astarte astarte komentáře u knih

Divoká země Divoká země Heinz Günter Konsalik

Od knihy jsem čekala klasiku Konsalika, avšak až posléze jsem zjistila, že jí vlastně Konsalik nenapsal, pouze vytvořil námět. Spisovatelka Scheibler zná určitě výborně ruské dějiny a umí o nich velmi dobře a poutavě vyprávět, ale já tenhle styl zrovna nevyhledávám. Když už jsem se do knihy začetla, dočetla jsem ji až do konce (ne zcela lehce). Byly zde napínavé a pěkné pasáže, na můj vkus však příliš mnoho příběhů. Jde vlastně o pouť "tajemného kříže" od 17. století, kde si ho generace předávají, až do dnešní doby.

30.11.-0001 3 z 5

Milenci a mstitelé Milenci a mstitelé Jackie Collins

Milenci a mstitelé je příjmně napsaná kniha, ve které se zajímavě prolíná několik dějových linií. Pravda, všechno spěje k celkem jednoznačnému cíli a konec je "kýčovitě šťastný" (pro většinu postav), ale jako oddychová kniha, splní tato svůj účel. A teď šup zpátky do reality....

30.11.-0001 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Moc pěkná kniha a k filmu dodávám, že jen málo filmů točených podle knih je tak přesných a kopírujících děj knihy, jako film Kmotr. Pět hvězdiček pro knihu i pro film :-) .

Tvář Tvář Dean Koontz

Velmi pěkne napsaná kniha, která se odehrává v průběhu tří dnů. Během 469ti stránek jsem se ani trochu nenudila a nenarazila na jediné "hluché" místo. Pět hvězdiček a určitě si přečtu další knihy tohoto skvělého spisovatele.

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Barbara Wood píše velmi pěkně a napínavě. Bohužel tahle kniha je zatím jedna z nejslabších, které jsem od této spisovatelky četla. Děj s napětím se rozjíždí až ke konci, což už bohužel dojem z knihy nenapraví. Nicméně se budu těšit na jinou její knihu, protože tahle spisovatelka psát umí.

30.11.-0001 3 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Čtení téhle knihy jsem si opravdu užila. Skvěle poskládaný příběh, při kterém jsem se ani chvilku nenudila, a i když je kniha dlouhá, četla jsem jí s naprostou lehkostí a v závěru mi bylo líto, že je opravdu konec...
Knížka, ke které se určitě ráda vrátím.

Usměj se, Lízo Usměj se, Lízo * antologie

Od knihy jsem čekala oddychové čtení. První povídka od pana Svěráka je příjemná a dobře se čte. Také druhá povídka od Petra Šabacha se dala přečíst vcelku s nadsázkou a úsměvem. Ovšem další povídky jsem zřejmě nepochopila a četla víceméně setrvačností. Několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale pak jsem si říkala.... "co kdyby". Ještě povídka Ivy Pekárkové byla "normální", ale dál už jsem se opravdu nedostala. Pár stránek povídky od Ivana Binara mě přesvědčilo v tom, že tahle kniha opravdu není pro mě.
Nechtěla bych jí zatracovat, určitě se najdou čtenáři, kteří se na knihu budou dívat s jiným nadhledem (nebo jiným pohledem).

30.11.-0001 2 z 5

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Patterson píše napínavě a podle mého názoru skvěle. Tahle knížka nezklamala mé očekávání a konec mě opravdu překvapil. Perfektní.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter provází celou naší rodinu. Přečetla jsem ho dětem a všichni se k němu budeme určitě vracet. Obdivuji spisovatelku s jakou "provázaností navázala" ve všech dílech na sebe.

30.11.-0001