Bee240 Bee240 komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

První kniha tohoto roku dočtena a nemohla jsem si vybrat lépe než úžasnou C.J.TUDOR.
Její nová kniha Ti druzí je podle mého zase o trochu jiná než předchozí dvě knihy. Máme tu příběh Gabe smutného a zničeného muže, který se řítí do záhuby svým hledáním po své mrtvé dceři. Jeho příběh mě zasáhl a bylo mi ho upřímně líto.
V této knize je ale několik dějových linek , které ať se to nemusí ze začátku zdát propojí dohromady a vytvoří příběh plný strachu, smutku a odhodlání. Příběh plný tajemna opředený tajemství kdo jsou Ti druzí ... A že je sakra špatný nápad se snimi dávat do čehokoliv.
Tato kniha nebyla tolik "duchařská" jako předchozí dvě alespoň mě to tak přišlo, ale vůbec to nevadí máme tu skvělí psychologický thriller s tajemným Samaritánem který si nese tolik démonů kolik je člověk asi možný unést...na druhé straně tu máme již zmiňovaného Gabe a jeho ztracenou holčičku. A další postavy které jak se ukáže jsou zatraceně důležité.
Miluji knihy C.J. Tudor a tato není vyjímkou. Kdo nečetl rozhodně doporučuji a také i předchozí dvě knihy.

13.01.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Poslední kniha tohoto roku dotčena.
Začnu tím že jsem četla první díl a tím je Loutkové divadlo...ze kterého jsem byla nadšená a velmi jsem si oblíbila Washingtona a Tilly.
Černé léto není tak brutální jako předchozí díl takže je to zase něco úplně jiného. Opět se setkáváme s Washingtonem, který čelí starému případu a bojuje s názorem že poslal do vězení nevinného. I když on sám je přesvědčen že se tehdy nezmílil. Jde mu o krk tak se rozhodne požádat o pomoc a tady se setkáváme s Tilly a její bravurní myslí. Spolu se pak ponoří do zapeklitého případu a nejedou jde opravdu do tuhého. Příběh je nápaditý a čtivý i bez brutálních vražd a opravdu mě velmi bavil. Měla jsem své teorie jak to bylo s dívkou která měla být šest let mrtvá, ale znenadání se objevila....a samozřejmě jsem se mýlila jako vždy.
Odhalování pravdy poctivou policejní prací mě bavilo a rozhodně se tato série řadí mezi mé oblíbené.
Kdo nečetl rozhodně doporučuji jak Loutkové divadlo tak i Černé léto.

31.12.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pátý díl ze série od Chrise Cartera mám dočtený.
Tentokrát mi to trvalo opravdu dlouho než jsem se dostala nakonec , ale s mimčem tolik času na čtení už není....
Chris Carter je mistr ve svém oboru a pokaždé žasnu nad jeho talentem a říkám si kam na to chodí..každé jeho dílo je morbidní a svým způsobem zvrácené dílo, ale miluji jeho knihy a s každým dílem stále více.
Jako u předchozích čtyř dílů jsem se těšila na setkání s Robertem Hunterem a Carlosem Garciou. Budu se opakovat, ale pokaždé mám pocit že ty dva znám osobně a celý život...jsou to mé oblíbené knižní postavy a už jsou jako moji starý známí.
Opět se jim na stůl dostává otřesný případ těžce narušené osoby. Tentokrát je to ale jiné a více osobní. Hned na začátku se kniha rozjede do úžasného tempa a takto pokračuje dál až do konce. Opět se tu dočkáme zapeklitého a morbidního případu...každá jednotlivá vražda je popsaná do toho nejmenšího detailu a rozhodně to není pro nikoho se slabým žaludkem.
Kdybych měla více času určitě bych ji přečetla během několika dní a i když je první díl skvělý je až neuvěřitelné že každá další kniha je o stupeň výš.

