Ashi Ashi komentáře u knih

Míša v síti Míša v síti Veronika Matysová

V knize mi chyběl pevnější dějový oblouk. Celou dobu vlastně nebylo zřejmé směřování příběhu. Děj byl poskládám z několika menších epizod. Kniha mi tak připomínala spíše deník.
Každopádně i tak se skvěle četla a bavila mě.

06.08.2022 4 z 5

Urozená vězeňkyně Urozená vězeňkyně Michelle Moran

četla jsem ji už dříve, ale stále si pamatuji příběh. Příjemně ubíhající s pochopitelným závěrem.

06.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem přečetla za chvilku, celou v kuse.
Poměrně špatně se mi četl přítomný čas, bylo to pro mě rušivé, ale je fakt, že na tento typ příběhu se hodil.
Bude to znít blbě, ale přišlo mi to málo detailní, takhle to bylo popsáno, tak "normálně", že mi to ani až tak děsivé nepřišlo.
Věřila bych tomu, že to takhle může fungovat.
Závěr byl překvapivý, ale, když se nad tím důkladně zamyslím, tak vlastně geniální. Rozhodnutí hlavního hrdiny dává 100% smysl.

06.08.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

(SPOILER) Velice čtivá knížka. Příběh ubíhá krásně a příjemně. Prvních několik stran jsem měla husí kůži z popsaných reálií.
Občas jsem měla pocit, že řešením lékařských záhad čtu spíš Dr. House .
Zkoušky se mi jako zápletka nelíbili. Konec byl velmi zajímavý, tak nějak jsem si postupně času myslela, že Jaren nějak souvisí s elementy a Kiva s léčením. Očekávám, že celá série skončí tak, že se Jaren a Kiva vezmou a tím zase spojí znepřátelené rody.

02.07.2022 5 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Nechala jsem se nalákat dobrým hodnocením.
Kniha nebyla špatná to ne, jen průměrná.
Svět - jak fungují mrtví, živý a magie je podám krásně a zajímavě.
Všiml si někdo, že kniha nemá jasný dějový oblouk? Měla by být zřejmá motivace hlavního hrdiny - tady byla její motivace jen utíkat a nenechat se zabít.
Nakonec se sice několik záhad vyřešilo a kniha má uspokojivý konec, ale ...

28.06.2022 3 z 5

Krevní msta Krevní msta Petra Machová

(SPOILER) Jsem v rozpacích.
Druhý díl byl úžasný a končil v nejlepším.
Tady jsem čekala pěkné rozehraní jejich útěku - a ne prostě jen, že zdrhnou hned na prvních několika stranách.
Dvě různé dějové linky se pěkně mezi sebou prokládaly a nutily číst stále dál.
Přišlo mi však, že se většinu knihy jen cestovalo od města k městu.
V rámci celé knihy je popisován Alar jako vládce všech bestií pomalu ovládající celý svět - a tomu nedopovídá konec - kde je zabit v malé základně pár nepřáteli. Příběh se točil k tomu, že už spojenců moc nezbývá a nakonec přesně zničí nepřítele až moc snadno.
Těšila jsem se na epickou bitvu - nakonec to bylo dost rychle, vlastně se dá říct, že finální bitva se odehrála až na posledních 50 stranách. Na druhou stranu už tam bylo míň myšlenek na znásilnění :D
Několik otázek zůstalo nezodpovězeno:
Jak utekla Nayklín?
Versen a Siona zemřeli při rozdělení duší?
Jaký původ měla královna Vassarů, proč měli takovou moc, kde se to vzalo?

24.06.2022 3 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

(SPOILER) První díl byl super.
Druhý díl jsem musela přeskakovat, dlouhé pasáže kde se nic nedělo.
Tento díl byl někde mezi.
Některé myšlenky byly celkem chytré (posednutí, paměť). Konec však nepůsobil nikterak grandiózně. Ostatně jak moc cool je nejmocnější čarodějnici omráčit a pak podříznout, když se nemůže bránit - to není žádný epický souboj!
Smazání paměti se mi líbilo, ale byla za tím snaha okopírovat seznamování prvního dílu.

27.04.2022 3 z 5

Partnerské přešlapy - Šílené historky ze života Partnerské přešlapy - Šílené historky ze života Klára Sýkorová

Tenoučká knížečka. Přečteno na jeden zátah. Bohužel za mě ne. Dočítala jsem knihu jen, abych ji dočetla. Jednotlivé příběhy (zážitky) měli různé kulisy (voda, stanování, atd.) ale příběh a pointa byla vždy stejná - parta lidí se ožrala. Takový život by mě děsil, řešit jen jak se za všech okolností ožrat.

Dračí kronika Dračí kronika Malcolm Sanders

Krásně zpracovaná. Škoda, že je o lovu draků :D šla jsem podle názvu po knihách o dracíh, kde jsou draci popsání pozitivně.

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Poslední dobou čtu knihy o dracíh a ze srovnání mohu říct, že je krásně dobře čtivě zpracovaná se slušným koncem.

Poslední pozemšťanka Poslední pozemšťanka Katarína Čavojová

Se slovenštinou jsem trochu bojovala. Ale byla jsem nadšená, i když jsem se ke knize dostala náhodou je zpracována pěkně, napínavě a čtivě!

Žena s drakem Žena s drakem Františka Vrbenská

Sbírka povídek, některé se mi líbily více, některé méně, některé jsem moc nepochopila. Obecně mi bohužel přijde, že české sborníky povídek jsou slátaniny a autoři často píšou tak, že se snaží jen šokovat.

Mladé čarodějky Mladé čarodějky * antologie

Bohužel u většiny povídkových sborníků českých autorů trpím. Často mi to přijde jako slátanina. Sborník jsem pořídila pouze kvůli jedné autorce. Kvalita povídek je různá. Dalším sborníkům nějakou dobu zase šanci dávat nebudu.

Draci Draci Erin Peabody

Jednohubka o dracíh, pěkně zpracováno, jen škoda levnějšího papíru a prazvláštních ilustrací.

27.04.2022 3 z 5

Východní království Východní království Christie Golden

Souhlasím s ostatními komentáři. Krásně zpracované, pro mě jako wowkaře must have :)

Fakta a výmysly o dracích Fakta a výmysly o dracích Nikola Kucharska

Krásně zpracované.

Ostrovy Atlantiku Ostrovy Atlantiku Petr Jan Juračka

Krasně zpracované. nachla mě stejně jako první díl.

Ta, která tančí s draky Ta, která tančí s draky Lucinda Hare

Krásně popsaný příběh. Mátly mě však jména typu "Létá ke hvězdám". Trochu hůř se mi to pak četlo.
Z péče o draky byla cítit velká podobnost s koňmi. Zdá se, že má autorka zkušenosti v této oblasti.
Přechod z nepřátelství k přátelství hlavních postav mi přišel popsán velmi stručně a skokově. Místy mi neseděl čas, kdy má být událost za tři týdny a pak mezitím se několik týdnů něco děje.
Celkově ale pěkné :)

08.11.2021 4 z 5

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Asi je něco špatně, když to se mnou nic nedělá :) Kniha mě bavila anaopak jsem se těšila, kdy se bude něco dít.
Líbí se mi pojetí ctnosti - co se stane, když se budete chovat dle všech pravidel a naopak pojetí neřesti, co se stane, když se budete chovat proti společenským pravidlům. Jak to jen odpovídá dnešku.

05.11.2021 5 z 5

Velká kniha sportovní fotografie Velká kniha sportovní fotografie Martin Kozák

Krásně přehledně po sportech zpracovaný přehled.

05.11.2021 5 z 5