astarte astarte komentáře u knih

Závist Závist Sandra Brown

Moc hezká kniha. Když jsem jí dočela, pustila jsem se do ní znovu (což obvykle nedělám, většinou se ke knize vracím až po nějaké době) a ujasnila si detaily. Ani podruhé jsem se vůbec nenudila.

22.08.2012 5 z 5

Bludičky Bludičky David Morrell

Kniha není zase až tak špatná, ale od Morrella jsem čekala něco jiného. Když si půjčuji jeho knihy, mám chuť na něco "drsného", což jsem v této knize postrádala. Určitě jsem již od autora četla lepší knihy.

22.07.2012 3 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Zpočátku jsem se nemohla začíst, autor ( nebo překladatel? ) používal přílíš rozsáhlých větných spojení a barvitých popisů "všeho". Naštěstí to bylo jen v začátku a pak už příběh vystoupil na povrch a nabíral slušný spád.

18.01.2012 4 z 5

Hurá, ještě žijeme Hurá, ještě žijeme Johannes Mario Simmel

Také jsem zpočátku nerozumněla časovým skokům, pak jsem si tak nějak zvykla. Pravda je, že ve třetí čtvrtině knihy jsem ji chtěla odložit, děj se mi zdál moc "rozmázlý". Překonala jsem to a dočkala se slušného konce. Knihu bych však řadila k těm slabším. Sáňky by mě také zajímaly :-)

11.09.2011 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Já bych knížce klidně přidala pokračování - určitě by bylo o čem psát. Samozřejmě bych další díl nevnucovala těm, kterým se první nelíbil :-)

10.08.2011 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kniha jako taková by nebyla špatná. Je to pořád stejný styl jako u předchozích knih, ale to by mi nevadilo. Jenže po přečtení první půlky knihy mi přišlo, že "okecávání" hlavního tématu (bůh je v nás, síla myšlenky, boží přítomnost...) je tam až příliš. Každý si z těch slov vezme něco za své, určitě to má své opodstatnění, ale číst to pořád dokola...
Jinak děj ubíhal příjemně, zápletka byla zajímavá a postavy sympatické. Závěr bych zkrátila o pár stránek, ale určitě musím uznat, že dát dohromady takovou knihu je fuška.

07.08.2011 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Když se to tak vezme, tak každý má víceméně pravdu. Kdo četl Šifru a Anděle, tak určitě očekával víc, protože tyhle knihy byly podle mého názoru jeho vrcholem ( z doposud vydaných knih ). Nicméně jsem zase až tak moc zklamaná nebyla. Kniha měla spád a velmi dobře se četla. Když vynechám méně slabší část - Davidovo putování za prstenem - budu hodnotit pozitivně.

11.07.2011 4 z 5

To To Stephen King

Pro mě je to perfektní kniha, jedna z nejlepších, co jsem od Kinga četla. Děj je od začátku perfektně provázaný a závěr plynule graduje. A že je závěr zvláštní?? No vždyť jsme přeci četli Kinga ;-) !!!!

05.06.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Obdivuji autorku, jak krásně napsala a provázala celý příběh. Jednotlivé díly do sebe zapadají a v průběhu celé série knih se rozplétají provázky napínavého děje.
Můžu říct, že k těmto knihám se budu určitě stále vracet.
Díky paní Rowlingová :-)

07.04.2011 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Moc ráda čtu knihy Stephena Kinga - je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Když jsem si půjčila tuhle, zjistila jsem až doma, že je povídková. Mlha je moc pěkná a nevadil mi ani otevřený konec. Ale jak šly povídky dál, bylo těch "otevřených konců" nějak moc.... Dějově jsou některé velmi zajímavé (Prám, Textový procesor, Muž který nepodával pravici..), ale některé jsem asi nepochopila, nebo mě neoslovily. Vzdala jsem to po povídce Nona, už toho na mě bylo moc.
Chtěla jsem knihu odložit již mnohem dřív, ale říkala jsem si "co kdyby" - vždyť je to přeci KING.
Vím, že se k této knize už nevrátím, ale zcela určitě si půjčím jinou Kingovu knihu - a budu od ní očekávat pouze jeden otevřený konec a jeden dlouhý děj :-)

21.11.2010 3 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Simmel je můj oblíbený, ale tuhle knihu řadím k těm slabším. Nicméně v četbě románů "Pana Spisovatele" budu pokračovat a vracet se k nim.

30.11.-0001 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Opravdu nádherná kniha. Tak nějak jiná než ostatní Zeměplochy, ale se stejným humorem, který pohladí a příběhem, který vás hned vtrhne do děje. Užila jsem si to a určitě se budu k Noční hlídce vracet.

30.11.-0001 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tak nějak nevím. Film mě docela zaujal, a tak jsem od knihy očekávala ještě něco víc (většinou v knize bývá více prostoru a fantazie). Poprvé se mi stalo, že kniha byla "prázdá", film byl mnohem zajímavější. Ale beru to tak, že je mi 32 let a kniha je psána pro mnohem mladší generaci :-).

30.11.-0001 3 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Opět příjemné čtení s lehkým humorem. Mám ráda obyvatele Ankh-Morporku.

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Napínavá kniha, velmi dobře "čtivá" a plná překvapení.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pěkný příběh. Sice mě chvilku trvalo, než jsem se začetla (prvních pár stránek se zdá být bez ladu a skladu a špatně jsem se orientovala), ale určitě stojí za to vydržet a zbytek knihy si už "jen tak užít".

30.11.-0001 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Moje první kniha od tohoto autora, která mě nadchla a určitě sáhnu v knihovně po další. Jednoznačně nejlepší postavou z knihy (alespoň pro mě) je Otto Schrecklich - táfám mu šest chfjesdiček :-)

Volný pád Volný pád Lee Child

V této knize se Reacher spojí se svou starou jednotkou, tím se kniha liší od jiných, kde je vesměs "samostatným" hrdinou (alespoň v knihách, které jsem zatím přečetla).
Napínavý děj, rychlý spád, lehký styl psaní, prostě parádní počteníčko.....

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Báječná kniha, která mě pobavila a místy naopak skoro "dohnala k slzám". Forrestova dobrodružství jsou neskutečná, ale o to víc má člověk tenenci věřit, že by se to mohlo někomu jako Forrest Gump doopravdy přihodit :-).
Film jsem viděla před lety, oproti knize prožívá Forrest trošku jiná dobrodružství, ale i tak byl film skvělý a určitě si ho znovu osvěžím.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvělá kniha, perfektně promyšlený děj.... člověk si to ani neuvědomí a je v půlce knihy. Přečetla jsem jí s naprostou "lehkostí ", ačkoliv děj a námět je v podstatě " tragický ". Je to jistě smyšlený román, ale opravdu by se lidé nemohli takhle chovat?? Brr.