barbora2863 barbora2863 komentáře u knih

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Netuším, čím to je, ale ako dobre to začalo, tak biedne to skončilo. Nielenže som čakala čosi iné, ale aj keď mi zo začiatku bola hl. hrdinka ako-tak sympatická, ku koncu som nechápala, čo sa s ňou stalo. Pre mňa dosť sklamanie. Uponáhľané. Nedotiahnuté. Nápad zrejme nebol na zahodenie, ale spracovanie autorke nevyšlo. Neobľúbila som si postavy, dej a to vsúvanie postáv z iných rozprávok bolo skôr na nervy než na prospech.

19.04.2024 2 z 5

Zákon krvi Zákon krvi Michaela Ella Hajduková

Trpká, silná, plná odhodlania a nepredstaviteľných vecí, tak by som opísala túto knihu. A zároveň bola krátka, prijala by som, aby mala pár strán a kapitol navyše. Povedané ale asi bolo všetko, čo chcela autorka napísať. Nedokážem si predstaviť, čo všetko museli prežívať ľudia v tomto ťažkom období... fakt prežili asi iba najsilnejší a najodolnejší. Bola to pre mňa druhá kniha od autorky s tematikou 2. sv. vojny, a určite nie posledná.

17.11.2023 4 z 5

Dohoda Dohoda Danielle Hartová

Knihu som si našťastie iba požičala z knižnice, pretože keby som nedočítala kúpenú knihu, ľutovala by som tie vyhodené peniaze.
Príbeh mi vôbec nesadol.
Neohúrilo ma ani spomenutie milióna prečítaní na obálke, s ktoru sa vydavateľstvo teda mohlo pohrať oveľa viac (nekúpila by som si knihu, keby som šla okolo nej v kníhkupectve,a pritom obálka vraj predáva) a ani označenie "kultový román kráľovnej slovenského Wattpadu" (taký aj je?) v anotácii. Možno je to aj tým, že na podobnú tému som prečítala už dosť kníh a táto je oproti nim veľmi slabá. Ale verím, že svojho času mohla spôsobiť "pozdvižení" na spomínanej platforme, lenže pre súčasný podobnými kniham presýtený trh, to nestačí. A pritom Prológ bol naozaj skvelý, ale potom... to šlo dole vodou. Počas čítania toho, čo som prečítať zvládla, som sa nevedela zbaviť pocitu, že toto asi vyjsť knižne nemalo a malo to zostať tam, kde sa ten príbeh stal (vraj) kultovým. A možno by pomohli lepšie zásahy redakcie vydavateľstva, ktoré by príbeh spravili príťažlivejším a zaujímavejším.
Skúsila som, avšak pre mňa to nebolo. Nepochybujem ale, že si príbeh nájde svojich fanúšikov, možno z radov tých, čo si ho kúpia s nostalgiou za časmi jeho najväčšej slávy.

21.05.2023 1 z 5

Rozcestí osudu Rozcestí osudu Emilly Ross

V určitých úsekoch som si pripadala, ako keby som čítala nejakú telenovelu. Zopárkrát som to skutočne mala chuť s čítaním zabaliť. Posledné kapitoly som len rýchlo prebehla očami, lebo som chcela vedieť, ako príbeh dopadne. Pre mňa bolo svetlých okamihov pri čítaní, žiaľ, veľmi málo. Dej sa buď vliekol, alebo mi prišiel príliš prekombinovaný a neuveriteľný, až som nechápala, čo všetko sa dá napchať do jednej knihy.
Ide o debut autorky a vydaním knihy si isto splnila svoj sen.
Určite sa nájdu čitatelia, ktorým príbeh sadne viac. Pre mňa to bolo príliš natiahnuté, zdĺhavé a bolo tam veľa "vaty". Knihe taktiež chýba rázny zásah korektora, ktorý by ho určite učesal do pre čitateľa príťažlivejšej podoby.
Tiež mi dosť prekážalo skákanie v čase, akoby sa autorka nevedela rozhodnúť, či príbeh chce písať v minulom alebo prítomnom čase. Celkom milým "plusom" a spestrením bol pes Bobo a to, ako sa okolo neho zamotal príbeh. Inak som sa skôr nudila.

