Dohoda

Dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502764/bmid_dohoda-zdf-502764.jpg 3 22 6

Dohoda série

Kultový román kráľovnej slovenského Wattpadu prichádza na knižný trh. Dvojdielny román Dohoda zaznamenal na platforme Wattpad viac ako MILIÓN čítaní! Vitajte vo svete newyorskej smotánky! Rodinná firma je blízko krachu a otec v snahe ochrániť svoje tri dcéry siaha po poslednej možnosti. Jednu z nich musí vydať za syna riaditeľa nadnárodnej korporácie. Ian Dalton sa však neuspokojí len tak s hociktorou z nich a kladie si ďalšiu podmienku. Jeho budúca nevesta musí byť panna. Nadya, študentka na prestížnej Newyorskej univerzite, sa proti tejto dohode búri a je presvedčená, že sa nenechá zlomiť akýmsi rozmaznaným synáčikom nechutne bohatého finančníka. Čoskoro však pochopí, že tento muž ju priťahuje ako magnet a nenecháva ju chladnou. Neostáva jej nič iné, iba balansovať medzi vlastnou dôstojnosťou a spaľujúcou vášňou. Bude tancovať tak, ako jej bude on pískať?... celý text

Gabriela143
30.06.2023 2 z 5

Kniha ma nejako nezaujala. S touto tématikou som čítala aj lepšie. Hlavná ženská postava mi nebola sympatická a niekedy som jej správanie nechápala. Musím ale pochváliť obálku knihy. Spolu s druhým dielom sa k sebe pekne hodia.

barbora2863
21.05.2023 1 z 5

Knihu som si našťastie iba požičala z knižnice, pretože keby som nedočítala kúpenú knihu, ľutovala by som tie vyhodené peniaze.
Príbeh mi vôbec nesadol.
Neohúrilo ma ani spomenutie milióna prečítaní na obálke, s ktoru sa vydavateľstvo teda mohlo pohrať oveľa viac (nekúpila by som si knihu, keby som šla okolo nej v kníhkupectve,a pritom obálka vraj predáva) a ani označenie "kultový román kráľovnej slovenského Wattpadu" (taký aj je?) v anotácii. Možno je to aj tým, že na podobnú tému som prečítala už dosť kníh a táto je oproti nim veľmi slabá. Ale verím, že svojho času mohla spôsobiť "pozdvižení" na spomínanej platforme, lenže pre súčasný podobnými kniham presýtený trh, to nestačí. A pritom Prológ bol naozaj skvelý, ale potom... to šlo dole vodou. Počas čítania toho, čo som prečítať zvládla, som sa nevedela zbaviť pocitu, že toto asi vyjsť knižne nemalo a malo to zostať tam, kde sa ten príbeh stal (vraj) kultovým. A možno by pomohli lepšie zásahy redakcie vydavateľstva, ktoré by príbeh spravili príťažlivejším a zaujímavejším.
Skúsila som, avšak pre mňa to nebolo. Nepochybujem ale, že si príbeh nájde svojich fanúšikov, možno z radov tých, čo si ho kúpia s nostalgiou za časmi jeho najväčšej slávy.

adelka_books
01.03.2023 4 z 5

Snívam alebo bdiem? Cítim sa veľmi zvláštne, akoby ma nejaká éterická bytosť, ktorá sa venuje výkladu kariet a rôznym čarám zhypnotizovala kyvadlom a ja som upadla do hlbokého spánku. Keď som sa prebrala z tranzu a otvorila oči, odrazu som sa ocitla v inej krajine. Odrazu som kráčala po New Yorku presnejšie som sa nachádzala v centre Manhattanu. Vôkol mňa sa premávalo veľa tunajších obyvateľov, ale aj cudzincov. Na chvíľku som zastala a obzerala sa okolo seba. Nemohla som uveriť kde som sa to ocitla. Odvšadiaľ ma pozorovali vysokánske mrakodrapy týčiace sa až k nebu. Priam ma lákali svojou majestátnosťou k tomu, aby som podišla bližšie a jeden z nich poctila svojou návštevou. A potom niekto luskol prstami ja som precitla do reality. Sedela som na svojom štvorkolieskovom kamošovi a smutne sa usmiala. Niekedy sa nechám uniesť atmosférou alebo daným momentom.

Žijeme v 21. storočí a keby mi niekto povedal, že sa musím vydať za muža, ktorého mi vybrali rodičia alebo iné okolnosti, asi by som sa schuti zasmiala a na 100 % odmietla. Veď predsa každý máme právo nájsť si lásku svojho života. No niekedy sme nútení robiť rozhodnutia proti našej vôli. Ale ak máme srdce na správnom mieste nehľadíme na naše potreby, ale uprednostníme potreby iných. Toto posolstvo si odnášam z knihy Odvaha, ktorá si na známej platforme Wattpad, získala milióny čitateľov a už viem prečo. Ian a Nadya si vás proste obmotajú okolo prsta a vy odrazu prežívate všetko s nimi, akoby sa to dialo práve vám. Aj my starší čitatelia na chvíľu omladneme, cítime sa odvážnejší a máme chuť si užívať život plnými dúškami, aspoň u mňa to tak bolo.