06.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Čtvrtou knihu od Darcy Coates mám přečtenou a jako předchozí tři se mi velmi líbila. Nebylo to tak duchařské jako předchozí knihy, ale husí kůži mi naháněli i živé postavy...především babička May a ukázalo se že oprávněně. Příběh začal zvolna setkáním vnoučat s prarodiči...a postupem času se to rozjelo do bizardních situací...kdy jsem si říkala, že babča je tedy pořádně narušena a ukázalo se že je. O zvraty nebylo nouze a každou chvíli babička May přišla s novou pravdou...nestačila jsem se divit a při představě jak někdo může takové věci vyprávět s klidnou tváří a láskyplným tonem mi opravdu přeběhl mráz po zádech.
I když tato kniha nebyla taková jako předchozí knihy stejně se mi líbila a čtení jsem si užila. Opět jako u předchozí knihy mi tu chyběl kocour :) a musím souhlasit s ostatními recenzemi že nebyla tak ..... nechci říct že nebyla tak dobrá ..... ale něco mi tam chybělo - proto dávám jen čtyři hvězdy z pěti. Těším se na další duchařský příběh od této autorky.

06.11.2020 4 z 5

55 55 James Delargy

Zdravím Vás všechny dnes jsem dočetla druhou říjnovou knihu. Thriller 55 je velmi originální co se týče příběhu, který je velmi propracovaný a napínavý. Velmi se mi líbilo že se v této knize neprobírají vraždy samotné, ale máme tu dvě oběti se stejným příběhem...kdy jeden z nich je vrah. Také v knize máme dvě dějové linky...kdy jedna je že současnosti a druhá se odehrává v roce 2002 a po přečtení jsem pochopila proč jsme se seznámili se starým případem. Rozuzlení mě dostalo a opravdu jsem doufala, že to dopadne jinak. Konec mi přišel utnutý a mohl být podle mého trochu více propracován - jelikož by mě zajímalo co by bylo dál.
Co se týče hlavních postav tak Chandler mi sedl a líbil se mi...ale Mitch tak ten byl těžce na facku.
Kniha se mi líbila a určitě bych ji doporučila každému kdo má rád napínavé knihy ve kterých nejsou potoky krve.

30.10.2020 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Začnu tím že jsem věděla jak to celé bylo a to už od první vraždy. Kupodivu mi to vůbec nevadilo a stejně jsem byla zvědavá na vysvětlení.
Co se týká knihy samotné tak byla dobře napsaná. Kapitoly nebyli moc dlouhé takže se to četlo dobře. Kdybych neměla tak málo času určitě bych ji přečetla během pár dnů.
Příběh jako takový byl napínavý a zajímavý... opět se ukázalo jak špatné zkušenosti z dětství můžou ovlivnit člověka až do dospělosti.
Ohledně postav tak ani jednoho jsem si neoblíbila a každý mi přišel podezřelý...všechny ty okolnosti ohledně vražd a úmrtí byli dost zvláštní a pokaždé to vypadalo, že to byl některý z nich. Odhalení vraha mě nepřekvapil jelikož jsem to věděla, ale konec celkově byl velmi dobrý.
Kniha celkově je velmi vydařená a rozhodně patří mezi ty lepší thrillery které stojí za přečtení. Určitě si ji přečtu znovu a tentokrát pořádně a nejlépe bez větších pauz.

18.10.2020 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Dům na kopci je podle mého velmi zvláštní kniha - už jen tím jak je napsaná i celkově celý příběh je místy dosti zmatený a občas jsem se musela zastavit a přečíst si některé pasáže znovu. Nicméně jsem jí přečetla rychle a postavy v knize se mi líbily - měli mezi sebou vlastní způsob jak spolu mluvit a to mě velmi pobavilo. Nejméně sympatická mi přišla Eleanor...ta byla divná už od samého začátku a chvílemi mi přišlo že má rozdvojenou osobnost.
Autorka dobře popsala prostředí starého domu a neumím si představit jak by takový dům vypadal ve skutečnosti.
Také mě dost znepokojila paní Dudleyová, která se o čtveřici hostů měla starat nebo spíše jim vařit. Takovou dámu bych potkat nechtěla a rozhodně ne v takovém domě.
I když mi to místy přišlo zmatené při dočtení jsem pochopila, že to měl být nejspíš záměr. Hororové to pro mne nebylo, ale psychologické ano.
Kniha se mi líbila - jako taková oddechovka byla dobrá a pokud hledáte něco co jste ještě nečetli tak Dům na kopci je přesně něco takového. Já osobně jsem ještě nečetla knihu která by byla napsaná tímto způsobem.