28.03.2023 1 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Skvelé, napínavé, nepredvídateľné, užila som si zmenu svojho bežného knižného žánru plnými dúškami. Nečakala som, že ma to tak chytí, ale akonáhle sa veci začali zamotávať, a zároveň dávať do pohybu, len som s napätím čakala - čo sa, sakra, ešte môže stať? za mňa príjemné prekvapenie a určite siahnem aj po pokračovaní :)

24.09.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

4,5*

A mne sa to páčilo :) malo to správnu atmosféru, rozprávača a až na málinko slabších miest ma čítanie bavilo, dokonca aj v noci, čo som sa obávala. Ja odporúčam a som rada, že u nás na Slovensku sú autori, čo sa dajú čítať.

29.05.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

3,5/5

Moja prvá kniha od autorky, aj keď na Turbulenciu sa chystám už dlhšie, mala som však chuť na niečo nenáročné, tak som siahla práve po tejto knihe.
Tara bola skvelá, milovala som jej podrezaný jazyk, keď si nedávala pozor na reči aj pred vlastným šéfom, čo ju privádzalo do rôznych situácií. Páčila sa mi jej schopnosť "prežiť" v NY za každú cenu, a mala úprimne môj obdiv, že to vydržala vo firme Prestona Parkera tak dlho, naozaj!
Preston, hm... zvláštny. Ja by som ho nazvala doslova zvláštny de*il a presne takýchto ľudí neznášam. Povýšenecký a arogantný blb, čo má všetko, ale stále mu je málo, a čo si o ostatných ľuďoch nemyslí nič pekné. Proste, nechápem, ako sa Tare mohol páčiť. A ako ho tak dlho mohla znášať ako šéfa, a aj človeka vo svojej blízkosti...

Nechápala som na knihe mnoho vecí, pri ktorých som si povedala, že to by sa v skutočnosti isto nestalo, ale boli krásne vyvážené momentami, kedy som sa chichotala a nadržiavala Tare. Miestami naozaj úžasné, zábavné, miestami pritiahnuté za vlasy, ale kniha účel splnila - oddýchla som si pri nej, vypla. Ak hľadáte presne také čítanie, určite po nej siahnite :)

29.05.2020 4 z 5

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

4,75*

Začať čítať knihu, na ktorú z každej strany počuť len chválospevy, je pre mňa odvážny krok, práve takým knihám sa vyhýbam, lebo nechcem, aby ma sklamala. A začať čítať knihu vyše roka po jej vydaní, ktoré spôsobilo, čo spôsobilo... nikdy nie je neskoro, a teší ma fakt, že mám za prvou časťou hneď druhú a za druhou tretiu... a z čakania na štvrtú ma asi vystrie ;-)
Ale späť k príbehu.

Myslím, že autorka to má nielen dobre premyslené, ale mám taký pocit, že ešte zďaleka nemáme ani len tušenie, čo všetko Celaene a spol. pripravila. Ona nám to po omrvinkách sype, och áno, pekne jej zobeme z ruky, však?
Príbeh Celaeny, Chaola (prosím, kto to čítal "Kejól" ruku hore! ;-) a Doriana ma zo začiatku nechytil, ale vravím si, do kelu, čo na tom všetci vidia! Ukáž sa! A ono sa to ukázalo, pol knihy za dva dni nedám už bežne, ako kedysi (keď som bola ešte bezdetná a bez rodičovských povinností).
Autorka vytvorila zaujímavý svet, uveriteľné postavy, a aj keď sa mi postava vrahyne ako hrdinky pre mládež vôbec nepozdáva, ale veď je to len kniha.

