avokado4 avokado4 komentáře u knih

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Já se k obdivovatelům této knihy nepřidám. Čekala jsem seriózní životopis a dostal se mi románek, založený na pár faktech z úseku života herečky, vyplněný smyšlenou omáčkou, připomínající nekvalitní červenou knihovnu. Podle mě je styl psaní opravdu velmi amatérský, někdy až legrační.
Jedině za cenu přeskakování se mi podařilo knížku dočíst.

29.02.2024 1 z 5

Ztracen na Hedvábné stezce Ztracen na Hedvábné stezce Martin Půlpán

Knížku jsem si užila, zajímavé země, hodně příhod, zážitků i různých setkání.
Jenom styl psaní je trochu amatérský.

04.02.2024 3 z 5

Americké prázdniny Americké prázdniny Jiří Fišar

Cestopisy čtu hodně a ráda. Tento se ale bohužel nepovedl. Je velmi nudný, pouze popis míst a měst, prakticky bez jakýchkoliv příhod a zcela bez avizovaného humoru.
Pokud chci vědět, jak tyto nejznámější místa USA vypadají, tak se určitě mnohem radši podívám na některý z mnoha dokumentů.
Divila jsem se vysokému procentuálnímu hodnocení a tak jsem se podívala na hodnocení lidí s pěti hvězdičkami a zjistila, že z pětadvaceti jich je nejmíň 16, nejspíš, kamarádů autora. Většina z nich byla přihlášená jen jednou, aby ohodnotili tuto knihu a ostatní jen tuto knihu doporučují.
Jednu hvězdičku dávám za hezké fotografie, neboť ani styl psaní není příliš vyspělý.

23.01.2024 1 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Knihu jsem si vybrala podle hodnocení a měla od ní velká očekávání, která se nenaplnila. Pro mě je to taková nekvalitní " knižní telenovela". Vůbec se mně nelíbil styl psaní, prapodivná přirovnání a v nich používání nesmyslných přívlastků.... neuvěřitelný a často nelogický děj.
Nechápu, jak toto může být světový bestseller.

16.10.2023 1 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Zajímavá, výborně a originálně napsaná knížka.

04.10.2023 5 z 5

KAIF: O stopování, kalašnikovech a japonském pornu KAIF: O stopování, kalašnikovech a japonském pornu Tony Danilov

Moc pěkný cestopis, zajímavý, kvalitně napsaný, upřímný s úsměvnými momenty.
Snad jen na konci, v kapitole o Japonsku, mně neseděla trochu násilná snaha o humor.
Ale i tak bude mít knížka místo mezi mými oblíbenými cestopisy ( Zibura, Poláček, Hlaváčková..).

29.07.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Poslouchala jsem audioknihu, kde nahrávka je udělaná opravdu velmi kvalitně, ale tuto kvalitu by si zasloužila lepší knížka. Nevadil by mně romantický námět, ale toto je čirá červená knihovna, nevalné kvality s často až nesmyslnými a nelogickými místy, zvláště v posledních kapitolách. Knihu jsem si vybrala podle skvělého hodnocení, ale byla pro mě velkým zklamáním.

27.12.2022 1 z 5

Můj život se slony Můj život se slony Lawrence Anthony

Opravdu skvělá knížka, výborně napsaná a velice zajímavá. Přečtená jedním dechem!

16.07.2022 5 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Opravdu výborně napsaná, velmi zajímavá a čtivá kniha.

09.02.2022 5 z 5

Kniha mě zklamala, není to kvalitní cestopis. Většinou nezajímavé, bez zážitků a příhod, jedna cesta jako druhá, popisující co se jedlo, jak spalo, jaká je únava a rozhledy, pořád to samé /a velmi často/ o pejskovi. Pro mě byla už druhá půlka vyloženě nudná. Popis partnerského vztahu je překvapivě nevyspělý.... no, nevyspělý je vlastně celý styl psaní.
Co musím pochválit, jsou krásné fotografie.

22.01.2022 2 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Nekvalitně napsaná, jednoduchá červená knihovna.

22.01.2022 1 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Jednoduché, nekvalitní čtení, vtip jsem nenalezla..nedočteno a to jsem věkově téměř cílová skupina. Jedna hvězda udělena jen proto, že už jsem se setkala i s horšími knihami.

01.09.2021 1 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Skvělá knížka! Patří mezi top v mé knihovně.

05.04.2021 5 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

KOMENTÁŘ ke KOMENTÁŘŮM / komentář ke knize.
Už jsem si chtěla knížku objednat / vybrala jsem podle vysokého hodnocení zde, cestopisy mám moc ráda/, když mě napadlo, podívat se na jednotlivá hodnocení... přece jen je za krátkou dobu neobvykle vysoké procento skvělých slovních komentářů.... a byla jsem překvapená. Z 56 hodnocení byli 36x hodnotitelé přihlášení pouze jednou k hodnocení jenom této knihy, vždy dali 5 hvězd.
Naopak všichni / 10x/, kteří nedali plný počet / 3-4 hvězdy/ , byli aktivní mnohokrát a více let. Toto vnucuje myšlenku, že jde o hodnocení a podporu kamarády autora. Možná je cestopis opravdu tak úžasný, nevím, nicméně po tomto zjištění jsem ztratila důvěru v objektivitu hodnocení a knihu nekoupila.

Cestopis se ke mně přece jen dostal a jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Obdivuji Tadeáše na jakou dobrodružnou cestu se vydal a jeho upřímnou a zajímavou zpověď o ní. Pár výtek bych měla jen v některých místech ke stylu psaní. Jeho další knížku si určitě přečtu taky.

29.01.2021

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Opravdu moc pěkné a kvalitní čtení. Souhlasím téměř se vším, co bylo napsáno v předchozích hodnoceních, jen bych opakovala již napsané. Knížka patří mezi ty, u kterých lituju, že už jsem na konci a bude zařazena mezi mé top cestopisy.

13.01.2021 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Krátké, někdy úsměvné příhody z cest, ale mně více sedí forma delšího, uceleného cestopisu. Nevím, zda tato forma a styl psaní
si zaslouží knižní podobu.

10.01.2021 2 z 5

Cesty peklem a sněhem Cesty peklem a sněhem Jan Kopka

Skvělá knížka, zajímavá a velmi kvalitně napsaná.

07.01.2021 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kniha je zajímavá, nevšední. Pro mě však většinou příliš snová, pohádková... nereálná. Určitě ale stojí za přečtení a i mě přinutila ji přečíst na jeden zátah a zamyslet se nad její poetikou.

01.01.2021 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Tak nevím... před mnoha lety jsem četla od paní Vaňkové několik knih a považovala je za kvalitní historické romány. Tato knížka mě zklamala. Některé situace a použitá slova se hodí spíš do naší doby a ne do středověku... a někdy mně to až zavánělo červenou knihovnou.
Prostě necítila jsem atmosféru 14. století. Dočetla jsem jen proto, abych si oživila českou historii.

20.12.2020 2 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Mně se knížka líbila, kvalitně napsaná a oceňuju upřímnou a sebekritickou sondu do duše autora.

16.12.2020 5 z 5