28.09.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Třetí knihu Darcy Coates mám přečtenou a jako u předchozích knih jsem nadšená.
Čtení jsem si užívala a škoda jen že už mám dočteno. Tajemný příběh plný duchů a nadpřirozena mě vtáhl a hltala jsem každé slovo. Ponořila jsem se naplno do strašlivé minulosti domu Carrowů a se zatajeným dechem četla kapitolu za kapitolou.
Jak příběh postupně nabíral na obrátkách a duchové byli čím dál troufalejší běhal mi mráz po zádech. Darcy Coates dokonale popsala pochmurnou a tajemnou atmosféru sídla a některé osudy obětí byli strašlivé.
Než jsem začala číst bylo jasné že to bude skvělá kniha a jen se mi potvrdilo, že se jedná o skvělou spisovatelku která ví jak čtenáře zaujmout.
Kdo nečetl rozhodně doporučuji jak tuto knihu tak i Duch domu Ashburnů i Tajemství sídla Craven Manor.

25.09.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

První díl ze série DC Charlotte Stafford mám přečtený. Kniha má 272 stran což není moc, ale stejně jsem knihu četla celkem dlouho. Po předchozí knize Dvojí mysl která byla skvělá bylo těžké se pořádně začíst. Tato kniha má celkem krátké kapitoly takže se četla dobře a styl kterým autorka píše je čtivý a jednoduchý.
Může to znít zvláštně, ale podle mě je příběh dost originální co se týče vybírání obětí a jejich následný osud také. Setkáme se s tím jak může dětství a celkově rodiče - v tomto případě výhradně matka - zapůsobit na psychiku dítěte a jak se může člověk pokřivit pod nátlakem, týráním a pocitu že není tolik oblíbený jako jeho sourozenec.
Velké plus této knihy je, že až do posledních kapitol není vůbec znát kdo je oním morbidním,zvráceným a ujetým vrahem. Měla jsem samozřejmě jisté teorie, ale jako vždy se mi nepotvrdili. A odhalení kdo je vrah mě velmi překvapilo a opravdu mě to během čtení ani jednou nenapadlo.
Vedle hlavního případu je tam i pár menších které příběh nenarušují, ale na konci se vše spojí a všechny postavy se propojí.
Detektivové se k vyřešení případu propracovávají poctivou policejní prací a vše nevyřeší jako mávnutím kouzelného proutku.
Určitě si přečtu i další díly a tento mohu jen doporučit - i když k tomu abych dala knize pět hvězd něco chybělo.

20.09.2020 4 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Mám dočteno ....
Začala bych tím že normálně nečtu českou literaturu ne nějak záměrně, ale prostě to tak je. Na tuto knihu jsem měla zálusk už delší dobu a byla jsem opravdu zvědavá. Měla jsem určité očekávání kvůli hodnocení a samotnému autorovi kterého sleduji na instagramu. Po přečtení přišlo velké COŽE ????
Od první stránky mě kniha dostala - akce hned na začátku a žádné zbytečné okecávání prostě se hned jde na věc. Pro milovníka tohoto žánru jako jsem já je to obrovské plus jelikož už mám hororů,thrillerů a podobných knih načteno spoustu.
Sedl mi i styl jakým je kniha napsaná a chvíli mi trvalo uvěřit že je to počin českého autora...ano prostě mě to dostalo.
Postavy v knize jsem si velmi oblíbila a prožívala s Lilly každý temný okamžik a příhodu kterých je tam opravdu spousta takže se nestihnete nudit. Na každé stránce se něco děje a není tam jediné místo kde by mě kniha nebavila.
S postupem času jsem byla stále netrpělivější a přistihla jsem se že při čtení nahlas "vykřikuji" KDY UŽ TO TÝ LILLY DOJDE ... myslím tím osud jejího bratra Desmonda.
Když jsem se blížila ke konci říkala jsem si že by mi vůbec nevadilo kdyby kniha měla dvakrát tolik stran.
Konec mě velmi potěšil, protože lépe to dopadnou snad ani nemohlo.
Číst tuto knihu byl zážitek a kdo jí ještě nečetl nebo si není jistý zda se do ní pustit - říkám jděte do toho kniha vás zaručeně překvapí.