Plusy a mínusy, čo mi utkveli v pamäti:
+ Celaena rada číta!
+ je síce vrahyňa, ale je žena a má zmysel pre módu (och, tie róby)
+ tajná chodba!
- Celaena vraví niekoľkokrát, aká je ona slávna vrahyňa, ale nedočkali sme sa názornej ukážky (súboje boli nič, čakala som viac krvi, ako napr. v Jiskre, kde tiekli potoky krvi, oproti Trónu)
- je to skôr fantasy pre dievčenské publikum, chlapom bude chýbať akcia, boj na život a na smrť, aj keď záverečná scéna to možno trochu napraví

Celaena ešte toho veľa skrýva, som zvedavá, čo z nej spravilo tú osobu, akou je, čo všetko musela prežiť, zažiť a čo je v jej minulosti.
Dorian ako hmmm, má niečo do seba, myslím, že sa ešte pekne vykryštalizuje a úplne chápem, že mala preňho Celaena slabosť, možno aj ja by som mala...
ale...
ale to by nemohol byť v príbehu Chaol ;-)
Milý kapitán Westfall, dostal sa mi pod kožu... viac sa mi hodí k Celaene, ale to je v rukách autorky, čo im nadelí... mne ostáva len zvedavosť... tie krásne okamihy v knihe... je väčší charakter ako Dorian, nenápadný, ukrýva city... ale je ich v ňom toľko... och, to gesto v záverečnom súboji :-)
A keď vydrží chalan toľko "nevoľností", ako on pri Celaene, tak to je čo povedať teda...
Takže áno, horím zvedavosťou, ako to pôjde ďalej, takže idem na to!
Juch!

07.08.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

4,5*

Nevídané, neslýchané, ale bolo to lepšie, ako 1. časť! Asi preto, že som mala Mala (aká slovná hračka!?) rada už v prvej knihe. Chjo...
Anne bola celkom znesiteľná, povedala by som, že až úplne normálna, priemerná baba, čo bolo fajn. Napriek tomu, že o Malovi snívala ako pubertiačka, celkom to stretnutie s ním a vsetko ďalej zvládla. Ja by som ba hej mieste asi... neviem, vlastne sa jej splnil sen, nie?
Mal bol uletený... svojský... bláznivý a miestami som si myslela, že na niečom fičí, musel predsa! ;-) ale ladili spolu, bolo to iné, zábavné a bavili ma.
Som rada, že sa stretávame aj s ostatnými z party, aj keď Ev a David mi prišli ako zaľúbení pubertiaci občas... a načrtli sa potencionálni hrdinovia (hrdinky) ďalších častí k ďalším členom.

31.07.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Príjemná letná jednohubka. Síce neohúri, ale ani neuškodí, taký stred. Začalo to strašne dobre, dalo by sa to posunúť omnoho lepším smerom, hm, proste som neverila, že sa Ev za nejaký týždeň dokázala zamilovať do Davida, to bolo príliš. A zo slávnej rockovej kapely sa, myslím, dalo vyťažiť omnoho, omnoho viac. Chýbalo mi tam nejaké vzrúšo zo slávy a všetkého toho humbuku naokolo.
Od tretiny to skĺzlo do klasiky, t. j. podobný dej ako u ostatných NA kníh.
Ale zaujal ma Mal, to bol teda prípad! :-) teším sa na jeho príbeh.

31.07.2016 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Prepáčte, ale toto nie!
Asi najhoršia kniha (ani neviem, či ju mám počítať ako NA?) akú som v poslednej dobe čítala. Skončila som pri kapitole 24. To sa nedalo, už štýl písania (ona a on pohľad) mi nesedel. A veľa vecí mi časom prekážalo. Napríklad:
1. moja kobylka v každej druhej vete!? WTF?
2. ten chlap bol nenažranec (sorry za výraz)
3. a Hayley vyhráva na plnej čiare ako najstaršia panna ever! 29 rokov mala, preboha!
4. a má to 10 častí? ďakujem, neprosím, stačilo...

08.07.2016 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Prosím, preložiť a distribuovať za hranice!
Sfleku to sfúkne zahraničnú konkurenciu!
Proste nečakané a milé prekvapenie :)
Síce, najprv som sa s knihou a príbehom nevedela vôbec nejako "zohrať", zvyknúť si naň mi trvalo pekných pár kapitol, ale okolo polovice sa to prehuplo cez pomyselné "teraz alebo nikdy" a už to bola len jedna parádna jazda!
Chválim autorku za premyslený svet, jeho fungovanie, históriu, nové názvy (na ktoré som si musela zvykať, vďaka za slovníček na konci knihy, ktorý som síce objavila až po prečítaní poslednej kapitoly, ale má svoj význam), pojmy, prepojenia... proste mne sa to páčilo!!!
Ilan mi bola napriek nízkemu veku sympatická, celú knihu som jej fandila.
Dvadsaťpäťka... skupina "úžasných" sa mi páčila tiež, kapitán síce pôsobil dojmom hlavného klaďasa, ale ja som si obľúbila Vargasa :) môj chl. hrdina bol on...

