Belanna Belanna komentáře u knih

Šest let Šest let Harlan Coben

Když se oprostím od zařazení k thrilleru, úplně špatné čtení to nebylo.
Líbí se mi styl pana Cobena, který upoutá, přestože děj příběhu není dokonalý.
Jake mi chvílemi lezl na nervy asi proto, že zrovna tento tip superhrdinů moc nemusím. Konec jsem čekala úplně jiný.

01.12.2022 3 z 5

Putování Putování Michael Bronec

I druhý díl se mi líbil.¨
Jede se ve stejném duchu, další postavy přibývají a také o hodně více akce.
U dialogů se bavím.

27.11.2022 4 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Tento díl byl opravdu skvělý, nejlepší ze všech.
Obě dějové linky bezvadně podané a obě se proplétají kolem Francise Sullivana.
Postava Balzamovače a jeho činy dávají celé knížce žár.
Napínavé, nápadité, plné akce, velmi dobře se mi četlo a zamrzelo, že už je konec.

26.11.2022 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Opět jsem sáhla po klasickém díle, které mi v minulosti již prošlo rukou.
Po letech na mne kniha působila jinak, ubylo strachu, ale o to víc jsem o knize přemýšlela.
Nicméně stále cítím nadčasovost, tajemnost a drsnost.

26.11.2022 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Další skvělý díl mé oblíbené série.
Tentokrát se řeší dva zdánlivě nesouvisející případy, které na chvíli Amelii a Lincolna profesně oddělí, aby je zase spojil v celek proti zločinci, který je opravdu rovným protivníkem obou detektivů.
Velmi mě potěšila přítomnost Kathryn Danceové.
Příběh napínavý od samého začátku, který v průběhu graduje a nenechá vydechnout.
Konec sice nebyl úplně podle mých představ, ale ono to vlastně ani jinak dopadnout nemohlo :)

23.11.2022 5 z 5

Mračna nad Arénou Mračna nad Arénou Michael Bronec

Nenáročné, oddychové, příjemné čtení, které ale rychle uteče.
Úvodní díl je vlastně představení tří hlavních aktérů, kteří jsou diametrálně odlišní, přesto sympatičtí. Většina knihy je postavena na dialozích, ze kterých se dozvíte vše potřebné a navíc se pobavíte nad dobře mířenými hláškami.
Nechybí ani trocha té akce. Dobrá půda pro další díl.

19.11.2022 4 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Druhá tvář - psychologické drama, které vyvolá směsici všech pocitů a emocí, které známe.
Někoho kniha vtáhne okamžitě (což se stalo i mě), někoho může odradit. Ale upřímně, každá z mamin měla chvíle úzkosti, paniky a strachu z mateřství, které se tu staly skutečností.
Přemýšlíte proč, kde se stala chyba, kdo jí způsobil? Kdo je ten špatný? Matka, dcera, otec a nebo někdo další? Je zlo vrozené? Jak vše ovlivní výchova a příklad z dětství?
Styl psaní v du-formě, které autorka zvolila a krátké, svižné kapitoly, prostřihy do života matky a babičky - v tu chvíli se cítíte jako jediný posluchač příběhu, od kterého se nemůžete odtrhnou. Naplno prožíváte všechny pocity, přemýšlíte tom, jak by se vše dalo řešit a zda to vůbec jde. Uvědomujete si, jak je důležité, aby Vás v těchto chvílích partner vnímal a poslouchal.
Drsné, surové a neskutečně reálné.

17.11.2022 5 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen další knížka o rozmarech rádoby "smetánky".
Když se ale do děje přidala linka z minulosti a nevysvětlené úmrtí jedné ze studentek, začalo to být zajímavé.
Pohled a vyprávění více postav a střídání časů působilo hodně napínavě. Své přinesly i postoje a názory dětí, které místy převyšovaly dospělé.
Dlouhou dobu jsem byla s volbou "pachatele" úplně mimo hlavně proto, že se stále objevovaly další a další lži a komplikace.
Celkově mám z knížky dobrý pocit, líbila se mi, jen Ali mi svým kňouráním občas lezla na nervy :)

15.11.2022 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tak pro tuhle knížku nejsem zrovna cílová skupina.
Sice 80-tá léta pamatuji dost dobře, i některé z her mi nejsou neznámé, ale rozhodně tyto roky nejsou pro mě stejnou modlou jako pro autora.
Psané je to místy až naivním stylem a nejvíc mě unavovalo věčné vysvětlování a opisování každého detailu, myšlenky ..... na základě méně či více nám známých aspektů z právě zmiňovaných let.
Knížka mi opravdu nic nedala.
Jedna hvězda za zdařile popsaný virtuální svět (nikoliv ale pohyb a chování postav v něm).

