banánovépyré banánovépyré komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži je skvělá milá kniha. Smutná. Veselá. Plná mouder a životů, s nimiž se jako čtenář ztotožníte. Svěží vyprávění a text, který vás zaujme nejen tím, kde a jak se odehrává :)

11.12.2018 5 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli je to kniha jenom zvláštní, nebo prostě podivná. Možná obojí. Hlavní hrdina mi přišel až úchylný, takže tady u mě rozhodně nedošlo k žádnému napojení na protagonisty příběhu. Vztah formou haiku je zajímavým ozvláštněním a kniha je moc hezky graficky zpracovaná. Ale je to psycho.

11.12.2018 3 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Na prvotinu nebývale povedené, hluboké, intimní. V mnohém dost jiné než Geniální přítelkyně, takže by mi asi nepřišlo fér to porovnávat. Skvělá jednohubka. Taková skoro báseň v próze, pocity, vzpomínky, touhy a smutky. A Neapol.

15.11.2018 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Perfektní od začátku až do konce. Příběh je skvěle vystavěný, bude vás bavit, nebudete se nudit - a s každou kapitolou budete nadšenější z toho, co si pro vás autor připravil, ale bohužel taky smutnější, že už se blíží konec. Vyšinutý vrah, kterého ale budete svým způsobem milovat. Jedna šílená rodinka, co si libuje v nožích. Detektiv Sam Porter, policajt ze staré školy, který na vás udělá dojem. Čtvrtá opice je prostě perfektní a není v ní ano slovo navíc, což ji činí vysoce návykovou. No však sami uvidíte ;)

02.11.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Vynikající čtení. Opravdové, živé a svěží, autentické ve stylu vyprávění a celosti výpovědi.. jako by vám někdo překotně vyprávěl svůj příběh, se všemi emocemi, se všemi lidmi, se všemi velkými i malými dějinami, kterými si prošel. Niterné. Návykové. Skvělé.

01.08.2018 5 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Příběh velkého přátelství zasazený do 80. let, doby bez mobilu a internetu. Příběh Abby a Gretchen, dvou dívek ze dvou různých světů, které si k sobě ale vždycky najdou cestu... Grady Hendrix píše lehce a velmi čtivě, dokáže skvěle vykreslit atmosféru i vztahy mezi jednotlivými hrdiny, velmi dobře pracuje také s tématem exorcismu a démonismu. Je to skvělá knížka a rozhodně byste ji měli pořídit sobě i své nejlepší kamarádce, stoprocentně se nebudete nudit.

24.07.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Musím říct, že tahle knížka teda byla masakr - ale v tom nejlepším slova smyslu. Syrové, niterné a řekla bych, že velmi autentické, skvěle vystavěné, dokonale propracované charaktery postav i jejich motivace. Kniha, která tne do živého a přinutí nás přemýšlet :)

24.07.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Prostě skvělé! Drobnokresba vesnických charakterů, Všichni dobří rodáci moderní doby. Kniha, ke které se budu ráda vracet. A krásná do ruky!

22.07.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Protože život, vesmír... a tak vůbec :-) Čtení, ke kterému je radost se vracet a které nás bude provázet na cestách bytím - tak si nezapomeňte přibalit ručník!

25.05.2018 5 z 5

Zlatý z nebe Zlatý z nebe Marie Benetková

Krásně graficky zpracovaná knížka a skvělý text, který je niternou zpovědí i sondou do života v normalizační době. Velká škoda, že o knize nebylo moc slyšet, je skvělá!

19.05.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Co mají společného Autismus & chardonnay a Malý princ? Možná víc, než byste čekali. Zajímavé a krásnè čtení a slova plná něhy :)

19.05.2018 5 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Irena Dousková je skvělá autorka a s každou knihou jakoby trošku jiná. Rakvičky jsou vlastně civilní příběhem, tak trochu stopovací road movie, příběhem s motivem cesty, v němž i cesta může být cíl. Lidi. Vztahy. Osmdesátky. A život, jak ho známe.

24.04.2018 5 z 5

Vídeň - průvodce s mapou Vídeň - průvodce s mapou Sylvie Lohr

Máme novější vydání. Ale stejně jako všechny malé průvodce s rozkládacími mapami od NG, prostě super!

Florencie - průvodce s mapou Florencie - průvodce s mapou Assia Rabinowitz

S tímhle průvodcem se vám cestuje jedna báseň, ty rozkládací mapy jsou skvělé a usnadní orientaci, člověk si pak v dané oblasti připadá rychle jako doma. Tipy a aktivity jsou taky super :)

Berlín – průvodce s mapou Berlín – průvodce s mapou kolektiv autorů

Na tyhle maličké průvodce s rozkládacími mapami opravdu nedám dopustit :)

Londýn – průvodce s mapou Londýn – průvodce s mapou Anne-Lucie Grange

Opravdu nejlepší řada malých průvodců :) Cestujeme s nimi pravidelně a ty rozkládací mapy jsou skvělé!

Řím - průvodce s mapou Řím - průvodce s mapou Assia Rabinowitz

těchhle průvodců mám několik a nedám na ně dopustit, rozhodně doporučuju a zasluhují si tak deset hvězdiček :)

23.04.2018 5 z 5

Někdy mi přijde, že mi Fredrik Backman vidí až do duše - a jeho texty jsou texty, které se té mojí duše dotýkají za poslední roky snad ze všech textů nejvíc. Cokoli od něj čtu, je to krása, plné síly, lidskosti a života. A tahle maličká knížka není výjimkou. Člověku je u knih a textů tohohle autora prostě krásně a krásně živo, i když někdy smutno. Díky za něj.

18.04.2018 5 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Krásnè a po všech směrech boží :) moc hezka knížka o přírodě a v něčem jako bajky/nebajky od Kiplinga.

02.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasné. Silné. S kusem duše a srdcem. Nádherná kniha.

25.03.2018 5 z 5