Ava365 Ava365 komentáře u knih

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Notoricky známá klasika

01.09.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chris Carter v současnosti asi král morbidnosti a brutality moderního thrilleru. Napsané je to profesionálně, poutavě, ale přece jen tomu chybí větší hloubka.

30.08.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha mi byla doporučena. Bohužel se u mě nesetkala s nadšením doporučující osoby. Přišla mi na dnešní dobu strašně rozvláčná a pomalá. Chování hlavního rádoby chandlerovského očka naprosto iracionální a tím i neuvěřitelné.

09.08.2020 3 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Napínavá, velice "čtivá" kniha.

14.12.2019 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Roztomilá kniha :)

10.12.2019 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Napínavý příběh z kategorie katastrofických požárů mrakodrapů. Mimochodem i pěkný film.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělá klasika.

Mrtvá a živá (Rebeka) Mrtvá a živá (Rebeka) Daphne du Maurier

Nádherně tajemná kniha.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Klasika - po přečtení této knihy budete mít možná chuť napsat nějakou povídku. V každém případě ve vás ta atmosféra ještě nějaký čas zůstane.

08.12.2019 5 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Klenot - nádherně napsaný příběh. Přečteno 3x a pokaždé s jiným konečným vysvětlením. Takže si ji přečtu znovu. :)

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Podle mě jedna z jejích nejlepších detektivek.

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Zvláštní kniha. Velmi zajímavá a originální zápletka. Shari Lapena umí dokonale popsat vztahy mezi blízkými lidmi, ale tady mi to už přišlo hodně, jako by se opakovala. Ono se taky nelze divit - každý rok vydat knihu, to není jen tak. Dost často se tu ocitáme za hranou uvěřitelnosti, ale kniha je jako vždy velice čtivá, zápletka je originální, proto nakonec dávám 5*, ale je to tak 85%

13.06.2024 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Tak co napsat? Nebyla to kniha, na kterou se celý den těšíte. Začátek byl super, prostředek byl hoooodně zdlouhavý a závěr byl lepší, i když zkušenější čtenář by dokázal vraha odhadnout. Pozor spoiler!: Autorka zvolila v závěru jinou cestu, než by byl logický a nabízející se happy end. Nevím, jestli udělala dobře. Bylo to divné, ale originální. Knihu celkově hodnotím tak na 3,5*, ale líbila se mi mnohem víc než Dokonalá tma, kterou jako by napsal jiný autor.

05.02.2024 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Úvod jako od Chrise Cartera...bohužel jen úvod. Pak to sklouzlo k českému průměru. Kapitánka Výrová mi nebyla příliš sympatická. Vadily mi některé skoky z jedné postavy ke druhé a pak k další. Chvílemi kniha ztrácela na tempu a zasloužila by si zkrácení. Škoda, námět byl dobrý, dalo se z toho vytěžit více. Z mého pohledu byla lepší detektivka Pět mrtvých psů.

13.11.2023 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Úžasná knížka! Řadím si ji mezi nejlepší přečtené thrillery a žasnu nad tím, jak je rozdílně napsaná oproti Ptáčníkovi. Skoro jako by obě knihy psal někdo jiný. A to Ptáčník nebyl až tak špatný. Ale Vlk byl originální, napětí se stále stupňovalo a vy přečtěte 100 stránek, ani nevíte jak. A konec byl rovněž skvělý, překvapivý a originální. Doporučuji a dávám 5*.

26.09.2023 5 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Kniha sice nedosáhla úrovně kmotra, přesto je napsána poutavě a stojí za přečtení.

06.09.2023 5 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Výborná klasika, myslím, že byla podle tohoto románu natočena i celkem pěkná televizní inscenace.

06.02.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Bohužel nedočteno. Josie mi nebyla moc sympatická a objevily se u ní šablonovité nešvary podobných hrdinek, které šéfují celému týmu vyšetřovatelů. Bylo tam na můj vkus příliš nepravděpodobností.

18.09.2022 1 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Četlo se to hezky, i když se člověk nesmí příliš zamýšlet nad přehnanou "čestností a zásadovostí" hlavního hrdiny, který z mladé prostitutky trochu moc násilně dělá charakterní klaďasku. Některá jeho přirovnání v úvahách trochu evokují hrdiny "chandlerovského" typu, což mi trochu vadilo, ale jinak celkem spokojenost.

01.07.2022 4 z 5

V žáru noci V žáru noci John Dudley Ball

Skvělá starší detektivka, která je více známá svým filmovým zpracováním s nezapomenutelným Sidney Poitierem v hlavní roli.

27.12.2021 5 z 5