O nevyřáděném dědečkovi

O nevyřáděném dědečkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237356/bmid_o-nevyradenem-dedeckovi-Upm-237356.jpg 4 35 9

Byl jednou jeden docela obyčejný dědeček, který si poklidně žil ve své chaloupce, pil turka s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo. Až do chvíle, kdy ho hodná snacha přestěhovala, prý pro jeho dobro, z venkova k nim do městského paneláku. V tom okamžiku se z něj stal dědeček neobyčejný, který celé městečko obrátil vzhůru nohama. V té panelákové šedi se totiž cítil tak nějak… nevyřáděný. A tak si vzpomněl na své dětství a začal dělat všechno to, co tak rád dělával jako malý kluk – sáňkovat na aktovce, hrabat se na smetišti, pouštět vánoční kapry zpátky do řeky, chodit v noci na hřbitov a podobně. Akorát že každá jeho akce nabrala trochu nečekaný spád…... celý text

babystar
28.12.2023 4 z 5

Jsem babička, a proto se mi asi "O líné babičce" líbilo o něco víc. Ale ani řádící dědeček není špatný. Nevím ovšem, zda děti od 6 let tu nadsázku pochopí, ale dospělí se určitě pobaví. Děda je sympaťák, ale hodná snacha je nesmrtelná. A zatím co si babička užívala samotu na břehu mořském, dědovi se podařilo závěr života prožít na chalupě s partou chlapů. Dovedu si to živě představit.

Ayna
21.12.2019 3 z 5

Tuhle knihu si vybral sedmiletý syn v knihovně v regálu s literaturou pro děti jeho věku. Si myslím, že tady knihovnice to zařazení trochu netrefily, sice jsme to přečetli až do konce a nějak ho to zabavilo, ale tak půlku z toho nepochopil. Za mě celkem dobrý, neotřelý, místy vtipný, místy depresivní. Jen mě štvalo, že tam není snad jediná ženská postava, která by nebyla vykreslená jako děsná číča (kromě těch, co se v ději jen mihnou a nejsou rozebrány vůbec). Ilustrace jsou tak ošklivý, až je to vtipný.

Zlobidlotedy
25.05.2019 5 z 5

Užasná kniha ....

LuckyZ
28.12.2017 5 z 5

Velmi neotřelé a vtipné, možná pochopí spíše starší děti cca od 10let.

tomas8334
15.06.2017 5 z 5

Hodně povedenej kousek :-) Číst to holkám před spaním nebyl sice úplně dobrej nápad, protože to mělo přesně opačnej efekt než uspávací, ale bavili jsme se všichni.
Doporučuju i divadelní představení stejného názvu, které nás bavilo úplně stejně! Hraje ND Brno v Redutě - lehce punková "kašpárkovskorohlíkovská" záležitost :-D

Eremites
27.01.2017 3 z 5

Útlá knížka přečtená s dětmi za jeden večer, bohatě ilustrovaná (mě tedy styl obrázků moc nesedí, ale to je čistě osobní náhled), která přinese lehký úsměv na rtech.
Přiznám se, že jsem ze zdejšího hodnocení a komentářů čekala něco více. Humor je to takový lehce "násilný", neplyne z pera autorky až tak spontánně, některé situace jsou dosti komplikovaně vystavěné.

Pav
16.12.2016 5 z 5

Skvělé. Četla jsem s dcerou (8 let) a smáli jsme se obě. Já možná trochu víc, protože některým slovním obratům nemohou děti v jistém věku rozumět. Výraz "hodná snacha" asi pochopí až v dospělosti :-)

l001
01.05.2016 5 z 5

je mi 10 a byla to opravdu moc krásná knížka

Clara del Valle
08.09.2015 5 z 5

Dokonalost sama. Smála jsem se nahlas, epizoda v domově důchodců je geniální. Jsem nadšená!

rodina dědeček

2011  89%O líné babičce
2015  89%O nevyřáděném dědečkovi
2022  80%Fenomén Zbrojovka

Kniha O nevyřáděném dědečkovi je v