Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze

Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146312/nejlepsi-svetove-cte.jpg 4 31 31

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů oddychových žánrů od renomovaných angloamerických autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích. 1) Jeffrey Archer: Čas pomsty - V Londýně se náhodně střetnou dva muži z opačných konců společnosti, nevzdělaný automechanik a začínající světácký advokát. Jejich dramatické setkání vyústí v soudní spor, který pro jednoho z nich skončí nespravedlivým odsouzením k vysokému trestu. Ten pak ve věznici začne spřádat důmyslný plán pomsty. 2) Sophie Kinsella: Vzpomínáš si? - Představte si, že máte možnost změnit svůj život od základů, zkrotit neposlušné kudrny do elegantního uzlu, nechat si srovnat křivé zuby, dosáhnout skvělého postavení v práci a za muže si vzít sympaťáka, který je jen tak mimochodem milionář. Kdo by po tom neskočil? Otázkou je, zda je pak člověk šťastnější. Lexi Smartová se to dozví za pár týdnů. 3) Tom Rob Smith: Dítě číslo 44 - Lev Děmidov, agent stalinské státní bezpečnosti, odmítne udat vlastní ženu a oba jsou vyhnáni z Moskvy na Sibiř, kde je Lev degragován na nejnižší pozici v milicích. Tam se účastní vyšetřování úmrtí dívky, které nápadně připomíná smrt jiného dítěte v Moskvě. Jsou to jasné vraždy, ale protože ve stalinském Rusku oficiálně "neexistuje zločin", začne Lev pátrat po sériovém vrahovi sám. 4) Sandra Brownová: V šachu - Třiatřicetiletá televizní reportérka Tiel McCoyová se vydává na zaslouženou dovolenou do Nového Mexika, když v autorádiu zaslechne zprávu o únosu sedmnáctileté dcery texaského milionáře. Z benzínové stanice volá svému šéfovi a ocitne se přitom v situaci, z níž se může vyklubat největší reportérská kauza jejího života, pokud ovšem vyvázne živá ...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)
Originální název:

A Prisoner of Birth / Remember Me? / Child 44 / Standoff , 2008


více info...

Přidat komentář

oliviekes
26.01.2021 5 z 5

Každá povídka měla něco do sebe, líbily se mi všechny, ale nejvíce mě dostalo Dítě číslo 44, to bylo fakt parádní čtení.

Bandini
22.04.2020 2 z 5

Kniha Dítě číslo 44 mě docela bavila, jinak průměr, taková oddechovka. Až na V šachu, takovou kravinu jsem dlouho nečetl.


princeznaaura
13.06.2018 4 z 5

čas pomsty-80%
Vzpomínáš si? - 100%
dítě44 - nečetla
V šachu - 90%

sabca1520
06.09.2017 5 z 5

Tento vytisk mi pomohl objevit dve velmi nadane autorky S.Kinsella a S.Brown, vyborna cetba!!!

Mucko
21.03.2015 4 z 5

1.Čas pomsty napísal Jeffrey Archer - nie Geoffrey Archer..
Túto skrátenú verziu hodnotím veľmi pozitívne nebyť románu V šachu, ktorý mi absolútne svojím spracovaním nezapadá pod titul ,, Najlepšie svetové čítanie "...

sfaticata
10.10.2013 5 z 5

Četla jsem samostatnou knížku dítě číslo 44. Moc hezká a moc smutná. Dokonce ukápla slza. Kdo se hroutí při úmrtí dětí, tak raději nečíst.

Štítky knihy

zkrácená verze

Část díla

Autoři knihy

Tom Rob Smith
anglická, 1979
Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
Sandra Brown
americká, 1948
Jeffrey Archer
anglická, 1940