AWKWARD. AWKWARD. komentáře u knih

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Několik prvních kapitol jsem stále nemohla přijít na to, proč to čtu. Ale pak jsem si uvědomila, že kvůli Noahovi. Nevím, já jsem si více oblíbila Noahovu stranu příběhu. To jak moc chtěl své bratry zpět. Na druhou stranu Echo to taky neměla jednoduché co si budeme povídat. Úžasné jak se dvě osoby z jiných poměrů a jiných společenských vrstev dostanou až na samé dno. Přehlížejí se, ale nakonec nějaká ta náhoda je svede dohromady. Ze začátku nevinné, ale nakonec jsem si i přála aby spolu byli jako pár. Začala jsem jim fandit.
A nakonec jsem byla i ráda jak to dopadlo. Po tom jak to mezi nimi bylo, než si k sobě opět našly cestu, trhalo mi to srdce. A pocit kdy se Echo odhalila mě dojal.

08.06.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jak moc silná kniha! Kniha popisující život umírajícího. Život někoho, kdo už nemá umřít, ale vše se zvrtne. Hazel Grace miluje knihu o umírání a přitom čtenář čte to samé. Knihu o umírání. Ale hlavní pointa toho všeho byla jiná než smrt. Ale to, že se člověk zaměřoval i na to hezké, že i v těch nejhorších chvílích jsou věci, kvůli kterým stojí za to bojovat!
Opravdu tahle kniha vezme za srdce. Ani sebesilnější člověk se podle mého neudrží a slza mu ukápne. Zajímalo by mě, jestli autor má nějaké zkušenosti se ztrátou někoho. Protože tolik emocí co je do knihy vloženo, nechápu.
Proč když už to vypadalo že je vše v pořádku a že Hazel bude s Gusem šťastná se to tak zvrtlo. Proč nás autor tak trápil..!

28.08.2016 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Pokud jsem u prvního dílu tvrdila, že jsem se do něho zamilovala tak jsem se pletla. Zamilovala jsem se do Tylera. Jakožto v každé knize do nějakého toho boye. Ale co si budeme povídat, první díl byl super, ale ubíral se jasným směrem. Už po pár kapitolách všem muselo být jasné, jak to dopadne. Ale to nevadí.
Druhý díl se mi líbil, že byl takový pohodovější. Opravdu jsem si moc přála aby Eden konečně své city projevila "nahlas", ale přes to všechno jak moc jsem ji chtěla s Tylerem, stejně moc jsem chtěla aby byla s Deanem. Bože takový kluk se těžko hledá. Tiffany nezklamala a zase ukázala jaká je to mrcha! :D
A můžu více než ocenit Snakea a Emily, protože nové postavy to zase trochu oživily. Tak to jsem zvědavá na třetí díl.

17.07.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Poppy a Rune. Rune a Poppy. Nikdy jen Poppy. Nikdy jen Rune.
Kniha mi zlomila srdce na tisíce, ne, miliony kousíčků a už je snad nic nedokáže slepit. Tolik jsem to prožívala, tolik jsem si přála aby se zase dali dohromady, tolik jsem si přála aby se nakonec Poppy uzdravila.
Poslední 2 kapitoly a epilog mě doslova rozdrásali a byla jsem vůbec ráda, že jsem přes slzy dokázala těch pár stránek dočíst. Takhle jsem se dlouho necítila. Naposledy snad při čtení Hvězdy nám Nepřály.
Tolik lásky co Rune dokazoval. A já jsem si pak uvědomila, jak úžasného manžela mám. Jen mne ten konec mrzí. Protože Runeho rty budou vždy patřit Poppymin. ♥

30.12.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Snad jedna z mála knih z povinné četby na střední, kterou jsem si hrozně ráda přečetla ~ Tomuhle prostě nejde nic vytknout :3

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stmívání mě sice moc nenadchlo, ale i tak jsem této autorce chtěla dát šanci ~ Navíc po tom co jsem shlédla film jsem knížku prostě musela ! :) A zklamaná jsem nebyla ~ Byla jsem unešená jako z filmu :3