Ostáva mi len dúfať, že autorka rozmýšľa nad pokračovaním, pretože ak to bolo myslené ako samostatný príbeh, ostanem veľmi sklamaná. Nedostalo sa mi vysvetlení. Naznačeného, začatého a nevysvetleného ostalo toho priveľa! Takže dúfam, že sa dočkáme pokračovania :)
PS - však tých 5 rokov je dlhá doba, myslím, že aj načrtnúť postupne nejakú "citovú" rovinu by nebolo na škodu ;-)

08.07.2016 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Možno vyzniem ako pojašená teenagerka a mala by som sa naozaj vyjadriť zodpovedne k môjmu veku, ale kašlem na to... toto bolo "BOŽÍ"!
Jedna neskutočná jazda (ako Tris a mrakodrap)
A jedno veľké WAU za tým :)
Autorke srdečne odpúšťam občasné klišé, proste som ho prehliadla a čítala ďalej. Svet v knihe mala vymyslený perfektne, frakcie, ich fungovanie a žitie v nich. Celý tento svet mohol spolu krásne fungovať, keby postupom času nezabúdali na pôvodné ciele zakotvené v manifestoch. Jednoznačne to tak bolo v Neohrozenosti, kam sa dostala Tris.
Tris mala iba 16, ale občas by som je tipovala aj viac. Fakt. Uverila som jej všetko, každú myšlienku, každé jej konanie, mala som pri nej pocit, že je to konečne normálna baba odvedľa, s ktorou sa poznám. Až na tie občasné úvahy, že nie je pekná... no, my baby chápeme a Štyri ju rýchlo vyviedol z omylu :)
Mimochodom Štyri... či vlastne Tobias (krátky povzdych aj keď nemám šestnásť) proste sa ho nedalo nemilovať! Milujem hrdinov typu "som nedostupný, tajomný a ochránim ťa", on na začiatku vôbec nevyzerá nejako úžasne, skôr by som povedala, že je tam len do počtu a poobzerala sa po inom hlavnom mužskom hrdinovi, ale postupne ako sa Tris prebojováva jednotivými fázami výcviku a skúškami, sa vám Štyri dostane pod kožu a máte chuť sa o ňom dozvedieť viac a viac. Ale autorka poskytuje len útržky.
Celok dostanete až v závere, keď ste na prášky ako to dopadne... kašlať na to, že svet má zachrániť práve Tris (och, aké nečakané) a Tobias je chvíľku, no mimo (?) a kašlať na to, že postavy zomierajú, aj keď si ich akosi obľúbite... Nestíhala som sa čudovať čo sa to vlastne deje? Ako to autorka myslí? Prečo a prečo a prečo?
Som rada,že som si knihu prečítala až teraz, nie v dobe najväčšieho boomu, aj keď vtedy som ju registrovala, ale len sporadicky. Celé to šialenstvo ma akosi obišlo, čo bolo možno dobré, lebo som sa do čítania pustila nedotknutá a vlastne som veľmi netušila do čoho idem a či sa mi to bude pozdávať.

27.03.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Ehm... neviem, čo k tomuto zmysluplne napísať. Cítim rozčarovanie a trošičku sklamanie. Hlavne NEcítim to, čo po prečítaní jednotky.
Na mňa tu toho bolo narvaného priveľa, stále nejaké presuny, boje, napätia... chápem, že sa systém rúca, ale bolo toho príliš. A neskutočne mi v tejto časti vadila Tris. Ako kde sa podela tá z Divergencie? Toto bolo jedno stvorenie, ktoré som mala chuť prefackať hneď niekoľkokrát! A to jej sebaobetovanie bolo trápne časom...
Veď keď mi človek, ktorého milujem, niekoľkokrát povie, nech sa nevrhám po hlave do nebezpečenstva, asi na tom sakra niečo bude!
Asi má o mňa strach, lebo ma nechce stratiť!
Asi o tom trošku porozmýšľam?! Ale nie, ona je spasiteľka... och, ešteže sa spamätala časom.
Štyriho mi prišlo v tejto časti pomenej, ale hádam to vyváži posledná časť. Chýbal mi. Páčili sa mi jeho vyznania, ktoré Tris prehliadala či nechápala... na to, aký bol uzavretý a tajnostskársky to musel byť od neho výkon :-)