10.09.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Po přečtení první kapitoly jsem chtěla knihu odložit a kdo ji četl pochopí když řeknu že mám doma pětiletou dceru.
Ale jsem ráda že jsem knihu neodložila a četla dál. Při čtení se ponoříte do smutného a děsivého osudu šesti malých holčiček, které po své smrti nenašly klid. Vše je opředeno tajemstvím staré vily ve které žijí pro někoho dost zvláštní nájemníci a kam se přistěhuje mladý manželský pár který očekává narození prvního potomka. Postupem času se roztáčí kolotoč děsivých setkání s duchy kteří sídlí ve starém domě.
Kniha mě pohltila a přečetla jsem jí za velmi krátkou dobu. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli zvěrstvu spáchaném na malých dívkách. Jelikož je to pro mě citlivé téma.
Kdo knihu nečetl mohu určitě doporučit, protože duchové a staré domy je téma které podle mě nikdy neomrzí.

07.09.2020 4 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Tato kniha je opravdu jednohubka měla jsem za hodinu přečteno. Což je opravdu škoda, protože jde o skvělé povídky a kdyby každá z nich byla rozepsaná do knihy bylo by to skvělé čtení. Líbily se mi všechny, ale neoznačila bych je za hororové povídky....spíše psychologické, ale i tak byli skvělé.
1. Povídka - ŠEDÉ SAKO
K této povídce mě napadá - To nechceš - nečekala jsem že se to bude ubírat takovým to směrem a musím říct, že to bylo velmi znepokojivé. Začalo to nevinně ale postupem času to bylo pořád víc a víc svým způsobem děsivé. Rozhodně by si každý měl rozmyslet než si najme finančního poradce a rada nebrat toho nejlevnějšího.
2. Povídka - VÍTEJTE V BROWNVILLE
U této mě obzvlášť mrzí že nebyla delší, a jako jediná měla podle mě hororový nádech. Přízrak který obchází městem na halloween prostě vždy dobře funguje a při popisu oné "bytosti" jsem si říkala, že toto potkat asi umřu na místě. Skvělá povídka která mohla být klidně delší.
3. Povídka - DOKTOR
Tato povídka je asi nejděsivějších jelikož je nejvíce reálná. Takové věci se stávají a ze začátku jsem si říkala ok ještě to celkem jde, ale doktorovo postupující "šílenství" nebo jak bych to nazvala mě dostalo a jeho poslední čin...to bylo.....
4. Povídka - DĚVČÁTKO
Rozhodně by s této byla úžasný psychothriller. Skvělí nápad s vyšinutou malou holkou. Tato se mi líbila nejvíce a kdyby to byla celá kniha rozhodně bych si jí koupila. Byla jsem v šoku z toho jak se to celé vyvinulo.

05.09.2020 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Když jsem sáhla po této knize neměla jsem zrovna velké očekávání jelikož skoro pokaždé když jsem četla nějakou sérii se mi potvrdilo že druhý díl za moc nestojí. Naštěstí to neplatí pro knihy M.P.Nordba - tato kniha je o stupeň výš než první díl,který jsem četla začátkem minulého roku a byla jsem z něj nadšená. Po dvou měsících po událostech z první knihy se opět setkáváme s novinářem Matthewem a jeho novou přítelkyní Tupaarnaq. Toto pro mě nesourodé přátelství kupodivu dobře funguje a nejednou se jim vyplatilo, že mají jeden druhého. Oproti prvnímu dílu se nemusíme seznamovat s prostředím Nuuku a celkově s Gronskem a díky tomu bylo více místa na akci a příběh byl jedna velká jízda.
Příběh je rozdělen na dvě dějové linky v první se blíže seznámíme s Tomem (otcem Matthewa) s jeho minulostí a hlavně se vysvětlí důvody proč svého syna opustil.
Druhá dějová linka je o zmizení mladé Arnaq - nevlastní sestře Matthewa, kterou nedávno nalezl.
Kniha má spád a byla jsem napjatá jak vše dopadne. Jako u prvního dílu se jedná o mrazivé a místy drastické čtení, které mě pohltilo a na konci jsem nemohla uvěřit.
Čtení jsem si užila a těším se na pokračování....

