Ashi Ashi komentáře u knih

Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat Jane Killion

Výcvik psa popsán tak, aby ho to bavilo. Čtením této knihy jsem si uvědomila, že vlastně nemám nemožného psa, ale naprosto normálního a problémy popsané v této knize vlastně nemám. Výcvikové metody jsou tak specifické pro opravdu nemožné psy, na běžné psy stačí běžné metody.

07.07.2020 4 z 5

Nova Nova Keith R. A. DeCandido

Nemám ráda scifi, ale zajímal mě příběh této hlavní hrdinky. Příběh se mi líbil, i když je vlastně docela smutný, depresivní a děsivý. Přesně tak - více by mě zajímal samotný výcvik Novy.

07.07.2020 3 z 5

Spatříš svoje anděly Spatříš svoje anděly Theresa Cheung

Více mě bavila druhá kniha autorky o posmrtném životě, tato již méně. Každopádně běžná kniha o andělech, koho zajímá tato tématika kniha ujde. Chvílema jsme ji však chtěla odložit, nakonec jsem ji dočetla. Dala by se shrnout větou "Koukejte kolem sebe a když s ebudete snažit uvidíte anděly."

07.07.2020 3 z 5

Mark Dzirasa - Cesty poznání Mark Dzirasa - Cesty poznání Jaroslava Timková

Velice pozitivní autor. V knize prolíná svůj život s názory a zážitky. Některé myšlenky jsou poměrně netradiční. Každopádně velice hezká motivační kniha, která přiměje k zamyšlení. Autora jsem slyšela mluvit i naživo a má úžasný styl komunikace. Autor v knize popisuje svůj život a zážitky - třeba to jak ho ovlivnilo, že je jeden z mála lidí tmavé pleti v České republice, jak ho ovlivnila výchova zde, ale i Africké kořeny.

07.07.2020 5 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Po čtení zdejších komentářů jsem se bála, že mě po přečtení Dalajlamovi kočky tato kniha zklame. Objevují se zde stejné příběhy a situace jako v již zmíněné Dalajlámově kočce. Ale nakonec musím napsat, že se mi líbí shrnutí myšlenek buddhismu, kteréjsou i zde protkané příběhem. Nakonec nejsem zklamaná a knihu si nechávám pro budoucí nahlédnutí. Hlavní čtyři principy buddhismu jsou zde příjemně shrnuté a mohou změnit život, pokud se nad nimi člověk zamyslí. Díky jejímu přečtení mě nasměřovala k dalším knihám na toto téma.

07.07.2020 4 z 5

Umění klamu Umění klamu Kevin Mitnick

Tuto knihu jsem četla před mnoha lety, ale moc se mi líbily příběhy ze života jak autor obešel obranu společností viz. třeba jak si půjčil vrtulník.

07.07.2020 5 z 5

Běhání pro (ne)chápavé Běhání pro (ne)chápavé John Hanc

Kniha mě zaujala v knihkupectví svojí přehlednou strukturou. Kapitoly jsou velmi přehledně a příjemně řazeny. Myslím, že kniha shrnuje vše co je k běhu podstatné a základní. Líbí se mi přidaná kapitola doplňující protahovací a posilovací cviky. Protože je kniha psaná v americkém prostředí trochu pobavila kapitola o nebezpečí roztrhání medvědem a riziko vraždy a znásilněn na každém rohu.

24.06.2020 4 z 5

Základní formy strachu Základní formy strachu Fritz Riemann

Dobře napsaná, ale i mě přišla místy příliš zjednodušená a nenabízí tak úplně cestu k tomu jak problémy řešit, ale je možné si je díky knize uvědomit :)

11.07.2017 5 z 5

Klasické tchaj-ťi Klasické tchaj-ťi Wyasun Liao

tato kniha popisuje hlubší smysl tai-chi. Co je zajímavé, protože ve většině knih jsou popsané jen kviky, ale tady je i historie umění a jejich hlubší smysl. Jsem opravdu nadšená, že je to někde takto sepsáno.

