Mé nepálské lásky v obrazech

Mé nepálské lásky v obrazech https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425573/bmid_me-nepalske-lasky-v-obrazech-egM-425573.jpg 5 24 11

Tři cesty do Nepálu s kamarádkou a profi fotografkou Niki. 2000 kilometrů na motorkách. Více než 200 fotografií. Luxusní papír a top kvalita tisku. Nikdy dřív nevydané příběhy. Recept na nejoblíbenější nepálské jídlo, tradiční dal bhat. Vážné i humorné citáty. Zamyšlení nad životem, vesmírem a vůbec.

RendyaDav
RendyaDav
13.01.2022 5 z 5

Kniha mi udělala radost. Je příjemná nejen pro duši, ale díky krásným fotografiím i pro oko. Díky fotografiím je její příběh a poselství daleko silnější. Vybrané citáty skvěle podtrhují podstatu fotografií a jejich příběhů. Úplně mě to v táhlo jako bych byla na živo v Nepálu.

Ashi
Ashi
05.11.2021 3 z 5

Nádherné fotografie. Bohužel děj mi přišel zatím nejhorší z autorčiných knih. Příběhy působí jako vytržené kusy bez ladu a skladu, které na sebe nenavazují.
Působí to na mě stylem "máme fotky, teď tam musíme něco napsat. co tě napadá?"

Sandalkar
Sandalkar
27.06.2021 5 z 5

Tahle knizka se mi z cele trilogie libila nejvice, ale bez znalosti predchozich dvou bych asi spoustu veci nepochopila. Preji Myshe hodne vnitrniho svetla a odhodlani na jeji odvazne zivotni ceste.

Ramondia1
Ramondia1
23.10.2020 5 z 5

Fotografie dodávají celému příběhu autorky další rozměr, takto si čtenář snadněji představí rozdíl mezi kulturou naší a tou nepálskou. Fotografie si prohlížím ráda i po přečtení příběhu.

cori
cori
29.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli fotografiím, které jsou opravdu nádherné (krajina i portréty dětí). Zajímavé je i vložené povídání o zážitcích z Nepálu a srovnání stylů života a hodnot u nás a v Nepálu. Kniha obsahuje tyto kapitoly 1.Poprvé na treku aneb Jak jsem za dva týdny poznala dva světy
2. Mé lásky v Pokhaře 3. Chandrama, holčička s deštníkem 4. Bez prstů, bez nohy, s úsměvem 5. Když se země třese
6. O stáří, umírání a smrti 7. Kam v Nepálu? 8. Nepál mě baví... 9. Matkou na konci světa 10. Fenka, která nám otevřela oči 11.Rozhovor s fotografkou Nikol 12. Rozhovory se Suryem a Sani, lidmi za módou Thao 13. Ke garne aneb Všechno zlé je k něčemu dobré 14. Spojování teček aneb Věříme Vesmíru 15. Opravdové štěstí 16.Střípky z našeho roadtripu 17. Dal bhat (nejen) od ohně (recept) 18. Tradiční nepálská pohádka O hodném králi, chamtivém Ramovi a o tom, co je v životě opravdu důležité
Fotografie jsou doprovázeny citáty známých osobností (je jich 59, pokud jsem dobře počítala).

SakuraLuci
SakuraLuci
01.03.2020 4 z 5

Krásně nafocená kniha, kvalitní papír a příběh který musíte přečíst na jeden zatah.. doporučuji

kotatkoz
kotatkoz
06.02.2020 5 z 5

Přesně ta z knih, kterou nestačí si půjčit a prohlédnout, ale stojí za to jí vlastnit. Originální, nádherné fotografie na krásném papíře, ohňostroj barev a mezitím trocha vyprávění se spíše emocionálím podtextem, než že by nějaký smysluplnější děj. Obzvlášť jako doplněk k Mé nepálské lásky perfektní, ale i samo o sobě velmi krásné dílo, které ukazuje bídu a rozmanitost Nepálu tak, že by se tam každý nejraději vypravil a všechno to chtěl vidět na vlastní oči. Jako bonus beru velké množství dobře zvolených citátů a zmínky o Vesmíru, aneb že když po něčem opravdu toužíme, byť zprvu nevysvětlitelnými oklikami, Vesmír nám vždy pomůže se k tomu dostat. Opravdu povedená knížka.

oskli
oskli
20.01.2020 5 z 5

Za mě nejlepší Myshina kniha! Nádherné fotky doplněné opravdu zajímavým vyprávěním, ať už jsou to vzpomínky na dětství, začátky v Nepálu, nebo současnost. Vše je v dokonalém souladu. Opět je to hodně osobní (nebo spíš jenom osobní), ale tady to není ufňukané, ani nepřevládá zoufalé plácání se ve vztazích. Tahle kniha vyznívá ohromně pozitivně. Je v ní velká spousta energie, lásky, víry... v život, lidi, rodinu i Vesmír. Kdybyste si od Myshi měli přečíst jen jednu knihu, měla by to být tahle.

Dominika13
Dominika13
04.01.2020 5 z 5

Fotografie jsou opravdu úžasné! Volně a krásně dokreslují příběh Mých nepálských lásek. Některé kratičké příběhy mě opravdu vzaly za srdce - třeba o holčičce s deštníkem.

makkuska
makkuska
13.12.2019 5 z 5

Nádherné fotografie, krásné citáty, zamyšlení nad životem doplněné příběhem o cestování a osobních zkušenostech s životem v Nepálu.

alice4004
alice4004
02.12.2019 5 z 5

Krásné fotky, milé vyprávění a recept na nepálské jídlo.

cestopisné příběhy Nepál fotografické publikace manželství s cizincem

Michaela Gautam
česká, 1987
2018  81%Mé nepálské lásky
2019  73%Mé nepálské trable
2019  91%Mé nepálské lásky v obrazech
2020  85%Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií
2021  93%Leo a Yeti: Pohádky z Nepálu

Kniha Mé nepálské lásky v obrazech je v