04.09.2020 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Po dlouhých deseti dnech mám konečně dočteno. Tato kniha mě nenadchla. Nebylo to co jsem čekala a celkově mi přišla místy zbytečně natahovaná. Co se týče samotného příběhu tak ten nebyl špatný a rozdělení na tři části kdy každá část byla z pohledu jedné z hlavních postav byl dobrý nápad. První část je z pohledu otce - tato část mě bavila nejméně a trvalo mi nejvíce času ji přečíst. Hodně se řešilo náboženství jelikož se jedná o faráře který je ale pro své dítě schopen překročit meze za které by farář normálně nešel. Dále tu byl pohled dcery - obviněné z vraždy. Tato část už byla lepší a bavila mě. Samotná postava Stelly byla velmi komplikovaná a neměla jsem jí zrovna v lásce, ale oproti první části to byl krok lepším směrem. A poslední část je z pohledu matky - uznávané advokátky která je pro svou rodinu schopna asi všeho. Tato část byla velké překvapení. Kniha se mi že začátku četla dost obtížně, ale druhá a třetí část to zachránili a nakonec to bylo celkem zajímavé. Za mě je to kniha která neurazí ale ani nenadchne.

30.08.2020 3 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Zmizelý - čtvrtá kniha od této skvělé autorky a opět to bylo skvělé čtení. C.L.Taylor prostě ví jak udržet čtenáře a jak napsat psychothriller.
Čtení jsem si užila a byla jsem celou knihu napjatá co se stalo Billymu a kde je. Budu se opakovat ale tohle byla prostě skvělá kniha plná emocí a tajemství a hlavně lží. Neřekla bych jak moc může být rodina rozvrácená a plná lží. Co se týče postav tak se mi vyloženě nelíbil vůbec nikdo, ale tohle nebyl příběh kde by jste si k někomu měli možnost vytvořit kladný vztah. Každý z nich měl svého démona kterého si nesl sebou a postupem času se to vše odkrývalo. Kniha je vyvážená a není tam jediné hluché místo...v každé kapitole je něco čím vás to u knihy drží a hlavně to vydrží až do konce.
A rozuzlení a vysvětlení co je s Billym .... tak to bylo teda něco .... nečekala jsem to ani náhodou a při čtení by mě to ani ve snu nenapadlo.
Další skvělá kniha od této spisovatelky a rozhodně sáhnu po další.

20.08.2020 5 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Stoprocentní matky je thriller který vás drží v napětí až do poslední chvíle. Hlavním tématem je skupinka prvorodiček, kterým se děti narodili ve stejný měsíc. Začnou se spolu scházet a svým způsobem přátelit. Každá z těchto žen se pokouší být skvělou matkou pro své dítě a na oko před ostatními se tak i prezentují. Opak je pravdou a každá z nich má své tajemství a je svým způsobem bezradná. Vše se ale zvrtne když unesou dítě jedné z nich a kolotoč lží se rozbíhá na plné obrátky. Tajemství vylézají na povrch a čtenář se nestačí divit co vše je jinak. I přes téma - únos dítěte - mě kniha pohltila a i když mi některé postavy nehorázně lezly na nervy....čtení jsem si užila a byla jsem plná očekávání jak to celé dopadne. Nejvíce mě štvala Francie ta to hnala hodně do krajností a svým chováním mě neskutečně iritovala, ale postupem času jsem na ni změnila názor. Jedná se o skvělou knihu u které rozhodně nešlápnete vedle.

