babystar babystar komentáře u knih

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Na pokračování osudů bratrů Milesových jsem byla opravdu zvědavá. Některý příběh mne bavil, jiný nudil, ovšem, co mne zarazilo, byla spousta opravdu sprostých slov. S erotickými scénami jsem samozřejmě počítala, ale tak sprostá slova z úst jemných, krásných a vzdělaných žen..., to bylo na mne moc. V USA prý nejdou pro sprostá slova daleko (že by i v Austrálii?), ale u nás se to snad nemuselo překládat tak doslova. Zvláště, když se děj odehrává ve VIP společnosti a ne mezi spodinou a narkomany. Za to dávám hvězdičky dolů.

13.02.2024 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opět napínavá četba na poněkud kontroverzní téma o tom, že za náš charakter může genetika (dědičnost). A protože Josie opět v soukromém životě pohořela, myslím si taky jako Kačka-knihomol, že skončí v náručí Noaha. Uvidíme!

01.02.2024 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak dlouho se chodí... vraždí, až vás někdo dopadne. První příběh série s Josie Quinnovou. Kniha napínavá až tak, že jsem četla celou noc. Josie mi přišla poněkud hysterická, ale asi při svém workoholismu měla důvod. Oceňuji, že autorka, i když se jedná o velmi smutný příběh, nepopisuje podrobně drastické scény (i když krve a mrtvol je dost a dost). Nechá to na fantazii čtenáře a já jsem se staženým žaludkem nemusela moc přeskakovat. Chystám se na další díl.

20.01.2024 4 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Detektivní povídky zhruba z 50. - 60. let 20. stol., v nichž si můžete vyzkoušet své detektivní schopnosti. Povídky jsou různé kvality. Některé nudily, u některých jsem se i zasmála, některé mi přišly nějak zmatené. Poručík Borůvka mi občas "nesedl". Měl by být zhruba čtyřicátník, má zálusk na mladá děvčata, byl učitelem tělocviku, ale je popisován jako tlustý, neohrabaný a vzteklý děda. Uvidím, jak se bude vyvíjet v dalších knihách.

15.01.2024 3 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Příjemná jednohubka na dva večery. Nikdy bych si nemyslela, že román v dopisech (e-mailech) může být tak čtivý. Je nejen čtivý, ale vnese do života i optimismus. Všechny životní trable se totiž dají překonat, jen musíš mít odstup a zdravé sebevědomí. Knihu jsem si koupila díky čtenářské výzvě, abych přečetla něco o komunikaci přes internet. Nelituji toho, a dokonce ji doporučuji čtenářkám "ženské četby".

03.01.2024 4 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Opravdu vánoční příběh o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré. Poněkud nevyrovnaná Carmen je nucena po ztrátě zaměstnání odjet ke své dokonalé sestře, aby pomohla zachránit krachující knihkupectví. Ve vánočním Edinburgu pozná spoustu dobrých i zlých lidí, najde sama sebe, lásku a změní vztah ke své sestře i jejím dětem. Nakonec se i to miminko pod stromeček narodí, i když Ježíšek to nebude.

30.12.2023 4 z 5

O nevyřáděném dědečkovi O nevyřáděném dědečkovi Alena Kastnerová

Jsem babička, a proto se mi asi "O líné babičce" líbilo o něco víc. Ale ani řádící dědeček není špatný. Nevím ovšem, zda děti od 6 let tu nadsázku pochopí, ale dospělí se určitě pobaví. Děda je sympaťák, ale hodná snacha je nesmrtelná. A zatím co si babička užívala samotu na břehu mořském, dědovi se podařilo závěr života prožít na chalupě s partou chlapů. Dovedu si to živě představit.

28.12.2023 4 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Bohužel mé hodnocení je ovlivněno mou "blbou náladou", ani tu vánoční náladu to u mne neprobudilo. Stále pršelo nebo děsně sněžilo, pak se i rozvodnila řeka.... Jinak to je takový "sluníčkový příběh". Všichni se mají rádi, všichni si pomáhají a i ten škarohlíd Raphael se polepší. Jen si fakt nedovedu představit v těhotenství život sama, v zimě, ve starém, studeném, zatuchlém domě na samotě a v neznámém prostředí. Tak si romantiku nepřestavuji.

17.12.2023 3 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Čtivá romantika o lidskosti a splněných vánočních přáních. I když byl konec samozřejmě předvídatelný, bylo legrační, jak se Jack i Bella ze začátku podezírali z nekalých úmyslů a vypočítavosti. A vůbec vztah Jacka a Belly byl ukázkou toho, jak lze překonat nedůvěru k lidem i nenávist. Líbila se mi také soudržnost obyvatel vesnice. Kéž by to byla pravda!

03.12.2023 4 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Jedna z těch lepších českých detektivek. Příběh o vraždě z velké lásky. Napínavý příběh o vyšetřování vraždy mladé ženy, jejíž nahé tělo bylo objeveno na ostrůvku zamrzlého rybníka Vajgar. Případ vyšetřuje tým kriminalistů různých povah a osobní historie. Je několik podezřelých, ale pachatel byl pro mne překvapením. Shodou náhod byla objasněna i dřívější vražda mladé medičky.

