Baru16 Baru16 komentáře u knih

Bod Bod Kieran E. Scott

Celou dobu čtení (spíš listování) knížkou jsem nemohla přestat myslet na nedostatek papíru. Nerozumím tomu, že to někdo napsal (reálně si nemyslím, že by to někomu pomohlo, nemá to uměleckou hodnotu, nemá to prostě podle mě nic) a už vůbec nerozumím tomu, že to někdo vydal.
Ale tak jeden nikdy neví, třeba taková pomoc někomu za 300,- stojí:)
tečka.
puntík.
bod.

27.03.2022 1 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Zahřeje u srdce, pohladí na duši.

02.01.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je to náročnější čtení jak co se týče jazyka tak tématu, ale fenomenální!
Dlouho o tom dějiny mlčely, pamatuji si, že jsme byli jedny z prvních ročníků, co se o poválečném vyhnání němců učili ve škole v dějepisu.

10.10.2021 5 z 5

Tlachapoud Tlachapoud Lewis Carroll (p)

Jak poetické.

16.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Pardon ale tenhle hype okolo Vran opravdu nechápu. Od půlky jsem se šíleně nudila, postavy a celkový styl psaní i děj naprosto nedopracované a k tomu se to snaží o strašně poetický konec, přičemž pasáže s vránami jsou od začátku úplně mimo. Ne, prostě ne. Jsem z toho zklamaná a naštvaná.
Jediné co, tak se to rychle čte. Konec. Tečka. Ne.

10.07.2021 2 z 5

Dokonalá svatba Dokonalá svatba Robin Hawdon

Vkusná komedie.

10.07.2021 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova.

04.07.2021 5 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Jedna z nejlepších komedií vůbec plná pravd.

15.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Věděla jsem, že si chci Hanu přečíst už dlouho. Slyšela jsem na ní z každé strany jenom chválu.
Pardon, ale tato kniha se opravdu nedá pustit z ruky. Přečetla jsem ji v podstatě hned a nemohla jsem se odtrhnout. Tak čtivé řádky jsem už nějakou chvíli nečetla, přitom je velice těžké téma zpracováno s lehkostí. Nemyslím tím zlehčování situace či doby, ve které se děj odehrává, ale s lehkostí slov, které autorka volila. Byť jsou některé pasáže dosti surové, stále nemáte potřebu knihu odložit a dát si od ní pauzu.
Tleskám ve stoje, doufám, že budete i vy.
FUNFACT: Přijďte od března (nebo až nás pustí) do Klicperova divadla! Hana ožije i na prknech divadla v Hradci Králové.
Nenechte si to ujít, navíc... divadlo vás potřebuje.

14.01.2021 5 z 5

Kuřačky a spasitelky Kuřačky a spasitelky Anna Saavedra

Rozkošná parafráze na Čechovovy Tři sestry, která je o nenaplněných touhách, čekání... čekání... čekání... a kaštáncích!

13.12.2020 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Ke knize jsem se dostala náhodou. Byl mi známým s nadšením doporučen cestopis o pacifické hřebenovce, ovšem neřekl mi, že mám hledat ten od Terezy a omylem jsem sáhla po tomto. Ze začátku jsem byla nadšena, ovšem mé nadšení po čtvrtce knihy opadlo. Je to text bezesporu zajímavý a lidem, kteří se chystají na hřebenovku může být jistě nápomocný, ale já jsem v něm uspokojení nenašla.
Nepovažuji se za náročného čtenáře, ale stalo se to pro mě cca od půlky jen popisem toho samého den po dni. Já vím, je to deník, rozumím a obdivuji Jakuba, ale byť nerada musím přiznat, že je to za ta léta co čtu moje první nedočtená kniha.

26.11.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Wau. Jednoduše wau. Smrtka mě teda doslova pohltila čtivostí, příběhem, situacemi a zvraty. Jdu se vrhnout na druhý díl.
Patří sice do young adult, ale vřele ji doporučuji všem věkovým kategoriím tak, jako byla okamžitě doporučena mně všemi mými kolegy, když jsem nastoupila do knihkupectví.

26.11.2020 5 z 5

Římské jaro paní Stoneové Římské jaro paní Stoneové Tennessee Williams (p)

Tenoučká knížečka, která v sobě skrývá takové bohatství! Taková pravda v každé větě. Moje první próza od Williamse a zamilovávám se do něj znovu, znovu a znovu.
Děkuji letošní výzvě, jinak bych na tuto knihu taky nikdy nemusela narazit a to by má duše přišla o hodně.
Doporučuji všemi deseti a všem!

"Talent! Co jiného je talent než schopnost mít v něčem úspěch?"

04.10.2020 5 z 5

Srpen v zemi indiánů Srpen v zemi indiánů Tracy Letts

Další z her, ke kterým mám jakousi svou citovou vazbu. Že je Tracy Letts génius dramatu už víme, stačí se podívat na text Zabijáka Joea (například). Ale Srpen v zemi indiánů předčil veškerá má očekávání. Zůstala jsem po přečtení s otevřenou pusou, slzama v očích a husí kůží po celém těle. Při čtení mě nikdy moc nemrazilo, ale u tohoto dramatu jsem cítila, jak mě každé slovo zasahuje hluboko do srdce.

17.08.2020 5 z 5

Nepřítel lidu Nepřítel lidu Henrik Ibsen

Naprosto mě pohltil děj! Neuvěřitelně pravdivá (stále aktuální) Ibsenova hra, která ukazuje, že bohužel ne vždy opravdu pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ...

17.08.2020 4 z 5

Skleněný zvěřinec Skleněný zvěřinec Tennessee Williams (p)

Můj nadevše milovaný Skleněný zvěřinec! Poklad mezi poklady Tennesseeho Williamse!

Dům Bernardy Albové Dům Bernardy Albové Federico García Lorca

Bernardu jsem viděla na prknech divadla Troníček a neubránila jsem se slzám. Jak herecké výkony tak dílo samo o sobě ve mně zanechali velkou ozvěnu. Na základě představení jsem si tedy přečetla knihu.
Velice čtivě napsané zajímavé téma, které v sobě skrývá přenádherný příběh.

Krvavá svatba Krvavá svatba Federico García Lorca

Toto dílo je mé druhé setkání s Lorcou co se týče psaného slova. Zhltla jsem to na jeden nádech - doslova a do písmene, ani jsem od toho nevstala. Lorca je autor mému srdci velice blízký především prostřednictvím zážitků z divadelního světa, hlavně pak díky mému účinkování v jeho hrách. Doporučuji!

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha, která mě přivedla k válečné beletrii. Děkuju!

FUNFACT: Často čtu ve vlaku. Nasedám do vlaku domů, čtu si, vlak vyjíždí a vagonem se rozezní stanice, kterými se bude projíždět. Moji pozornost upoutala stanice Osvětim. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát.
No jo, mezistátní vlaky.

26.07.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první setkání s Třeštíkovou, kdy mi knihovna rodičů mého přítele nabídla v karanténě záchranu před nudou. Musím říct, že takhle rychle jsem dlouho nečetla. Osobně se řadím mezi pomalejší čtenáře, ale tato kniha mě chytila a už nepustila. Nedělalo mi problém číst několik hodin denně pozdě do noci.
Kniha má spád, zajímavé postavy a přitažlivý děj.

26.07.2020 4 z 5