barack barack komentáře u knih

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Stálí a věrní čtenáři autorky museli kroutit hlavou, co se s Tess Gerritsenovou stalo. Výjimečně totiž představila nikoli thriller, ale zplácaninu žánrů hororu, detektivky a erotiky. Výjimečně představila extrémně protivnou a otravnou hlavní hrdinku, kterou byste nejradši odpráskli hned na začátku. A bohužel, výjimečně napsala knížku, která je vážně nepovedená. Hlavní hrdinka je permanentně v lihu, nebo si na něco stěžuje, nebo vaří (ale nejí vlastní jídlo) a nebo je permanentně "vlhká" "má ztvrdlé bradavky" (nebo "vztyčené bradavky") a nebo "jí stéká po nohách vláha" ... Nemůžu si pomoct, ale podle mého názoru měla Tess v době psaní sedmičku v sobě a chlapa daleko... Toto byl pro mě sakra přešlap.

23.01.2021 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Bohužel, další kniha z Omegy neadekvátně vyhypovaná marketingovou kampaní. Velmi slabé v rámci prakticky celého děje.

09.02.2019 1 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Napínavé od začátku do konce. A kniha je ozdobou knihovny. Doporučuji všemi deseti.

23.04.2023 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Skvěle napsáno. Má to spád. Nechybí překvapení. Kniha není předvídatelná a chvilkami má až hororový nádech. Pro ty, co se nebojí, jasná volba. Kniha pro mě byla příjemným překvapením.

21.08.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Velké zklamání. Jako nadšený čtenář předchozí knihy autorky Duch domu Ashburnů jsem se moc těšil... A to jsem neměl dělat. Pryč je napětí. Pryč jsou záhady i hororové okamžiky. Zatímco u první knihy jsem chvílemi opravdu zažíval reálný strach, u Tajemství sídla Craven Manor jsem se bál jen toho, aby další stránka nebyla ještě blbější než ta předchozí. Zpravidla byla. Čím dále jste v knize, tím méně v ní naleznete smyslu. Hrdinu si neoblíbíte, příběh je překombinovaný a konec? To nepochopíte. Chcete dobrý horor? Jděte o dům dál. Craven Manor vás jen zklame.

13.09.2019 1 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Poslední paní Parrishová pro nenáročné.

10.12.2023 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Prvních zhruba 100 stran jsem trpěl nudou... Naštěstí jsem ale vytrval, což doporučuji i dalším čtenářům. Příběh se krásně rozjede. Jen mi přijde, že konec byl trochu přehnaný. Bez posledních dvou kapitol by se vlastně nic moc nestalo a kniha by byla krapet uvěřitelnější. Ostatně určitá nedotaženost zakrývaná dramatickým dějem je takřka typická pro celou knihu. Řadě věcí a "náhod" prostě nevěřím. Ale jako celek: zdařilý thriller.

18.06.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Velmi slabé. Pokud stojíte o napětí, přeskočte první 2/3 knihy. Hlavní postava nesympatická, až to bolí. Z knih autorky jedna z těch nejslabších.

22.11.2021 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Podivná kniha... Není špatná, velmi dobře se čte. Ale příběhem je vysoce nepravděpodobná. A co mi na příběhu vadilo úplně nejvíc? Tolik narušených lidí na jednom místě nenaleznete ani v psychiatrické léčebně. Ale tady se všichni vystřídají v jednom malém domě. Zvláštní.

04.07.2020 3 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

První polovina byla vynikající. Pak se najednou vše překombinovalo. A ten "šokující" závěr mi přišel už jen čistě pro efekt... Knihu mohu doporučit jako fajn jednohubku. Za pár týdnů si na ni už ale asi nevzpomenete.

14.07.2019 3 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Přemýšlel jsem, co o knize napsat. Není špatná, jen zpočátku se do ní těžko začítá. V první polovině se budete nutit číst dál, v druhé tomu ještě dáte šanci... A ve třetí to konečně budete chtít na jeden zátah dočíst. Musím souhlasit s Ellinek, která napsala: "Na většině stran mi přišla ústřední dvojice vážně docela zabedněná." Skutečně, vedle detektivního dua si budete připadat i v případě, že jste zcela nepolíbení detektivkami, jako Sherlock Holmes. Jen tedy nevím, zda to skutečně bylo autorovým záměrem.