25.11.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Sedmý příběh detektivní série s Josefem Bergmanem o tom, že boží mlýny melou pomalu a tajemství je lepší nechat spát. V uzavřené komunitě v malé pohraniční vesničce má každý svá tajemství, která se začnou drát na povrch při vyšetřování vraždy mladé ženy. Ukazují se lidské charaktery a současné i dávné křivdy. Možných pachatelů je několik, ale já jsem toho pravého neuhodla. Poslouchala jsem jako vydařenou audioknihu.

25.11.2023 4 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Na tuto knihu mi padl zrak v knihovně, a protože jsem také líná babička (já říkám na baterky), půjčila jsem si ji. Vyznávám totiž stejnou filozofii, jen tak odvážná (praštěná?) nejsem. Bohužel jsem si nepořídila žádný škapulíř na sny a také nemám diamant. Nevím, jak se kniha může líbit dětem, ale mně se líbila moc a doporučuji ji všem babičkám. Teď mám v plánu vyhledat knihu o nevyřáděném dědečkovi, ať vím, co mne čeká, protože jednoho takového mám doma...

15.11.2023 5 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Milá jednohubka, v níž se setkají mí oblíbení hrdinové Oldřich a Jiří Adam. Bylo by to krásné, kdyby na příběhu bylo něco pravdy a člověk by mohl vidět náhrdelník královny Kunhuty. Vyřešení jeho ztráty bylo docela originální. Posloucháno jako audiokniha.

12.11.2023 4 z 5

Banka Banka Johana Kral (p)

Třetí kniha série s policisty Camillou a Simonem na téma "tvá minulost tě dožene, jen nevíš kdy". Tentokrát bernská kriminálka vyšetřuje vraždu politika, přepadení bank, v nichž se na první pohled nic neztratilo a sadistickou vraždu mladé ženy. Vše se samozřejmě vyřeší, jen mrtvol je požehnaně. Kniha se čte dobře, jen mne štvali šíleně nepříjemná Annie a Michel. S tak nesympatickými policisty jsem se snad ještě nesetkala.

12.11.2023 4 z 5

Uf, tak jsem to dočetla. Nebýt čtenářské výzvy a nutnosti přečíst něco o zakázané lásce, tak bych se tak nemučila. Skoro pět set stránek o tom, jak se milují studentka a asistent na vysoké škole, ale nemohou to nikomu říci, bylo na mne trochu moc. Hlavní hrdinové mi také moc sympatičtí nebyli. Jsem ze staré školy a sprostá slova z úst krásné dívky mi nepřipadají moc sexy. Trochu to zachránily úryvky ze Shakespeara, ale další díly obejdu obloukem.

03.11.2023 2 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Dvanáctý a asi už poslední příběh s Marií ještě Kovandovou o tom, že "kdo seje vítr, sklízí bouři" a zasetá nenávist může vyústit i ve vraždu. Jedná se sice o sedm let starou vraždu a dokonce prý už vyřešenou, ale Klenský na popud Marie zjistí, že všechno bylo jinak. Rozuzlení bylo fakt nečekané.

25.10.2023 4 z 5

Malovaná pýcha Malovaná pýcha Jarmila Pospíšilová

Jedenáctý příběh s Marií Kovandovou a další zbytečná smrt. Michal Jurek byl nadaný malíř, ale sympatický mi nebyl. Jeho zlomyslnost a arogance ho nakonec zabila. Podezřelých bylo mnoho a pachatel byl nakonec docela překvapivý a kdyby nebylo Marie, kriminalisté by ještě dlouho tápali. Příběhy této série nejsou nijak krvavé a autorka se hlavně soustřeďuje na lidské charaktery. Možná právě proto mají tak nízké hodnocení. Myslím, že je to škoda.

22.10.2023 4 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Desátý příběh s Marií Kovandovou o tom, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě" a každá špatnost je po zásluze potrestána. A těch špatností je i na moravském venkově přehršel. Marie se sice Klenskému moc pod nohy neplete, ale její postřeh přispěje k vyřešení dvou vražd. Tentokrát bylo hodně podezřelých a nakonec byly vyřešeny nejen vraždy.

16.10.2023 4 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Devátá kniha série s Marií Kovandovou o lásce a žárlivosti, která zabíjí. Vystupuje zde spousta ženských postav, v nichž jsem občas tápala. Postava zemřelé mi tedy moc sympatická nebyla, i když smrt si opravdu nezasloužila. Jinak to byl příběh plný vášní, ať už kladných, či záporných. Podle mne to byl zatím nejslabší díl série, i když se četl dobře.

13.10.2023 3 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Osmý příběh s Marií Kovandovou o tom, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě". Když hledač pokladů najde mrtvolu mladého muže musí kriminalisté vyřešit vraždu starou sedmnáct let. Zatím co kriminalisté vyslýchají řadu podezřelých, Marie poslouchá pár rozhovorů a má opět brzy jasno. Je to smutný příběh velké lásky a životních plánů, ale také velké žárlivosti. Pachatele si člověk domyslí poměrně brzy, ale je zajímavé, jak na něho přijdou kriminalisté i Marie.

12.10.2023 4 z 5