banánovépyré banánovépyré komentáře u knih

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Skvělá jednohubka, čistý Bukowski a spousta dobrých myšlenek.

24.03.2018 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, je prostě skvělá a nezapomenutelná. Což mi připomíná, že bych si ji asi měla zase připomenout. Ve starším (hodně starém) překladu se jmenuje Stopami minulých životů, kdyby to třeba někoho mátlo. Je to kniha plná dobrých myšlenek.

23.03.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Jepice je opravdu skvělé čtení :-) A když si navíc vezmete, že to je prvotina? Prostě boží. Je to skvěle napsané, poctivě a pokorně, autorský styl je příjemný a kniha rychle ubíhá, nic neskřípe, čte se prostě skvělě - i když se v ní skrývá spletitý a do dvou časových rovin umístěný příběh. Postavy nejsou černobílé, myslím, že se je podařilo vykreslit opravdu dobře, vyprávění má spád a dialogy jsou vtipné. Charlie Priest je postava, kterou jsem si oblíbila už od prvních stránek a jsem hrozně zvědavá, jak s ním bude James Hazel pracovat dál - a že se dá pracovat krásně! Skvělé britské čtení, které byste si neměli nechat ujít, ať už máte rádi thrillery nebo prostě jen dobré knihy.

21.03.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy v životě četla. Petra Soukupová píše prostě až na dřeň.

19.03.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Kniha je tísnivá a napínavá už první stránky a neustále nutí čtenáře číst dál. Možná se mi to jenom zdá, ale řekla bych, že C. L. Taylor se stylově stále víc a víc vybrušuje a každá její kniha mi tak přijde lepší a lepší, vypravěčsky vybroušená jako drahokam :-)

12.03.2018 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Skvěle napsaná kniha, která vás chytne od první stránky a nenechá ani chvilku v klidu. Jen těžko se od ní odchází, tak dobře je napsaná, a pokud od ní fakt neodejdete, tak ji asi podobně jako já přečtete za nějakých šest sedm hodin... zajímavá témata, zajímavě a dobře vykreslené postavy a hlavně skvěle zpracované a vyprávěné. Na prvotinu opravdu nadmíru povedené. Výjimečná nová autorka :-)

10.03.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Na knihu jsem se hrozně těšila a zaujala mě svým námětem, a i když se dobře četla, musím říct, že jí něco pro mě dost zásadně scházelo. Postavy mi přišly nemotivované a děj možná docela překombinovaný, nevím, celé mi to přišlo na efekt. Ráda bych napsala lepší hodnocení, ale bohužel tahle kniha mě za srdce ani duši nechytla..

09.03.2018 2 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Rozhodně zajímavá knížka a jsem ráda, že jsem se k ní dostala, ale asi by mi víc sedělo číst Hendrikovy zápisky třeba na pokračování v novinách :-) I když se mi kniha líbila, tak jsem neměla takové to nutkání pokračovat hned dál a muset každou volnou chvilku číst. Možná jako bych věděla, že mi 83 a čtvrt letý Hendrik nikam neuteče. Text je ale plný lidskosti a zajímavých postřehů, psát si takový deník není k zahození. Hendrikův tajný deník nás přinutí k zamyšlení a možná taky k uvědomění. Jak už psal někdo přede mnou, není to veselé čtení, ale všichni budem (při troše štěstí) jednou staří - je dobré vědět, do čeho jdem.

21.02.2018 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Hodně zajímavé téma, hodně dobře napsané a hlavně hodně dobře promyšlené :-) Poslední paní Parrishová je knížka, která se vám podle mě dostane nejen pod kůži, ale i do hlavy - a poslední paní Parrishová je zároveň někdo, o kom se opravdu chcete dovědět víc. Liv Constantine se podařilo napsat postavy tak živě, uvěřitelně a dobře, že vás prostě budou bavit a zajímat, je to skvělé čtení! Už se těším na další knihu, na které prý autorky pracují :-)

20.02.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Přečteno včera na jeden zátah a po dlouhé době to zase byla knížka, od které se mi těžko odcházelo i na záchod. Napínavé, zajímavé, čtivé, dobře vygradované a poskládané. Zapojení Jacka Rozparovače jako motivu je v textu dokonale zakomponované a myslím, že autorka odvedla na románu i jeho postavách velký kus práce. Je to síla, přečtěte si to! Nečekala jsem, že mě to tak chytne a myslím, že budu s očekáváním a napětím moc ráda ve čtení této série pokračovat - protože mě prostě zajímá, co s Lacey Flint hodlá Sharon Bolton podniknout dál. Vytvořila postavu, která vás prostě bude zajímat, at chcete nebo ne :)

26.01.2018 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Teď to všude píšu a říkám, až nějak podezřele často, ale nejsem moc thrillerový typ, přijde mi to totiž všecko tak nějak na jedno brdo. Manželský pak jsem ale četla už dvakrát a musím říct, že jak vyprávěcí tempo, tak samotná témata, která se v knize řeší, pro mě byly něčím novým. Manželský pakt je jízda na horské dráze, která vás na konci vyplivne uprostřed nicoty a vy si musíte srovnat, co to s vámi tahle kniha vlastně udělala. Michelle Richmond umí vyprávět, umí čtenáře strhnout a umí skvěle budovat atmosféru. V něčem mi to místy až připomínalo styl vyprávění Roalda Dahla (jestli znáte třeba jeho povídky, tak se určitě chytáte). Dokonalý příběh o tom, jak si udržet za všech okolností dokonalé manželství. Čistě. Dokonale. Možná to bude trošku bolet, ale váš vztah vydrží... anebo ne, ale to by vás pak bolelo hodně... Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem loni četla.

