avokado4 avokado4 komentáře u knih

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Opravdu výborná kniha, kvalitně napsaná, vtipná, zajímavá, krásné fotografie.

16.12.2020 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

No... první třetina knihy mně přišla velmi dobrá, škoda, že zde nekončila. Postupně klesala úroveň autorčina psaní, ale hlavně i uvěřitelnost životních příběhů toho velkého množství lidí o kterých píše. Přišlo mně, že se snaží programově a za každou cenu šokovat . Úplně všichni zde mají tragické, většinou tragicky nenormální životy a často nesmyslné. I téma čokolády působilo přitažené za vlasy. Takže na stránce 650 už jsem ztratila trpělivost a chuť vědět, co bude dál. Knihu jsem odložila..... čekala jsem vyšší úroveň.

14.11.2020 2 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Opravdu výborně napsané a velmi zajímavé .

11.10.2020 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Knihy Terezy Boučkové mám moc ráda, moc ráda mám styl jejího psaní. Jsem milovnice cestopisů, ale v tomto případě jsem byla trochu zklamaná. Příliš mnoho popisování přírody a kraje, věřím , že úžasné / to si raději pustím dokument/ a málo zajímavých zážitků z cest. Na cestopisech je nejzajímavější, když se cestovatelé setkávají a mluví s místními lidmi, poznávají jejich život ... viz. Zibura, Poláček.

08.08.2020 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

No... dočetla jsem, ale kniha mě nebavila a nezaujala. Kapitoly o cestování většinou nic moc zajímavého nepopisují, na můj vkus příliš často o jídle , které v životě autorky má asi významné místo. Kapitoly o lásce jsou takové divně zkratkovité, popisující pocity, komplikovaně a nesrozumitelně filosofují o životě, kdy často jen sama autorka ví, co tím chtěla říct. Fotografie hezké, ale nic mimořádného. Líbí se mi název knihy ..... Dobro druhům je pěkné, ale Dobrodruzi čtou knížky jiného kalibru. Je mně líto, za mě ne.

08.08.2020 1 z 5

Čas hledání vší Čas hledání vší Svatava Simonová

Knížku jsem si mohla vybrat jako dárek k nákupu potravin, nikdy jsem o ní neslyšela a nic moc od ní nečekala, když byla zadarmo. Ale byla jsem velmi mile překvapená, jak kvalitní čtení jsem získala. Výborně, čtivě a originálně napsané, často vtipné vyprávění ze zajímavého prostředí kočovné loutkářské rodiny očima holčičky. Opravdu stojí za přečtení.

14.03.2020 5 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Velice kvalitně napsaná knížka, která hlavně podrobně líčí otřesný život lidí, po několik desetiletí, na severokorejském venkově.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Velmi kvalitní kniha.

18.01.2020 5 z 5

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Opět skvělé počtení. Všechny knihy Terezy Boučkové mám velmi ráda , Rok kohouta a Život je nádherný nejraději. Moc se mě líbí a baví styl jejího psaní, opravdu kvalitní čtení od kvalitního člověka. První třetina fejetonů byla trochu slabší, ale ostatní výborné. Bonusem navíc pro mě je i to, že pod téměř všechny její postřehy, hodnocení a názory bych se podepsala... Takže, moc se těším na další knížku!

18.01.2020 5 z 5

7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou 7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou Jan Švehlík

Mám moc ráda cestopisy, speciálně putování mladých lidí světem ( Zibura , Poláček, Halliburton...). Je mně líto, ale po přečtení (a už jsem myslela, že nedočtu) této knížky, jsem nepochopila, proč byla vůbec vydána. Pro autora a jeho partnerku bylo cestování určitě zajímavé, ne však pro čtenáře. Já jsem byla zvědavá, co se nového dozvím o Kubě, kde jsem kdysi delší dobu pobývala, ale nedozvěděla jsem se prakticky nic. Je to jen nezajímavé popisování jakým dopravním prostředkem každý den jedou , co obědvají, večeří, kde spí a kolik nocleh stojí .... prostě nuda. Kniha zcela postrádá zajímavé zážitky, záživné popisování daných míst, setkávání s místními lidmi. Měla zůstat jen deníkem pro oba zúčastněné. Takže je to útlá kniha, amatérsky napsaná, brožovaná, s nezajímavými a nekvalitními fotografiemi a navíc vytištěna na mimořádně nekvalitní papír , za 300 Kč......

18.01.2020 odpad!

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Opravdu skvělá kniha, velmi kvalitně a čtivě napsaná. Krásný , ale i drsný, příběh obohacený o nesmírně zajímavý popis života na čínském venkově v 19.století. Určitě ji zařadím mezi mé top knihy.

18.01.2020 5 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Bohužel, kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem popis jejího života v letech války, ale je to jen chronologický suchý výčet válečných událostí bez osobních zážitků... nedočetla jsem. Také snad půlka knihy jsou fotografie listů orginálního rukopisu.

23.03.2017 1 z 5

Stalinova dcera Stalinova dcera Rosemary Sullivan

Velice zajímavá knížka, výborně napsaná čtivou vyprávěcí formou. Přečetla jsem ji jedním dechem. Vřele doporučuji!

23.03.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Opravdu moc milé a kvalitní čtení... vřele doporučuji.

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Tereza Boučková opět nezklamala, výborně napsané.

02.01.2017 5 z 5

Ani druhá kniha nezklamala. Opět skvělé... a moc mile mě překvapil konec. Tento mladík to má již v hlavě srovnané...

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Opravdu mimořádně pěkné čtení s vytříbeným smyslem pro humor.

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Zcela chybný výbĕr knihy. Nesmyslný dĕj, velmi špatnĕ napsané, přímo amatérský pokus o knihu. Velmi záhy jsem čtení vzdala, nicménĕ potom mnĕ to nedalo a prolistovala ji až dokonce. Byla jsem zvĕdá, jak se bude dĕj dál vyvijet...no, bylo to čím dál horší. Vĕtší slátaninu jsem nikdy v ruce nemĕla. Za to poznání co se taky dá napsat a vydat vlastnĕ toho prolistování ani nelituju.

20.03.2016 odpad!