Bandini Bandini komentáře u knih

Devadesát tři Devadesát tři Victor Hugo

V knize se objevuje hodně jmen a historických událostí a místy jsem se trošičku trápil, ale jinak jsem nadšen! Neznám moc spisovatelů, kteří umí vyprávět přiběh tak jako Hugo.

27.07.2020 4 z 5

Vzpomínky na lidi, které jsem měl (někdy) rád Vzpomínky na lidi, které jsem měl (někdy) rád William Saroyan

Cekal jsem neco jineho, je to spis pro lidi, pro ktere je Saroyan srdcova zalezitost. Mne se to libilo, ale asi to neni pro kazdeho.

23.07.2020 3 z 5

Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Samuel Logan

Ale jo, šlo to. Lepší než číst Blesk. SPOILER: Jsem moc rád, že hlavní hrdinka umřela. Štvala mě od začátku do konce.

13.06.2020 2 z 5

Jmenuji se Aram Jmenuji se Aram William Saroyan

Moc hezká kniha. Některé povídky se opakují v jiných dílech, ale rád jsem si je přečetl znovu. Nejlepší je strýček Chosrove :D

08.06.2020 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tuhle knihu doporučuju číst pouze pokud mate duši čistou jako sníh. Já ji mám černou jako od kávy a Oscar Wilde mě nutil celou dobu cítit tu odpornou hnilobnost...

25.05.2020 3 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Jack London

I když nesnáším milostný příběhy, tohle byla moc hezká knížka, protože Jack London je King.

18.05.2020 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Jednoduchý čtení, lacinej humor. Ale pokud si chcete odpočinout, proč ne.

05.05.2020 1 z 5

Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Sandra Brown

Kniha Dítě číslo 44 mě docela bavila, jinak průměr, taková oddechovka. Až na V šachu, takovou kravinu jsem dlouho nečetl.

22.04.2020 2 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Skvělá kniha. Bál jsem se, že to na mě bude moc intelektuální, ale až na historické pasáže jsem četl jedním dechem. Příběh naprosto fantastickej, ikdyž depka jako prase. U některých popisů situací jsem měl až husinu. Hugo je mistr slova.

01.03.2020 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pohádka pro děti o ničem. Ale autor píše líbivě, to se mu musí nechat.

15.02.2020 1 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Hezká oddechovka. Výborný hlavní hrdina, zajímavé vedlejší postavy, napínavý příběh...

08.02.2020 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Dávám plnej počet hvězd! Naprosto strhující čtení. NÁDHERA! Excuse my Caps Lock. A je mi úplně jedno, jestli je to autobiografie nebo si to autor vymyslel. Celou dobu jsem mu fandil a prožíval s ním všechny dobrodružství. Přečteno jedním dechem.

26.01.2020 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Výborná kniha, četla se sama. Sapkowski a jeho skvělý příběh, postavy, dialogy, humor...řekl bych lepší než Zaklínač a to jsem jeho velkým fanouškem.

07.01.2020 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jsou tam hezké myšlenky, ale na můj vkus je to až moc červená knihovna. Hlavní hrdinové mi lezou na nervy se svými problémy, než abych jim fandil. Jediný jejich skutečný problém je okupace (to bohužel), ale jinak: Chudák Tomáš už neschopný popadnout dech z věčného šukání (haha...no), Tereza je z toho nešťastná ( proč ho neopustí?) a měla nešťastné dětství ( kdo ne). Atd... SPOILER: Jediná část která mě dojala byla, když jim umíral pes. Ale jsem rád, že jsem knihu četl.

07.01.2020 3 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Na tuhle knihu jsem se velice těšil, ale bohužel je trochu zklamáni. Prvních cca 100 stran výborných, jedna skvělá myšlenka za druhou, ale zbytek knihy už jen popis přírody. Ale jsou tam zajímavé věci, určitě stojí za to.

18.09.2019 3 z 5

Pět zralých hrušek Pět zralých hrušek William Saroyan

Sbírka krátkých povídek. Některý jsou hodně povedený. Je tam smutek, hlad, alkohol, ale nejvíc ze všeho je tam cítit dobré srdce Saroyana. Stojí za přečtení.

02.09.2019 3 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Nechápu negativní hodnocení, já tu knihu cením za to, že je jedna z mála od Irvinga, na které se člověk zasměje. Jedna z nej od něj a to jsem četl skoro všechno.

Hlava 22 Hlava 22 Joseph Heller

Super tragikomická kniha. Sarkasmus a cynismus tu jen překypuje. Klasika.

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

80 procent knihy jsem si říkal, že to je hrozná nuda, vůbec jsem to vlastně nechápal a pak se to všechno začalo spojovat a nakonec je to jedna z mých nejoblíbenějších.

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Dle mého názoru, jedna z nejpovedenějších od Bukowskeho. Je to depka o neustálém měnění zaměstnaní, kterej autor utápí v alkoholu. Nikde se nemůže chytit a je věčně jen něcí pravá ruka.

22.08.2019 5 z 5