Rezistencia mi prišla slabšia ako jej staršia sestra. Chýbalo mi v nej to čaro Divergencie, také to očakávanie, zvedavosť... proste tu bolo až moc akcie a málo emócií, čo vo mne vyvolala Divergencia, Tris a Štyri.
Preto o hviezdičku uberám a modlím sa, nech je trojka omnoho lepšia :-)

27.03.2016 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nuž čo dodať k záverečnej časti?
Sklamanie.
Trošku väčšie než by som čakala.
Myslela som, že záver bude jedno veľké WAU, ale nedočkala som sa. Pre mňa zbytočný diel...

Autorka mohla polovicu knihy zoškrtať, to isté aj pri Rezistencii a spojiť ich do jednej, duológia by v tomto prípade vôbec nevadila. Rozťahanosť Aliancie mi liezla na nervy, stále som čakala nejakú poriadnu akciu či zvrat, čo by mi vyrazil dych, ale nedostavilo sa. Dokonca ani ten divný "zvrat" (či skôr autorkin ťah?) mi nespôsobil šok, len som nepochopila, čo tým chcel básnik povedať? Prečo? Načo? Toľko postáv pozabíjala v tejto časti, že ma to prestalo baviť a vážne som uvažovala, že knihu odložím.
Chápem, že happyend nie je povinná jazda v každej knihe, ale toto tam pôsobilo ako päsť na oko... narvané na silu, však nech ich prekvapím a nech som iná! (myslela si asi autorka pri písaní). A chápem, že "život není peříčko", stávajú sa aj zlé a nepochopiteľné veci... neviem, mňa to sklamalo, dosť.
Už to absolútne nebolo to, čím to začalo v Divergencii, čo ma na nej bavilo, oslovilo a hlavne dostalo.
Z úcty k sérii hodnotím ako hodnotím, uvažovala som najprv nad dvoma hviezdičkami, ale...
Pre mňa by stačila len prvá časť, úplne. Ostatné, a najmä táto posledná, boli len na ťahanie peňazí z fanúšikov, sorry :-(

27.03.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

možno jedna z menej citovo nadupaných, ale príbeh pekný, hlboký, a hlavne Austrália! Tú milujem, takže u mňa spokojnosť, pohladilo dušičku :-)

27.03.2016 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Väčšinu knihy som sa škerila ako slniečko na... veď viete :-) Napriek tomu, že téma nie ja absolútne ničím nová a už neviemkoľkokrát použitá a otrepaná, proste som si Návrh úplne vychutnala.
A úplne škodoradostne mám chuť napísať na margo predošlej prečítanej NAtke:
"Takto sa to robí, pani Hartová!"
Pretože to, čo mi priam bytostne chýbalo v Hrej hráčem som tu dostala plným priehrštím, štedro a úplne perfektne. A čo iné ešte svedčí o skutočne čitateľnom príbehu ak nie to, že si musím zakrývať oboma rukami ústa, aby som niečo pred polnocou nevybuchla do smiechu, keď mi vedľa v postieľke spí dieťa? :-)
Knihu som si skutočne neskutočne užila (to je zase veta), Hannu aj Garretta je nemožné si nezamilovať, aj zvyšok "klubu úžasných", čo bývajú pod jednou strechou. Ich doťahovačky som zbožňovala. A slovné výmeny. Och, vidím to za nejakú dobu za re-reading :-)
A samozrejme sa neviem dočkať Omylu!
Mám novú ♥ záležitosť, ochhhh...