13.11.2022 1 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Kniha Inspekce mě zaujala svým námětem - oddělená výchova chlapců a dívek, utajení jejich existence vzájemně. Opravdu dystopie.
První poloviny knihy je hodně zaměřená na psychologii postav a pomalu se dozvídáme, proč a jak tento experiment vlastně vzniknul. Tato část knížky mi místy připadala táhlá a zdlouhavá.¨
V druhé polovině se dostaneme do akce a zbytek knížky pak uteče, ani nevíte jak.
Konec by mohl být více propracovaný.
Celkově se mi knížka líbila.

12.11.2022 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Asi mi tahle knížka úplně nesedla.
Z počátku mi to připadalo hodně rozvláčné, rychle se střídající časové linky a relativně mnoho postav mi trochu zamotaly hlavu. Poté se to posunulo a dostalo větší spád.
Celkově to špatné nebylo, námět zajímavý, okořeněno humornými pasážemi z kláštera.
3,5*

06.11.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Temné vábení je jedna z nejlepších knížek, která se mi letos dostala do rukou.
Už styl psaní a drsná, ale přesto nádherná příroda a mrazivá zima mě oslovilo. Samotný příběh byl skvělý a velmi poutavě podaný.
Zpočátku to vypadalo jako lehký román s romantickou linkou, ale postupně se odkrývala drsná minulost nejen Olivie, ale i všech ostatních postav. Popisy přírodních krás a lehká romantika střídala místy až brutální scény, ale vůbec to nebylo násilné. Nic nebylo nadbytečné, každá postava tu hrála svoji roli a zapadala do kompletní mozaiky, která se plně odkryla až na samém konci.
Bylo tu opravdu vše, co si mohu od knížky přát, včetně rozbouřených emocí po dočtení. Upřímně se těším na pokračování série.

05.11.2022 5 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Klikař Lars, jeho důmysl a vtip se opět vrátil.
Když už do něčeho spadne, což je vlastně pokaždé, vždycky se nějakým svým "dokonalým" plánem zase vyhrabe nahoru.
A navíc se opravdu skvěle čte.

31.10.2022 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Třetí příběh lékařky Adélie a jejích blízkých nás tentokrát zavede až ke králi Artušovi.
Opět velmi povedené, místy úsměvné a originální.

29.10.2022 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Let 305 mě bavil.
Bylo tam vše, co mám ráda: apokalypsa, záchrana světa a civilizace, cestování časem.
Zajímavý příběh, který se mi dobře četl a vyhovovalo mi střídání ve vyprávění obou hlavních postav. Rozdělení do tří časových linií, také super. Jen samotný závěr mi připadal takový uspěchaný.
Celkově mě ale knížka vůbec nezklamala.

29.10.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Stejně tak jako většina povídkových knížek i tato měla svá silnější a slabší místa.
Velmi se mi líbily povídky Londýn a Fronta. Ostatní sice také nebyly špatné, ale až tolik mě neoslovily.
Celkově to bylo pohodové a rychlé čtení.

23.10.2022 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Autorka mě svou knihou mile překvapila.
Svižný a napínavý příběh z pohledů dvou hlavních hrdinek, které se střídají v krátkých kapitolách. Promyšlená charakteristika postav, žádné zavádějící linky, vše logicky uspořádané. Přestože jsem pachatele vytušila relativně brzo, nevadilo mi to a naopak jsem byla ráda, že se v závěru vše potvrdilo.

22.10.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jako většina tu i já jsem podlehla kouzlu obálky, recenzím v tisku a prezentaci v knihkupectví.
Dystopii mám ráda a tak jsem se těšila. Námět se mi líbil a sliboval velký potenciál.
Když jsem se prokousala exkursí po jatkách a jen se domýšlela, co, kdy a jak se asi stalo, byla jsem v polovině knížky. Druhá půlka sice měla jakýsi děj, ale naprosto nezáživný. Chaoticky vedené dialogy, některé momenty naprosto vytržené z kontextu.
Štěňata? ... proč?
Do posledního momentu jsem doufala v nějakou zajímavou změnu, ale ten konec to zazdil definitivně.
Ano knížka mě šokovala, ale ne svým obsahem a zpracováním, ale tím, jaké propagace se jí dostalo.
* za obálku a odkládám do zapomnění.

20.10.2022 1 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jméno Jiří Kulhánek se kolem mne v poslední době hodně točilo, tak jsem zkusila také.
Bohužel nebudu zřejmě spadat do skupiny příznivců.
Knížka mi připadala neskutečně zdlouhavá a nemohla jsem jí jí přijít na chuť. Ani jazyk mě neoslovil a tam, kde bych čekala ironii, jsem jí nenašla.
Navíc u dosti pasáží mi to připadalo, jako kdybych už je někde četla nebo viděla.
Možná se v budoucnu k autorovi ještě vrátím, ale hned to nebude.

20.10.2022 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Povedený a napínavý příběh, který se dobře čte. Děj rychle plyne, tedy vyjma velmi pomalého rozjezdu. Je tu poměrně hodně postav, ale jsou dobře popsané, tak že se neztrácíte. Závěr je zajímavě pojatý.
Jen kombinací mi připadalo až trochu moc najednou.

18.10.2022 4 z 5