro hvězdy Čas pro hvězdy Robert A. Heinlein

Libilo, dokonce hodne. Jenom mi je lito, ze se autor vic nerozepsal, kdyz uz dorazili k planetam. Ten potencial tam byl, napady mel vyborne, ale jako kdyby se drzel zpatky. Nebo jako kdyby se nejaky vydavatel rozhodl vyskrtat co se mu nehodilo. Kniha je stara, kdo vi.

22.11.2019 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Dlouho jsem otalela nez jsem se do knihy pustila. Odrazovali me komentare, ze je to do poloviny nuda. Nakonec jsem se inspirovala radou, ze to muzu cist az od poloviny, ze o nic neprijdu, tak jsem se pustila do cteni. Ale me se to libilo od zacatku. Bylo to jako pisen od Pink Floyd, dloooouhy uvod, ale z toho uvodu, protahovaneho silne mrazi. Me mrazilo celou knihu. Vse bylo neuveritelne uveritelne. Jedina divna vec byla ze v Americe je prezidentka zena, to tedy dost pochybuji a jeste mluvi jak dlazdic a ne jak diplomat. Ke knize se urcite vratim, no vlastne mam chut si to precist znovu hned. S Martanem ma kniha jednu vec spolecnou, da se tomu uverit.

08.11.2019 5 z 5

Světlo pulsaru Světlo pulsaru Aleš Pitzmos

Nebylo to vubec spatne napsane, ale mela jsem problem se vzit do knihy. Mozna za to mohli okolnosti a ze jsem mela malo casu na cteni.

30.10.2019 3 z 5

Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Vernor Steffen Vinge

Jak mám uvěřit a nechat se pohltit příběhem, když mimozemšťan který vypadá jak vlk, nemá ruce a kouká do dalekohledu, beru, že umí mluvit s ostatníma v myšlenkách, ale oblíká se? Jak? Na nosítkách odnáší tělo? Jak? Kdyby spisovatel z toho vlka udělal jakoukoliv jinou příšeru, tak, aby se tomu dalo věřit, ale já mám 4 psy a ti se ani neumějí přikrýt dekou, když je jim zima, protože hubu má jen jednu a tu deku si furt tahá, ale svoje tělo pod ní nedostane... No možná až budu starší a senilní, tak to dočtu, protože nad tím... ne, asi ani pak ne.

15.10.2019

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nejsem vubec soutezivy typ. Proto ta dravost na vyhru byla pro me nepochopitelna. Ale chapu, ze nekoho, kdo rad hraje a vyhrava, tato kniha oslovi. Nebyl to tedy pribeh pro mne. Ale docetla jsem s chuti, tak ctive to bylo napsane a preklad knihy byl taky dobry. Druhy dil prectu urcite. Uz by mohlo dojit k popisu Edenu a ten me zajima.

13.10.2019 3 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Knizka byla dobra. Ale to je vsechno. Za mesic si nevzpomenu, ze jsem ji cetla. U vynikajicich knih si dej pamatuju i 10 let po precteni, tahle na me takovy dojem neudelala, ale bylo to ctive napsano.

06.10.2019 3 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Fajn pribeh. Dalo by se z tohoto tematu vytezit mnohem vice, ale zase to bylo ctive napsane.

10.09.2019 4 z 5

Spin Spin Robert Charles Wilson

Zajimava kniha, libila se mi. Nebylo to uplne nezapomenutelne, vim ze za nejaky cas si nevzpomenu o cem byla, ale ted po precteni, jsem spokojena.

29.08.2019 4 z 5

Sedmeroev Sedmeroev Neal Stephenson

Já nevím, myslím, že se z perfektního nápadu dalo vytěžit mnohem více. V podstatě jsem postrádala jakékoliv emoce. Konec světa a se mnou to ani na vteřinu nezacloumalo. Technická stránka knihy byla fascinující, ale když to nebylo promíchané se zážitky a pocity hlavních hrdinů, tak to bylo k uzoufání unavující. Furt se soustředit na technické pasáže, které nejsou vůbec odlehčené, je u tak tlusté knihy vyčerpávající.

20.08.2019 3 z 5