13.08.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Neotvírej okno, nebo ho uslyšíš...
Našeptávač je kniha, která se celou dobu nese v mrazivém duchu. Příběh mě chytil a vtáhl od první kapitoly. Zároveň mě při čtení mrazilo v zádech a po večerech jsem naslouchala do tmy zda neuslyším šepot...až tak mě kniha dostala.
Příběh je skvěle napsaný a vypracovaný do posledního slova.
Líbí se mi že hlavní dějová linka není z pohledu vyšetřovatelů, ale hlavními postavami jsou Tom Kennedy a jeho syn Jake, kteří se po smrti milované ženy a matky odstěhují do domu který je znám jako Dům hrůzy. Příběh této na první pohled nesourodé dvojice mě zaujal a chytl u srdce. Velmi se mi líbil Tom jak se pral s pozicí ovdovělého otce se synem ke kterému teprve hledá tu správnou cestu.
Nesmím zapomenout na detektivy kteří pátrají po zmizelém chlapci a jejichž životy se propletou s osudy Toma a Jakea. V první řadě zmíním Petea Willise - jeho postava nebo spíše jeho minulost mě velmi zajímala a vrtalo mi hlavou proč si sebou nosí tolik démonů. Rozuzlení jeho života mě překvapil a velmi jsem si ho oblíbila.
Jeho nová kolegyně ke které byl přidělen kvůli svým zkušenostem s Našeptávačem inspektorka Amanda Becková je jeho pravý opak a i ona si vydobila své místo.
Abych to uzavřela Našeptáváč je špičkový thriller, který rozhodně stojí za přečtení a kdo váha a má ji doma běžte do toho..tato kniha Vás dostane.

06.08.2020 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Mé třetí setkání s touto autorkou a opět naprostá bomba. Obávala jsem se tématu jelikož jsem máma, ale bylo to parádní čtení. Poutavé a napínavé od první strany. Pohled tří žen které mají společné zkušenosti s jedním mužem byl dobrý nápad a zajímalo mě jak se každá znich s ním vypořádá. Zasáhl jim do života neskutečným způsobem a opravdu mě konec neskutečně potěšil, i když podle mého vyvázl dost lehce. Poslední kapitola byla třešnička a škoda že to skončilo. Opět mohu jen doporučit.... Knihy od C. L. Taylor jsou prostě top.

28.07.2020 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Dnes jsem dočetla 24 knihu tohoto roku a musím říct že to bylo zajímavé a napínavé čtení. Trvalo mi to sice delší dobu, ale to jen kvůli času. Kniha začíná zoufalím pokusem "malého" zločince Ryana získat peníze pro lichváře a to únosem ženy kvůli výkupnému... Postupem času se vše komplikuje a když po letech opět stejným způsobem zmizí další žena kniha nabírá obrátky. Při čtení jsem byla napjatá a zvědavá jak to celé dopadne a co se stalo. Odhalení a rozpletení mě velmi šokovalo a nikdy by mě to nenapadlo. Knihu mohu doporučit každému kdo má rád napětí až do konce. Tato kniha byla mé první setkání s touto autorkou a rozhodně ne poslední.

21.07.2020 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tato kniha je velmi nervydrásající a pro někoho může být dosti děsivá - a to z jednoho prostého důvodu - může se to stát komukoliv z nás. Thrillerů jsem přečetla už spoustu , ale i přesto mě kniha dostala svým příběhem a pozvolné rozplétání příběhu z pohledu různých postav mě velmi bavil. Nikdy by mě nenapadl takový konec jaký kniha má...to byl velký zvrat a za celou dobu čtení mě ani jednou nenapadlo pochybovat o únosci. Za to jsem hodně pochybovala o malé Hannah to dítě mi nahánělo husí kůži a měla jsem pocit že ví víc než dává najevo...což by v jejím případě bylo pochopitelné když prožila takový život, který by tedy nesměla brát tak že to bylo normální. Což je další věc co bylo tak hrozné - pohled jakým na to pohlíželi ty děti. Je to originální thriller který vás nutí číst neustále dál a jeho konec vás naprosto dostane.

14.07.2020 4 z 5