Měsíční údolí

Náhodné setkání dvou mladých lidí - Saxon a Billyho - vyústí v neobyčejně pevný a hluboký vztah. Vážné sociální otřesy - stávka, nezaměstnanost - ovlivní hmotnou situaci a citový život obou hrdinů, donutí je hledat zdravější a přirozenější život na americkém venkově. Statečnost, sebezapření a pevné odhodlání dovede nakonec tyto dva mladé lidi do Měsíčního údolí, kde konečně začínají žít podle svých představ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86807/big_mesicni-udoli-ckS-86807.png 4.141

Vydáno: , Svoboda

The Valley of the Moon, 1913

Kniha Měsíční údolí

sikope
11.11.2020

Ze začátku mi kniha přišla zajímavá a napínavá, ale jen do chvíle, kdy se vydali na cestu hledat své vysněné údolí. Sice krásné popisy krajiny a tehdejšího způsobu života, ale už poněkud nudné a příliš idylické.

Bandini
18.05.2020

I když nesnáším milostný příběhy, tohle byla moc hezká knížka, protože Jack London je King.

mgeisselreiter
26.01.2020

Jack London už jako vyspělý spisovatel, přes drsnost první části zůstává romantikem. Čekal jsem, kdy se něco zvrtne, ale nedočkal jsem se. Pěkný příběh, který přibližuje Ameriku na začátku 20. století jednak z pohledu bouřlivých měst a pak z pohledu venkova. Je to takové romantické "road movie". 75-80%, 26. 1. 2020.

macek166
23.12.2019

Někdy je příjemné přečíst si pozitivní knihu. Četla se dobře, ale Billy mi svojí agresivitou a umanutou neempatičností ke všemu kolem nebyl sympatický, to je u hlavních postav pak problém. Dalo by se říct, že je román knihou o zemědělství, popisy způsobů hospodářství byly ale zajímavé, stejně jako sledovat cestu Billyho se Saxon za vysněným cílem.

kecel12
04.09.2019

Pěkná pohádka pro dospělé. První část poněkud zajímavější, ta druhá polovina o hledání vysněného údolí je také pěkná, ale asi až moc bezstarostná a idilická.

Adhara
02.09.2019

Na Londonov štandard slabá kniha, ale stále dosť dobrá. Rozoberá mnoho rozličných tém: manželské šťastie, depresia, hospodárska kríza, ekonomika, optimálne poľnohospodárstvo, možnosti, ako viesť čo najlepší život, blahodarný účinok prírody na dušu, box a jeho morálnosť, poézia, davové a pudové správanie... Táto pestrosť jej dodáva plastickosť a uveriteľnosť. Niektorými prvkami mi to trochu pripomenulo Martina Edena, napríklad zničujúca drina práce v práčovni, vzťah muža s o dva roky staršou ženou – ale dej sa tu vyvíja úplne inak. Ba možno – na Londonove pomery a tiež realitu – až príliš idylicky. Nepochopila som, prečo sú na vidieku k hrdinom všetci takí neuveriteľne vľúdni a dobrí, až na jedinú výnimku v podobe nočného strážnika. Kniha jasne a možno až trochu príliš jednostranne predkladá myšlienku, že mesto je zlo a vidiek dobro.

DeepSea21
20.06.2019

Intenzivní příběh,hodně událostí,určitě si ji přečtu ještě několikrát.

JIVaJaH
06.08.2017

Kouzelné čtení o neutuchající podpoře a vzájemné lásce! Až neuvěřitelné souznění mě kapku nudilo! Část, kde se řeší problém dělníků a zasáhne do nejednoho života postav je zajímavý. Hezké dílo, které je z části i cestopisné.