Ashi Ashi komentáře u knih

Draci Draci Montse Sant

Kniha se špatně shání.
Jedna z nejlepších knih odpovídající MÉ realitě a pojetí draků.

Tantra ve městě Tantra ve městě Barbara Carrellas

wow! Přesně tak je tu popis pro normální lidi, tak, že to jde hned vyzkoušet!

05.11.2021 5 z 5

Kreativní kompozice: Tipy a techniky pro digitální fotografie Kreativní kompozice: Tipy a techniky pro digitální fotografie Harold Davis

Asi už jsem knih tohoto typu přečetla moc, na danou problematiku mě napadají lepší díla.

05.11.2021 3 z 5

Mental healing - Tajemství sebeléčení a uzdravení Mental healing - Tajemství sebeléčení a uzdravení Clemens Kuby

Bohužel zklamání. Místo praktických navodů na léčebné praktiky, kniha obsahuje podstatnou částí obhajobu názorů autora. Z 300 stran jich prvních 75 je pouze o tom, co je na světě špatně a jak by to mohlo být jinak. Další kapitoly sice představující několik zajímavých a užitečných technik léčení, ale i ty jsou neustále prokládány stesky nad dnešním světem. Jeden příklad za všechny - autor se domnívá, že nejlepší pohled na člověka je jako na energeticko informační bytost. Několikrát během knihy pak vysvětluje proč je tento pohled nejlepší.

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Kratoučká kniha nutící k zamyšlení.

05.11.2021 4 z 5

Svět draků - Tajemství dračí říše Svět draků - Tajemství dračí říše S.A. Caldwell (p)

Na obrázcích je vidět, že jsou modelovány začátečníkem. Jinak je grafické provedení i text krásný.

Mé nepálské lásky v obrazech Mé nepálské lásky v obrazech Michaela Gautam

Nádherné fotografie. Bohužel děj mi přišel zatím nejhorší z autorčiných knih. Příběhy působí jako vytržené kusy bez ladu a skladu, které na sebe nenavazují.
Působí to na mě stylem "máme fotky, teď tam musíme něco napsat. co tě napadá?"

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Baví mě číst knihy o dracích. Některé reálie byly úsměvné. Děj mě bavil, kniha se četla rychle a konec byl dle mě překvapivý.
Popravdě nejvíc mě pobavil styl psaní autorky, kdy např. (spoiler) detailně popisuje scénu, kdo má co na sobě, kdo na koho kouká, jak vypadá místnost a najednou po zverubném popisu situace pokračuje děj holou větou typu "Postava A byla zabita".
Škoda, že ukončený děj nebude mít pokračování.

05.11.2021 5 z 5

Draci - Vaši průvodci na cestě vzestupu do páté dimenze Draci - Vaši průvodci na cestě vzestupu do páté dimenze Diana Cooper

Tuhle knihu jsem četla jako inspiraci jak se dá jinak pohlížet na draky.
Popravdě nelíbí se mi myšlenka, že jen lidé mají svobodnou vůli a všechny ostatní bytosti jim MUSÍ pomáhat.
Jinak co na to říct, tohle do mého vidění světa a draků nezapadá, přesto to pro mě bylo inspirující.
Při čtení jsem se cítila příjemně uvolněně.
Ale celým srdcem doufám, že právě toto není realita.

Příběhy Příběhy Stanislav Petera

Popis jak vznikaly scenerie jednotlivých fotek. Velice pěkně podané :)

Lepší paměť snadno a rychle Lepší paměť snadno a rychle Marek Sýkora

Techniky popsané stručně a jasně. Poměrně dost omáčky okolo, kterou lze přeskočit.

26.07.2021 3 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Nepřišel mi druhý díl horší než první.
Knihu jsem přečetla takřka za jedno odpoledne. Je opravdu velice čtivá.
Popravdě nejvíc mě zklamalo chování Nepálců - které je i odpovědí, proč se mají tak, jak se mají. Spíš by mě to od pomoci demotivovalo s tím, že to evidentně nemá smysl.