Nadya je vysokoškoláčka, ktorá žije iba zo svojím otcom a sestrami. Mama jej zomrela keď bola malá. Otec ich vychovával sám. Snažil sa im vštepiť tie správne hodnoty. Nadya napriek tomu, že vyrastala v bohatej rodine nebola rozmaznaná. Vedela sa postarať sama o seba. Ovládala aj sebaobranu. Bola to silná mladá žena, ktorá sa vedela obetovať pre dobro svojej rodiny. Obdivujem ju za to, ako rýchlo sa dokázala vzchopiť po šokujúcich zisteniach, ktoré im predostrel otec. Doslova som sa vedela vžiť do jej pocitov čo prežíva. Bolo mi jej aj trochu ľúto. Posledné kapitoly sa mi čítali ťažko. Zrazu som mala pocit, akoby Nadyu niekto vymenil. Jej správanie sa mi vôbec nepáčilo. Čo by som však viac privítala, keby sme mohli nahliadnuť do hláv jej sestier.

Ian, od prvej chvíle som si ho zaškatuľkovala ako bohatého rozmaznaného chalana, ktorý má v živote všetko. Bála som sa však, že si k nemu nenájdem cestu. Neskôr sa však ukázalo, že je to mladý muž, ktorý vystrkoval rožky, len aby urobil na truc svojmu otcovi, ktorý mal od neho vysoké očakávania. Ian sa mohol snažiť koľko chcel, aj tak to nestačilo. Otec ho mnohokrát postavil pred hotovú vec. Čo sa Ianovi pochopiteľne nepáčilo. Keď bol Ian sám sebou, dalo sa doňho postupne zapozerať a zaľúbiť. Bol citlivý a pozorný. Celkom ma opantal a potom sa udialo niečo čo mi nasadilo chrobáka do hlavy. Čo ak to len po celý čas hral? Mám zmiešané pocity.

Čo sa týka romantickej linky medzi Nadyou a Ianom to iskrilo už od začiatku. Užívala som si ich doťahovanie, vtipné dialógy aj horúce momenty medzi nimi.

To čo bolo za koniec ???? Stále to nechápem a potrebujem pokračovanie...

Príbeh o dohodnutom manželstve odporúčam všetkým milovníkom romantiky . Garantujem vám, že vás to pohltí.

Musím pochváliť predsádky v knihách.

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

kristy.books
19.02.2023

Dohoda je jeden z mála príbehov, ktorý som kedysi čítala na Wattpade (bolo to však už poriadne dávno, takže vám neviem povedať, akými veľkými zmenami si prešiel). Príbehy o dohodnutom manželstve mám rada, takže v tomto smere mi príbeh sadol. Čítal sa mi ľahko a rýchlo, hoci v budúcnosti by bolo vhodné dávať väčší pozor na používanie čechizmov.

Ian ma milo prekvapil, čakala som hajzlíka a dostala som sympatického mladého muža s hlavou i srdcom na správnom mieste. Otec bol naňho dosť prísny, a Ian tak musel tvrdo makať, aby splnil všetky jeho očakávania.

Hovorila som si, že Nadya je tiež celkom v pohode, hoci pochádzala z bohatej rodiny, nebola rozmaznaná, dokázala sa postarať sama o seba, v hlave tiež nemala úplne prázdno, bola priateľská, vždy poďakovala... potom prišli posledné kapitoly a ja som zostala stáť s otvorenými ústami nad tým, čo začala vyvádzať. Musím sa priznať, že na konci ma celkom sklamala a toto jej správanie trochu zhoršilo môj celkový dojem z knihy.

Romantická linka bola fajn, hoci by som privítala, keby autorka dopriala našej dvojici trochu viac času na spoznávanie. Na môj vkus sa Ian a Nadya zblížili dosť rýchlo, doslova zo dňa na deň. Chválim však fakt, že to nebol typický príbeh s tematikou dohodnutého manželstva, kde by mužský hrdina do niečo nútil hrdinku, správal sa z nej zle, bol agresívny, robil jej napriek a podobne. Bolo to pre mňa príjemné spestrenie. Ani Ian s touto dohodou nesúhlasil, dokázal pochopiť pocity Nadye, preto netlačil na pílu.

Dohoda bola nenáročná oddychovka, ktorá sa mi (až na pár detailov) páčila. Priznávam, že posledné kapitoly mi nesadli a trochu znížili moje celkové hodnotenie príbehu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý diel.

Ralemo
17.02.2023 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh (lehce nereálný), každopádně se od knihy se nedalo odtrhnout. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Těším se na druhý díl, kniha skončila v tom nejlepším. Neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, našli si k sobě hezkou cestu, i přes to, že si sebe vzájemně nevybrali. :)

valika0302
14.02.2023 4 z 5

už na wattpade som si príbeh užila, takže som rada, že sme sa dočkali aj knižného vydania :)

2023  66%Dohoda
2023  72%Dohoda 2