asterixka asterixka komentáře u knih

Děkuji Martinu Goffovi (či jak se ten úžasný spisovatel jmenuje :) za jeho skvělé detektivky, které jsou s každým dílem snad lepší a lepší, díky za Mika Syrového, a v tomto díle také za hudební objev I Follow Rivers. Miko má skvělý hudební vkus :)

25.06.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Víc, než 3 hvězdy, a to ještě slabounké, dát nemohu, obyčejná tuctová detektivka a ještě tak průměrně napsaná, přímá řeč, do toho sem tam slovo se absolutně nehodící... i když samotný příběh byl ucházející. Obrovská reklama a velké zklamání.

25.06.2019 3 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Zajímavé a dobře zpracované téma na velmi, ale opravdu velmi mnoho stranách... lepší tři hvězdy.

28.05.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Život v koncentračním táboře nebyl procházkou růžovou zahradou, ale z této knihy by mnozí tento dojem mohli nabýt.... velmi nevěrohodné, i ty hrůzné pasáže nepůsobí vůbec hrozivě. Tolik opěvovanou knihou jsem velmi zklamaná, pro mě pouze jednoduchá červená knihovna... Pro srovnání vřele doporučuji knihy V pekle plynových komor nebo Narodili se, aby přežili, věnující se rovněž tématu holokaustu.

28.04.2019 2 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Předvídatelný konec, ale přesto temné a hrůzostrašně skvělé...

16.03.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Pod kupolí (pod Kupolí?) jsem strávila deset dnů a musím říct, že to byly jedny z nejlépe strávených deseti "čtecích" dnů vůbec. Super, bomba, paráda, King je prostě king :)

07.02.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Nestalo se nic a přitom se stalo všechno... Petra Soukupová opět ukázala, že psát ona prostě umí (a to čím dál líp :). Vřele doporučuji!

21.08.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina přečtena téměř za jeden den, rozečtena jeden večer a dočtena druhý den v noci.... uff, dobré psycho, hlavně druhá polovina knihy... Co se týká hlavní postavy, Igora, byl mi dost nesympatický a nesympatie rostly s každou stranou. Každopádně -výborné, skvělé, děsivé čtení a do Tribeče mě nikdo nikdy nedostane!

21.08.2018 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Skvělá autorčina prvotina, psychologický román o tom, že nic není černobílé a život je někdy hodně těžký ... Dočteno ve 2 hodiny ráno, což se mi často nestává, ale Malka mi nedala spát :)

01.04.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jak to ten chlapík dělá, že dovede člověka rozesmát i rozplakat zároveň v každé knize.... úžasně lidské, jako vždy.

15.03.2018 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Neskutečně natahované. Přibližně první polovinu knihy jsem si užívala, dokonce jsem měla pocit, že snad bude mít otevřený konec a budu hodně naštvaná :) Ale vše bylo jinak, druhá půlka knihy byla úmorně dlouhá, vše zbytečně vysvětlované a omílané dokola ... no a nakonec ty automaty.... nechápu. Škoda, jinak čtivé a napínavé.

04.02.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Jsem nadšená a natěšená na další díl! Velmi poutavě a čtivě psáno, navíc Neapol (nejen) padesátých let minulého století byla pro mě velkou neznámou. Skvělý román, doporučuji.

23.01.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je malinko preceňovanou knihou. Je to sice čtivá, napínavá detektivka, ale bohužel se v ničem nevymyká průměrným knihám tohoto žánru. Snad jen národností hlavní hrdinky Eriky, u níž mi byla sympatická velká urputnost, s jakou případ vyšetřovala.
Od Roberta Bryndzy si ráda něco dalšího přečtu.

23.01.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zdejší nadšené ovace a vysoké hodnocení nechápu...naprosto amatérsky napsaná (a stejně tak do češtiny přeložená) detektivka, nemohla jsem se dočkat konce. Goodbye, Kim Stone...

03.11.2017 2 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Velké zklamání.... nakonec dočteno i s tím prapodivným závěrem..

13.09.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mně se styl psaní Radky Třeštíkové velmi líbí, kniha Osm není výjimkou. Čte se lehce, dobře, nenudí a vztahový propletenec se pěkné rozplétá :) A že to není detektivka? Od toho jsou jiní... Výborná knížka, doporučuji.

24.07.2017 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Pokud se do čtení pustíte s dostatečným nadhledem, je to skvělá kniha, taková "irvingovka". Já se velmi bavila :)

09.07.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Já a fantasy? Nemyslitelné se stalo skutečností a vůbec to nebylo špatné :)

29.04.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Přesto, že jsem začala Jáchymem, po několika desítkách stran otočila na Veroniku (na zdejší mnohá doporučení) a poté dokončila Jáchyma, jsem se u knihy příšerně nudila a dočíst ji byl pro mě problém. Velmi přeceňované dílo...

18.03.2017 2 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Výborná česká detektivka, předčila i skvělé Modré stíny. Při čtení si ráda si v Sýkorových knihách představuji herce z jeho zfilmovaných děl. Milovníkům dobré české literatury doporučuji všemi deseti.

29.08.2016 5 z 5