26.07.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Knihu jsem přečetla za den, protože se nedala celá bez přeskakování přečíst. V některých kapitolách se nestalo obsolutně nic a jejich přeskočení nemělo na příběh vliv. Rámcově by mohl být příběh zajímavý, kdyby nebyl prokládán nekonečnými rozhovory.Přesto se chystám na třetí díl, který by mohl epicky skončit.
Ale nic se nestane, když tento díl úplně přeskočíte.

26.07.2021 2 z 5

Pouto stínu Pouto stínu Petra Machová

První díl byl místy nelogický až bizardní. Tenhle se mi ale opravdu líbil! Kniha je opravdu velice čtivá. Až do strany 377 jsem nechtěla, aby skončila. Poté je několik méně záživných kapitol, ale konec je opět velice povedený. Občas už se tu však začíná objevovat nešvar, že některé postavy jsou moc silné a dokáží až příliš velké věci. Knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec bude další díl až jaro 2022.
Co se týče vývoje postav, no to víte, že hlavní hrdinka má stále divné a nesmyslné reakce, ale nevadilo mi to. Co se týče přežití, nepřežití postav, dle děje mi současně popsaný stav dává smysl.
Stále mě baví fakt, že hlavní hrdinka knihy má strach, že jí nepřátelé znásilní a zabijou.

23.07.2021 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Knihu jsem přečetla takřka za jedno odpoledne. Je opravdu velice čtivá. Dokážu fandit i vžít se do lidí jejichž myšlení bych nechtěla mít.
Ze začátku mě třeba moc mrzelo, že si neváží manžela Petera a není raději v klidu s ním.
Mrzelo mě, že nezkoušela hledat Dipaka.

14.07.2021 5 z 5

Radost z práce Radost z práce Marie Kondo

Toto byla třetí kniha od Marie Kondo, kterou jsem četla. A přestože mi její styl hodně pomohl, doma jsem uklidila a všechno vyházela, tak jsem zjistila, že tato kniha není pro mě.
Popisuje zde úklid pracovního prostředí: 1) stůl plný lejster, že nejde nic najít 2) táák moc mailů, že nejde odpovědět 3) zbytečné schůzky, 4) bordel v PC.
Zjistila jsem, že se mě žádný z těchto problémů netýká.
Kniha byla napsána hezky, věřím, že by pomohla. Ale já kapitoly jen zběžně prolítávala s tím, že je to pro mě mimo. Přesto doporučuji.

14.07.2021 4 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jasné body jak na nové návyky - přehledně a jednoduše. Ano, to je to, co v životě rozlišuje úspěšné od neúspěšných.

04.07.2021 5 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Super :) mě tahle kniha moc pomohla. Mívala jsem hrozně moc věcí a vyházela jsem skoro všechno. Všechno pořádně probrat a fakt vyřadit, to co mě štve, je prostě super. Pochopitelně s několika věcmi nesouhlasím - ala stříhání knih a vyhazování do popelnice funkčních věcí. Neekologie vyhazování ěm dlouho trápila, když se mi ale věc podaří poslat dál, mám o to větší radost. Dnes dokážu cvítit radost i z obyčejných věcí, jako talíře, příbory, nábytek a tak. A myslím, že to je opravdu cíl, najít tu "dokonalost" kolem sebe.

04.07.2021 5 z 5

Řešidlo Řešidlo Petr Casanova

Typický Casanův styl pojatý trochu jinak. Líbí se mi rozdělení na otázku + odpověď. I když jsem si často říkala, že taková situace se mě výbec netýká.

04.07.2021 4 z 5

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Druhou knihu Marka Cesty poznání jsem přečetla s nadšením a považuji ji za jednu z nejlepších. U této jsem ale občas přeskakovala a některé pasáže mě neoslovily. To jsem se tak změnila nebo je ta první kniha od druhé tolik odlišná?

04.07.2021 4 z 5