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Od knihy jsem zase tak moc neočekávala. Možná protože na takovýto typ knih moc nejsem, ale poslední dobou je čtu více. Přišlo mi super, že se ze začátku prostě Tyler a Eden nemuseli. Přece jen bylo by trapné kdyby se do sebe zamilovali na první pohled ne? :D Eden byla vůči Elle dost zaujatá a tak se mi pak na konci líbil jejich rozhovor. Tyler byl prostě typický lamač srdcí. Rebel ale přitom dobrej kluk. S dost nehezkou minulostí. Jen mohl více prostoru dostat Dean :D a Rachel byla taky super postava.
Ten konec. No okey jsou to nevlastní sourozenci tak se to očekává. A Epilog? Bože cože? :D Tak to mě fakt dostalo :D Už se nemohu dočkat až vyjde další díl, protože ten je nutností si koupit, už jen kvůli Tylerovi.

06.10.2017 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Prvně jsem si nebyla jistá pocity z této knihy. Je pravda, že Mia byla konečně holka jak má být. Rázná. Žádná uřvaná nanynka. To je bod k dobru. Kupodivu Brad a jeho pošťuchvání s Miou bylo zábavné. Na druhou stranu jsem čekala jak to s nimi dopade. I když jsem si oblíbila Codyho a tajně jsem doufala, že bude s ním. No nic nevadí. V této knize nejde nic jiného než si zamilovat většinu postav. Lenny byl jak to říct, spíš jejich táta. Obravdu jsem si oblíbila dvojčata a Codyho s Bradem. Lorena měla taky neco do sebe. :) Jen jsem počítala s tím, že Brad má bravdu plety s policií a ne že *SPOILER ALERT*
Utekl z domu od bohatého papínka.
Kniha se četla dobře a i rychle. Člověk se zasmál a odreagoval zase u něčeho jiného. Pravda občas to byla nuda, ale nic není napěchované akcí od začátku do konce. Já jsem zlamána nebyla. ♥

08.12.2016 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Ach bože co jsem komu udělala! Kniha naprosto úžasná, miluji takovéhle kde člověk nemusí dlouze přemýšlet. Je to oddech. Ale i tak. Když už se člověk smíří s tím, že Lara Jean a Peter nejsou spolu a že asi ani nebudou (jak jsem se zpočátku domnívala) se objěví John a člověk si hned říká, sakra jo to je ono.
Tak moc jsem chtěla, aby Lara byla s Johnem (když jim to přála i babička), že jsem úplně zapomněla na to, jak moc jsem si nakonec oblíbila Petera.
Omlouvám se, ale moc jsem si přála Laru s Johnem. Láska z dětství pokračující až do jejich puberty, kdo by to nechtěl. Mísily se ve mne divné pocity. Tajemství Gen a Lary výhra v jejich hře. Neočekávané a přesto toužené. Proč když se dostalo k tomu o zboření stromového domu jsem měla slzy na krajíčku jako by jsem v něm seděla já.
Ač se zdálo, že John je pro Laru jasná a lepší volba byla jsem moc ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. I když podle mého otevřený konec a nutně by jsem potřebovala pokračování. ♥

25.08.2016 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak tohle bylo něco úžasnýho :) Travis, typickej zlej kluk po kterym holky letí, ani se jim nedivim.. Jeho chvilkové známosti, jak nečekané :D Ovšem Abby si ho celkem dost ochočila :D Už to s ním pak nebyla taková zábava jako na začátku :D Ale zase na druhou stranu Abby alespoň nebyla ta uřvaná tupá holka co je přehnaně citlivá :D Povaha Abby se mi zamlouvala i její chování :D Jen kdyby si po celou knihu Trav zachoval alespoň trochu tý svý volnosti a nebyl z něj hned poslušnej pejsek :D
Přezdívka "Holubičko" co dal Trav Abby se mi zdála hrozně směšná, ale pak se mi to zalíbilo jak jí říkal :) Ovšem občasné Travisovy výbuchy vzteku byli dobré protože se alespoň něco dělo a nebyla to jen obyčejná romantika :) Nečekala jsem od toho tolik a proto nejsem zklamaná a hrozně se mi líbila :) Neváhala by jsem si jí jednou časem přečíst znova :)

12.12.2013 5 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Opravdu miluju Remyho. Opravdu miluju Greysona. Ale prostě nemohla jsem si pomoct, tahle se mi z celé série líbila nejvíce. Možná proto, že Pandora je mi sympatičtější než Brooke.
Opravdu nelituji že jsem přečetla celou sérii a že mi krásně zdobí poličku s knihami. Hrozně ráda se k těmto knihám vracím. :)

