BarBarBar BarBarBar komentáře u knih

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Dlouho jsem nečetla něco tak krátkého a přitom tak silného! Už když mu Ferddy na konci svléká kabát, mi to došlo, a spustily se slzy. Děkuji za takovou krásu, smutnou a přitom šťastnou!

23.02.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tak tohle byla paráda! Přečteno jedním dechem. Korju jsem si prakticky okamžitě oblíbila, fandila mu a soucítila jsem s ním. Nakonec se, ale přeci jen začal proměňovat do podoby v jaké ho známe v Hunger games. Vůbec by mi nevadil další díl. Přeci jen kniha končí když je mu 18, klidně by se vešli i díly dva.

15.02.2022 5 z 5

On On Clare Empson

(SPOILER) Kdyby tak kniha byla o půlku kratší a já měla o půlku více trpělivosti. Trošku zbytečný papír tato kniha. Nejlepší postava byla Ling, a jak dopadla.

06.01.2022 1 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Nemám slov. To byla taková krása a nádhera! Už teď vím, že si Vanga brzo přečtu znovu. Nějak si nedovedu představit, že už bych se k němu neměla dneska večer vracet. Bude se mi stýskat. Opravdu krásný, jemný, dojemný, napínavý příběh, který Vás nechává napnuté až do poslední stránky. Protože tolik zvratů, co kdyby náhodou se vše ještě otočilo. Opravdu silný příběh, tak jako všechny od Timothéeho!

27.05.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha běží jako dobře promazaný Řetěz. Krátké kapitoly, hlavní postavy jsou příjemné, děj krásně plyne. Konec je lehce předvídatelný, ale přitom napínavý až do poslední strany.

18.04.2021 4 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Nesnáším nedočtené knihy, ale tohle se fakt nedalo...

18.12.2020 odpad!

Supernova Supernova Marissa Meyer

Proč? Proč? Proč?
Po tom všem?
Proč to nevědí?
Proč se nezeptali?
Proč se nezajímali?

Chci šťastný konec? Chci! Přece po tom všem, i když vše dobře dopadlo tak konec přeci vůbec není šťastný.

Neuvěřitelná série, a to mě dvojka a začátek trojky moc nebrali, ale ten konec, ten konec. Vstávali mi vlasy při epilogu, když Vám to dojde, když prozřete, když zjistíte.

Smutné, krásné, krátké...

17.12.2020 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Méně chyb, napínavé od začátku do konce!

03.12.2020 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Až na pár textových chyb a trošičku předvídatelný konec, se kniha čte výborně! Pro mě neměla žádná hluchá místa. Nechybí od všeho trošku, akce, napětí i ta láska tu zahoří. Jde se na další díl.

25.11.2020 4 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Nebylo to nejhorší. Mělo to spád a postavy byly fajn.

27.08.2020 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Tak tohle byla pecka! Jedna z nejlepších co jsem teď v poslední době četla! Žádná hluchá místa, pořád v napětí. Jasně, Claire je naivka, jenže pak to otočí. Opravdu super počtení! Karin je moje TOP!

25.08.2020 5 z 5

Neznáš mě Neznáš mě Imran Mahmood

Za originalitu.

13.08.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Je to víc dětské, ale přitom tak drsné jak jen to být může! Ne příliš vzdálena budoucnost...Četlo se to samo.

05.07.2020 4 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Stará dobrá Karin! Mě to bavilo a moc. Žádná hluchá místa, žádný zbytečný popis, postavy přijatelné, dvě zápletky. Jen ten motiv se mi úplně nepozdával. Čekala jsem větší BUM.

01.07.2020 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kdyby to nevyprávělo dítě byla by to velmi smutná kniha. Ale Elsa je fajn a prostě jiná. Mě se příběh moc líbil! Rozhodně si přečtu i další autorovo knihy.

26.06.2020 5 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

To bylo tak krásný! Napínavý! Zamilovaný! Spravedlivý! Moudrý! Hlavní hrdiny nejde nemilovat. Člověk jim musí fandit ať chce nebo ne, držet jim palce aby vše dobře dopadlo! Ráda si jí přečtu znovu!

23.06.2020 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Tak mě se jednička líbila víc. Tuten díl už byl lehce předvídatelný. A ta podobnost s prvním dílem je tu hodně patrná. Skoro nic nového autorka podle mého nevymyslela. Ale jinak je to pěkná kniha, čte se sama a rychle. Navíc hlavní postavy, včetně těch záporných si nejde neoblíbit. Další díl prosím!

12.06.2020 3 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Ale jo, mě se to líbilo. Krásný popis, super atmosféra nu a ten konec! Bolton je má favoritka!

27.04.2020 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Nakonec to dopadlo úplně jinak než jsem čekala. Ale, ale ta překombinace už na mě byla asi moc. Stačila by mi jedna kniha z WOW odhalením. Protože to jak se to vleklo mě úplně připravilo o radost z konečného odhalení. V první knize jsem si tipla úplně špatně, ale už během druhého dílu začínáte tušit kdo a jak. Pak už jen drobnost ohledně vraha, ale ta už pro mě nebyla tak podstatná a proto mě ani neohromila. Náročné a vleklé to bylo.

12.04.2020 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Jediné pozitivní na této knížce byly krátké kapitoly a střídání děje. Kdyby měli kapitoly o Darcy nebo o Lizzie jen o pár stran víc, nedočetla bych jí.

28.03.2020 2 z 5