06.04.2021 2 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Velmi slušný rozjezd, kdy nebudete chtít knihu odložit. Časem však ztrácí na tempu. Je škoda, že si autor víc nepohrál s jednotlivými charaktery - ve výsledku jsou opravdu jen do počtu. Průběh her mi připadl celkem přitažený za vlasy, motiv tvůrce celé hry je podle mě snad nejslabší částí dílka - přitom by to mělo být přesně naopak. Závěr si zasloužil trochu dopracovat. Ve výsledku ale knihu doporučuji - chvilkami velmi slušně zabaví.

14.08.2022 3 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Vůbec nechápu, co tohle mělo po skvělém Bird boxu znamenat...

24.10.2020 odpad!

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Knížka se čte úžasně. Takto skvěle napsaných knih v poslední době příliš mnoho nevyšlo. Bohužel, závěr mě zklamal. Vím, že ne vždy musí něco skončit podle mých představ, ale toto je skoro až faul na čtenáře. Budete smutní, takto to dopadnout nemuselo. Knihu už si znovu nepřečtu.

23.06.2019 3 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Mnohem lepší než Krvavé nebe, ale stále oproti jiné knižní produkci slabé. Doporučuji pouze, pokud nebudete mít ke čtení nic jiného.

04.05.2019 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Jako dalším čtenářům, i mně vadil závěr. Popravdě nevím, proč číst další případy pana detektiva, když očividně není úplně schopný.

27.02.2019 3 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Moc hezky napsaná kniha. Je poznat, že horolezectví autorka miluje a snaží se tuto lásku předat i čtenářům. Bohužel knize chybí spád. Zpočátku se nic neděje. Spousta stránek je podle mého názoru popsáno jen kvůli tomu, aby autorka prokázala, jak těm reáliím a adrenalinové aktivitě rozumí, ale čtenářům nehorolezcům to zas až tak moc neřekne. I když pozornému čtenáři neujde, kdo je pachatel a kdo bude obětí už v podstatě od první třetiny, rozhodně se vyplatí knihu dočíst. Už jen kvůli tomu, že podobně napsanou asi na současném knižním trhu nenajdete. A taky, protože posledních sto stran je prostě jízda.

17.11.2022 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Moc dobře napsané, ale nemohu si pomoci: trochu moc vykonstruované. Některé charaktery jsou naprosto hloupé, některé zbytečné... A závěr? Bum a hotovo. Zasloužilo by si to delší doslov.

21.08.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Ne, ne a potřetí ne. Tohle byla chyba. Miluji knihy tohoto žánru a po přečtení anotace jsem měl jasno: tohle chci! Velká chyba. Z cca 400 stran jsem přečetl půlku, pak jsem musel odložit a posílám dál. Úžasná myšlenka spojení povídačky a reálného, živého vraha je utopená naprosto špatným popisem nejen prostředí, ale i postav a děje. Hlavní postavy vám zůstanou úplně ukradené, nelze se s nimi sžít, protože nejsou vykreslené a často je nebudete chápat. Klišé střídá klišé (ano, policistka opět musí volit mezi kariérou a láskou s parťákem, aby opět obojí zkombinovala...) a občas mi přišlo, že na sebe stránky nenavazují. Pak přijdete na to, že jde o flashbacky, které se ale autor nenamáhá označit, takže budete tápat. Výsledek? Jeden z nejslabších thrillerů tohoto roku. Vůbec nechápu nakladatelství, že tuhle věc mohlo vydat a doufá, že PR kecy to prodají. Ne, špatný produkt zůstane špatným, i když ho navoníte.

02.08.2019 1 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Ačkoli by se tak mohlo někomu na první pohled zdát, rozhodně se nejedná o čtení pro děti. A u náctiletých pak doporučuji jen pro ty otrlejší. Zajímavý námět, který si nepřejeme zažít na vlastní kůži.

10.06.2019 4 z 5