29.05.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha to byla velice krásná. Hltala jsem ji, až jsem se divila jak rychle jsem ji dočetla. Opravdu se mi líbil příběh a celkově i životní příbeh postav. Jen... Velmi mě rozesmutnil konec :(

29.05.2016 5 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

V první chvíli jsem nevěděla, co mám očekávat. Když jsem si přečetla anotaci přišlo mi to zajímavé, ale bála jsem se, že mě kniha tohoto typu (tj. s vědci a vědou :D) nebude bavit a že se mi bude jen tak válet v poličce. Nakonec jsem zjistila, že je to hodně zajímavá kniha a četla jsem jí dost rychle :D Pia byla dobrá a i když byla "dokonalá" chovala se jinak než od ní očekávali vědci, kdo by to čekal :D Doktorka Nešika byla sympatická postava stejně jako Antonio :) Tak trochu jsem očekávala a tušila kdo bude Eiovým otcem :) Byli i chvíle, kdy jsem si pobrečela a prostě jsem nemohla přestat :) Pokračování by se mi líbilo, ale asi by už bylo prakticky o ničem, nicméně jsem ráda jak to zkončilo :D

12.12.2013 5 z 5

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

KOnečně knížka o upírech, co nebyla stejná jako většina :DKOnečně to není nějaká ta romantika z dnešní doby, ale něco z Ruska ~ Co na tom, že někdy to bylo až moc dlouhé a nervy drásající i tak jsem byla spokojená a četla jsem tuto knihu hned několikrát :D

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Tak tohle byli knížky přesně pro mě ! Konečně něco co neni obvyklé :D Nic nebylo zase tak hezké jak se zdálo ~ Mě se hodně líbilo jak se pokaždé něco stalo když už si člověk myslel, že je po všem :) Díky bohu, že jsemměla tu možnost tohle si přečíst, jen škoda, že jsem nikdy nedostala do ruky poslední díl :D

Divergence Divergence Veronica Roth

Tuhle knížku mi doporučila mladší kamarádka :D Nejdřív jsem se bála že se mi to nebude líbit, ale jak jsem zjistila máme podobný vkus ~ Takže já jsem jí ani ne za měsíc (i když jsem neměla čas) přečetla a pak jsem si v knihovně zamluvila i druhý díl :D Já toho nelituju, protože tohle byla jedna z těch knih co si klidně zařadím mezi TOP 5 ~ :3

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Nejsem nějakým fandou nebo milovníkem něčeho co jsem viděla. Tedy, spíše si raději přečtu první knihu a pak se teprve podívám na film/seriál. Ale zde to bylo opačně a viděla jsem seriál první a až po několika měsících se mi dostala do ruky kniha. Je pravda, že i přes to všechno se mi to líbilo, ovšem vždy jsem si představila postavy (herce) ze seriálu a to mne trochu štvalo. Samozřejmě kniha se od seriálu liší. Něco je v knize navíc a něco naopak chybí. Stále jsem ale zamilovaná do Justina a Alexe. A i Zach si našel místo v mém srdci. Bohužel stejně jako v seriálu mne irituje Clay. Hrozně se mi ale líbí zpracování této knihy, z jakého pohledu jsou určité pasaže psány. Stejně jako v seriálu se mi líbila pozice mrtvé Hannah jako vypravěče. Ale i tak kniha se mi zdála moc zdlouhavá. Možná to je tím, že jsem věděla jakým směrem se to bude ubírat či jak to nakonec dopadne. Ale i tak se kniha řadí mezi ty lepší co jsem měla za poslední rok v ruce. ♥

17.07.2018 4 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Protože české autory nemám ráda, nakonec jsem dlouho váhala zda knihu přečíst. Když jsem se začetla šlo to všechno samo a knihu jsem dočetla téměř během chvilky. Nemohla jsem si pomoct, byla to úžasná knížka. A opravdu nelituju, že jsem jí četla. Dokonce mě pár kapitol rozbrečelo. Když jsem si k nějaké postavě vytvořila citový vztah nakonec vinou drog zemřela. Al taková je i realita ~