Divoká země

od:


KoupitKoupit eknihu

Nový poutavý příběh stvořil ve své fantazii plodný německý autor H.G.Konsalik, literární podobu mu pak vtiskla mladá prozaička Susanne Scheibler, autorka dalších příběhů z carského Ruska. V postsovětském ruském Jekatěrinburgu na konci devadesátých let se chudý stařík Lukan Petrovič Bakunin pokouší umožnit své vnučce Nině, kterou jako sirotka od dětství vychovával, aby mohla vystudovat balet. Rozhodne se proto prodat rodinnou památku, cenný zlatý ortodoxní kříž ze 16. století. Antikvář pozná, že kříž kdysi patřil k dosud postrádanému pokladu posledního cara Mikuláše a oznámí to policii. Bakunin však o kříži ví jen to, že ho dostal jeho dědeček od někoho z carské rodiny. Zpráva o klenotu se však rychle rozšíří a starého Bakunina unese ruská mafie. Chce ho mučením donutit vyzradit, kde je zbytek pokladu. Při pokusu unést Ninu však náhodně zasáhne do děje německý novinář.... Příběh tajemného kříže však zavede čtenáře mnohem hlouběji do minulosti, do 17. století k šamance tatarského kmene Darjan, která kříž získala darem od křesťanského misionáře, i jejím potomkům - ruským vyhnancům, nevolníkům, ale i příslušníkům carské rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32116/divoka-zeme-32116.jpg 3.96
Orig. název:

Das wilde Land (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Vojslava
18.07.2014

Opět jedna z knih, kde by každá část mohla být samostatnou novelou. Četbu jsem si velmi užila a doporučuji nejen jako "dobrou knihu na léto"!

astarte

Od knihy jsem čekala klasiku Konsalika, avšak až posléze jsem zjistila, že jí vlastně Konsalik nenapsal, pouze vytvořil námět. Spisovatelka Scheibler zná určitě výborně ruské dějiny a umí o nich velmi dobře a poutavě vyprávět, ale já tenhle styl zrovna nevyhledávám. Když už jsem se do knihy začetla, dočetla jsem ji až do konce (ne zcela lehce). Byly zde napínavé a pěkné pasáže, na můj vkus však příliš mnoho příběhů. Jde vlastně o pouť "tajemného kříže" od 17. století, kde si ho generace předávají, až do dnešní doby.

Štítky

Rusko

Autoři knihy

Heinz Günter Konsalik

Heinz Günter Konsalik
německá, 1921 - 1999

Susanne Scheibler

Susanne Scheibler
německá

Uživatelé mají knihu

v Přečtených14x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst2x