15.01.2018 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství Neobyčejná dobrodružství Daniel Wallace

Podle mě je kniha opravdu skvělá. Není to velké psychologické drama, ale to snad přece ničemu nevadí, stejně jako fakt, že to není žádná akční pecka, noale to snad od Daniela Wallace taky nikdo nečekal. Už dlouho jsem se nezačetla do knížky, u které by mi bylo při čtení prostě hezky, kde bych sledovala kousek po kousku, jak postava (nebo postavy) překonávají sebe sama a stávají se tak možná trochu víc člověkem a možná trochu víc tím, kým chtěli vždycky být. Je to kniha plná krásných okamžiků, milých, úsměvných a někdy i docela smutných situací, příběh se silnou atmosférou a tak dobře napsanými postavami, že nevěřím tomu, že by se v tom aspoň nějak nenašel každý z nás. Milé, vtipné, dobré psaní a stejně takové čtení. Knihu poslední dobou doporučuju, kudy chodím, protože mně přišla opravdu skvělá :-)

14.01.2018 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Krásné, skvělé a k zamyšlení.
Medvěde, medvěde, ještě žes neuvěřil tomu, že jsi jen hlupák, co se zapomněl oholit...

03.01.2018 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Jeffery Deaver je s novou knihou zpátky tradičně v plné síle a rozhodně nebude pro své čtenáře zklamáním, spíše naopak! V Poslední hodině opakovaně dokazuje, že prostě umí – mate a hraje si s námi v příběhu jako kočka s myší, abychom nakonec zjistili, že všechno může být taky úplně jinak. Je vtipný, svěží a jako vždy neuvěřitelně čtivý. Je pravda, že změna prostředí je velkou změnou pro typický dějový layout, a všechno je tak v knize trošku jiné, než jsme zvyklí, ale nemyslím si, že by to mělo být nutně špatně, naopak mi zasazení děje do Itálie přijde jako vítaný a místy i vtipné zpestření a oživení. Italské reálie jsou pro čtenáře zajímavé a poučné a občasné italské slovíčko je bezva okořenění celého textu. Je to protě povedená kniha. Je až neuvěřitelné, že i se 13. pokračováním série si Deaver pořád drží docela vysoký autorský a vypravěčský standard – Poslední hodina rozhodně stojí za přečtení.

08.12.2017 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Skvěle napsaný a vystavěný thriller, nebývale propracované postavy a ve zkratce načrtnutá psychologie všech hlavních protagonistů, lidské slabosti i síly a hrůzy jednání zlomeného člověka. Opravdu dobré čtení :)

29.11.2017 5 z 5

Duch odchází Duch odchází Philip Roth

úžasná a silná kniha

31.10.2017 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Opravdu skvělá knížka. Velmi dobrá zápletka a dokonale propracované postavy, střídání vyprávěcích perspektiv je taky opravdu moc dobře zvládnuté a dodává knize na síle, spádu a čtivosti. Vůbec by mě nenapadlo, že se do toho příběhu tak ponořím. Už se těším, co si pro nás Mindy Mejia připraví dál :-)

31.10.2017 5 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Maličký mnohovrstevnatý román o tom, co to vlastně znamená mít rodinu, jak moc je taková naše "rodina" vrostlá do celé naší existence a každého dne našeho bytí, do našeho já, a že to někdy mohou být třeba i lidé, s nimiž nás nepojí pokrevní příbuzenství. Příběh seskládaný jako mozaika pocitů a pohledů, jako portfolio životů, které si byly blíž, než vůbec tušily. Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších románů, které jsem za poslední dobu četla.

25.10.2017 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Skvělá kniha plná životných postav, emocí a silných příběhů, u kterých riskujete, že se jimi necháte ochočit, takže pak budete trošku plakat, ale ne smutkem, spíš silou prožitku a okamžiku. Provázání s dopisy je velmi povedené a příběhy jsou skvěly vystavěné i spletené dohromady. Je to kniha, která vás vezme za srdce, za ruku i za duši a za celých 504 stránek vás ani na chvilku nenapadne ji odložit. A určitě si oblíbíte všechny kočky :-)

29.08.2017 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Koralina je boží. Gaiman je boží. Tak to je.

07.06.2017 5 z 5