Ashi Ashi komentáře u knih

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Poctivě jsem přečetla první polovinu knihy. Zde se jedná opravdu o popis principu stárnutí a o výzkumech na myších. Druhou polovinu jsem pak přečetla jen letmo, protože se jedná opravdu o zamyšlený typu "co se stane když bude na zemi moc lidí". Přestože výzkumy jsou zajímavé, zdá se, že to nefunguje, jinak by se to přece už používalo ne?

05.05.2021 3 z 5

Internet pro děti Internet pro děti Oldřich Růžička

Seznam zajímavých webů pro děti, obávám se, že dnes už zcela nerelevantní.

16.04.2021

Fotografie 2.0 Fotografie 2.0 Stanislav Petera

Druhá verze knihy. Liší se fotografiemi a několika přidanými pasážemi. Obě verze jsem si listovala najednou a rozdíl je opravdu pouze v přidaných kapitolách cca 40 stránek z 250. prvních 200 stran se tak liší jen občasným použitím jiné fotografie jako ilustrace. Bohužel formát testu stále není zarovnán a zůstává nepřehledný.

Fotografie (praktický manuál) Fotografie (praktický manuál) Stanislav Petera

Knihu jsem hltala i když se přímo nechci focením živit. Krásně popsané, co ej vše potřeba včetně příběhů ze života.

15.04.2021 5 z 5

Fotografujeme noční oblohu Fotografujeme noční oblohu Tomáš Dolejší

Souhlasím, nic moc. Takto špatnou knihu o focení jsem ještě nečetla. V podstatě nic sem se tam nedozvěděla.

15.04.2021 2 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Po přečtení této knihy jsem dostala chuť pořídit si dítě. A zároveň strach jak by mohlo trpět. Ale věřím, že to dobře dopadne. Kapitoly mi přišly, že na sebe tolik nenavazují, spíš to bylo několik témat a styl textu připomínal blog.

Fotografujeme psy Fotografujeme psy Antonín Malý

Kniha mi připomínala spíš deníček fotografa jak ho baví fotit psi typu "Tady je moje fenka Dáša, podívejte jak je roztomilá". Naučnou knihu o focení si představuji jinak.

15.04.2021 2 z 5

Formát mi přišel neštastný. Celá kniha vychízí z výzkumu co lidi dělá štastné - když budete dělat to samý, budete taky štastní. Jo, často mi, ale přišlo, že se to do našich podmínek nehodí.

15.04.2021 3 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Přestože mi ze začátku byl design knih tohoto autora nesympatický, obsah se přínosný a zajímavý :)

Vědomě jíst, vědomě žít Vědomě jíst, vědomě žít Thich Nhat Hanh

Jedna z nejlepších knih o zdravé stravě. Popisu jak se na hubnutí a jezení dívat jinak - dávat pozor na to co jíme. A to je vlastně geniální a opravdu to pomůže!

15.04.2021 5 z 5

Spolu Spolu Petr Casanova

Přiznám se, že jak se mi ostatní knížky autora líbili, tak zde jsem nějak necítila ten hlubší smysl.

15.04.2021 3 z 5

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

tuhle knížku jsem dlouho přehlížela s tím, že mě cestopisy nebaví a číst to nebudu. Nakonec jsem se rozhodla si jí přečíst a byla užasná! Prolítla jsem jí jedním dechem a moc mě to bavilo. Úplně mi vrátila zase chuť do focení. I když mě maličko zklamalo, že už se dneska hodně fotí drony (to mě neláká).

19.11.2020 5 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Tento díl byl akčnější než první. Sice začátek příběhu byl předvídatelný, ale pokračování bylo už neočekávatelnější. Zjisťovala jsem děj dalších dílů v angličtině a bohužel se příběh hodně zamotává.

07.09.2020 5 z 5

První dojem První dojem Chip Kidd

Některé postřehy jsou zajímavé, ale přiznám se, že mě kniha zas až tak nebavila.

07.09.2020 3 z 5

Kniha se četla skvěle. Humorné situace mě velice pobavili. Přečetla jsem v kuse více stránek než jsem měla původně v plánu. příběh plyne krásně zajímavě a humorné scénky jsou opravdu dokonalé.
Jediné co mě nezaujalo byl konec. Přišel mi takový moc... grandiozní / nečekaný / rádovy zajímavý? Některé zápletky se tak vysvětlily způsobem, který mi připadal již přehnaný.

18.08.2020 5 z 5

Obecně se mi zdá, že když se vědec věnuje celý život jedné problematice vidí v ní pak příčinu všeho. Což v případě spánku může být pravda, ale pokud si přečtete knihy autorů co se zabývají zdravou stravou, pohybem atd. zmíní spánek okrajově a jinak popíšou, že ta jejich věc je absolutně nejdůležitější.
Proto to na mě celé působí trošku depresivně, ale
kniha je psaná čtivě, zajímavě.
Nejvíce mě vyděsil fakt, že spánkový deficit nelze dospat další noc a že i jedna neprospaná noc tělo zdecimuje tak, že je to patrné i za rok.
Pokud by to tak bylo nevymyslelo by tělo mechanizmy jak málo spánku kompenzovat efektivněji?
Knihu doporučuji, sama spím hodně a vím, že když spím málo jsem nepoužitelná. Teď mám jen trochu strach, že kvůli propařených nocích v teen věku jsem si navždy poničila zdraví.

18.08.2020 5 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Přiznám se, že ač mám autora ráda, četla jsem od něj i další kniha, tak mě tato maličko zklamala. První polovina knihy je o tom jak jsou zvířata úžasná - ta se četla dobře. Druhá polovina je o pohledu buddhismu na umírání a znovuzrození zvířat. Možná je to tím, že jsem se už knih na toto téma přesytila, ale pohled buddhismu mi přijde "divný". Skoro mi přijde, že si "vymysleli", že duše se převtěluje 49 dní jen proto, aby lidi netruchlili dlouho a touhle "pohádku" se měli uklidnit. Zároveň, ale musím dodat, že rady ohledně vnímání mazlíčků, soustředění se na jejich potřeby je užitečné a potřebné. Je fajn si to uvědomit. Překvapuje mě, že je autor proti utrácení zvířat, ale i já kdysi začala mít pocit, že si tím mnoho majitelů ulehčuje práci a daná zvířata vlastně ani netrpí. Také mi přijde lepší nechat zvíře uhynout přirozeně, pokud samozřejmě situace není opravdu závažná a prokazatelně útrpná. Domněky o telepatii mě zaujaly, ale myšlení v duchu na psa, ho bohužel nepřivovallo, no budu to ještě zkoušet.

Tajemství přitažlivosti srdce Tajemství přitažlivosti srdce Ruediger Schache

Chystám se ji výhledově přečíst znovu, líbí se mi grafické zpracování. Četla jsem ji v teen věku a tehdy mi přišla těžce stravitelná, ale věřím, že teď už pro mě bude pochopitelnější.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Otevřená mysl Otevřená mysl Tarthang Tulku

Zjistila jsem, že jsem se knih na toto téma již přesytila a přestali mě bavit, ale i tak hodnotím tuto jako velice zdařilou. Líbil se mi zde popis meditace, vnímání. Formát a členění kapitol je též zdařilé.