27.03.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Poznáte taký ten koláčik, čo na prvý pohľad vyzerá úplne obyčajne a neláka, ale vo vnútri skrýva tekuté čokoládové srdce? Tak nejako sa mi javila táto kniha, na niekoľkokrát som s ňou bojovala, či dočítam či odložím? Ale napokon som jej dala šancu, a neľutujem! Bola úplne skvelá, jedna z tých lepších dystopií. Samozrejme kým som sa zorientovala, kde, kto, čo, názvy, miesta, osoby... chaos, ale v podstate to bolo tak parádne premyslené a poprepájané, že wau! Klobúk dole Sabaa! :-)
A ani mi neprekážali tie drsnejšie (čítaj krvavé) scény, páčilo sa mi, že aj keď tam boli, autorka sa zamerala AJ na myšlienkové pochody protagonistov, ich vnútorný boj, pocity.
Boli pre mňa uveriteľnejší, Laia aj Elias, Helena bola skvelá postava a som zvedavá, čo sa ešte vykľuje z Keenana.
Rozhodne sa teším na pokračovanie, lebo ten koniec... och, toto mi nerobte!!!

25.03.2016 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

3,75*

Pre mňa zatiaľ najslabší diel zo série, aj keď si udržal latku dosť vysoko. Proste ju neviem ohodnotiť, som zmätená. Asi to bude témou, námetom, či ako to povedať, ktorému sa autorka v tejto časti venuje. Som v podstate rada, že sme dostali aj príbeh Stefanie (niektorí tvrdia, že Nicka, ale to je vlastne jedno, keďže to autorka tak poprepletala medzi nimi), bola som aj zvedavá na jej dejovú linku. Škoda, že minulosť bola spomenutá len okrajovo, len akoby spomienka, ale však dej sa odohráva v súčastnosti a tí, ktorých sa to týkalo, sú tým pádom "šťastne zadaní" v súčastnosti :)
Prekvapilo ma, že im autorka nachystala práve "toto", nečakala som to. Očakávala som možno niečo iné, čo si so sebou nesú z minulosti (ako v predošlých častiach vždy), ale nie, to by už nebolo asi zaujímavé?! V podstate to nebola nuda, len fakt iné.
Ak sa na príbeh pozriem z jednej stránky (už som matka), tak to bolo aj dosť silné. Na druhej strane (keďže nie každá čitateľka je matka) by sa to mohlo zdať nezáživné až zvláštne. V podstate je to téma, ktorá je v NA knihách málokedy.

Chýbalo mi tam ale viac Stef, jej samotnej, a prečo konala ako konala, prečo tak rozmýšľala. To, čo tam bolo spomínané, mi nestačilo.
Oproti tomu sme z tejto stránky viac spoznali Nicka. Ako... takýto chlap vážne niekde existuje? Občas mi prišiel až neuveriteľný :) nemyslím teraz, že bol "ukážkový sexy typ chlapa".

A doslova som si vychutnávala časti, kde sa spomínali hrdinovia z predošlých kníh! To bolo proste dokonalé, neskutočne ma to bavilo! Páči sa mi, že autorka ich všetkých spolu tak preplietla, premiešala im osudy, že vlastne sa okrajovo stále stretávame so všetkými. V tejto časti hviezdili najmä Roxy a Reece (milujem túto dvojicu) a Katie samozrejme, to je teda ženská!
A posledná kapitola - čerešnička na torte! Dokonalosť!
Ďakujem autorke, že to takto ukončila, som sa uchechtávala na Roxyiných hláškach (ach!) a bolo to také milé, sladko-lepkavé finále :) dojímavé... och...

Keby som nevedela, že autorka píše ďalšiu knihu, tak si myslím, že to pekne uzavrela. Myslím, že takto uzavrela aj tak osudy tejto päťky - Avery s Camom, Tess s Jaseom, Calla s Jaxom, Roxy s Reeceom a Stef s Nickom. Budú mi chýbať, fňuk :)

06.03.2016 4 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Čítať knihu o duchoch po večeroch asi nebol najlepší nápad, ale nemohla som sa od príbehu odtrhnúť :) pre mňa najlepšia časť z trilógie.
Veľa otáznikov pribudlo, našťastie aj vysvetlilo, naťahovalo sa to, ale pribudla aj akcia a duchovia... no som spokojná a vlastne aj rada, že som si sériu prečítala :)

01.03.2016 4 z 5