26.04.2016 4 z 5

Legendy: Prokleté knihovny Legendy: Prokleté knihovny Michael Bronec

Jsem snad jedinej člověk, kterému se tato kniha spíše nelíbila. První polovina knihy pro mě byla opravdu nestravitelná, druhá polovina byla lepší. Ano, bylo zde několik povídek, které se mi líbili. Ale problém shledávám spíše v tom, že česká fantasy je hodně specifická, Češi hodně fantasy prvky vkládají do reálného světa a já mám radši celý fantasy svět ala pán Prstenů, tak zřejmě proto mi část povídek nevyhovovala, protože se odehrávali v naprosto běžném světě, kde se děj točil kolem "nějak" prokleté knihy, atd. Ale zase jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože je to sborník typické české fantasy, která prostě nemusí sednout každému, konkrétně mám nejradši povídku od Sydhy Apollyona - protože ten má ten poctivej fantasy svět (četla jsem i Legendy Draci a ti se mi líbili víc, protože mám k tomu tématu blíže, nj, ale zase tipičtí Češi) 3/5

08.04.2016 1 z 5

Prevít na studiích Prevít na studiích Jan Jícha

Přečetla jsem pouze první dvě kapitoly. Totálně to nedávalo smysl, působilo to jako náhodné výkřiky, témata se měnila podle autorivy asociace, pro mě až příliš nepochopitelné.

16.03.2016 1 z 5

Sama sebou - Zrození sebevědomé ženy Sama sebou - Zrození sebevědomé ženy Ivana Molnárová

Působí to trochu jako deníček, kdy si slečna píše svá moudra sama pro sebe. Kniha by se dala schrnout opravdu jednou větou "jste úžasná, věřte si" a o tom to celý je, nic víc tam nenajdete. Tato informace je tam jen na 200 stranách okecaná

16.03.2016 3 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Opět podařený díl, i když poslední díly na sebe navazují jen volně a od 5 tého dílu dál má každá kniha svůj příběh a rozuzlující konec.

10.12.2015 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Tento díl byl úplně jiný než předchozí. Prolínalo se zde několik příběhů. První půlka knihy byla méně čtivá. Konec byl pro mě až moc neuvěřitelný. První čtyři díly na mě působili jako uzavřené série.

30.11.2015 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Absolutně supr. Chtěla jsem nějaké fantasy a dlouho jsem tuhle knížku měla v "chystám se číst" všichni píšou jak je to podobné Potterovi, ale mě moc nepřišlo. To že jsou hlavní postavy tři a je to ve škole čar je i v jiných knihách. Škola a reálie jsou naprosto odlišné! Přečetla jsme jí za dva dny během večerů a to i když jsem byla totálně vysílená. Já jsem naopak ráda, že jednotlivé příběhy jsou prané do poměrně krátkých kapitol, má to pak spád.

22.11.2015 5 z 5

Plamen života Plamen života E. J. Allibis

Touto knihou jsem byla naprosto uchvácena. Přestože podle recenzí je kniha hodně popisná a nic se v ní neděje, to se mi nezdálo ani náhou. Konec byl opravdu strhující. Ovšem uznávám, že podle kritiky jsou dobré postavy 100% dobré a zlé 100% zlé, ale mě to nevadí a líbí se mi to tak. Přestože některá rozhodnutí nechápu. Natolik se mi zalíbila andělská tématika, že si chci sehnat další andělské příběhy, i když myslím, že zde byli mimořádně pěkně popsáni.

06.11.2015 5 z 5

Gotický svět Gotický svět Natasha Scharf

Kniha popisuje velmi hezky historický vznik gotické kultury. Čekala jsem asi i hlubší popis oné kultury, který zde není. jedná se pouze o historický výčet událostí a vývoje gotiky, tak jak ji známe dnes. Kniha je opatřena mnoha dobovými fotografiemi upřesňující nám danou dobu. Historii subkultury popisuje velmi hezky a dokonce jsou zde i zmínky o České republice (kniha je překlad tuším německé autorky)

28.10.2015 4 z 5

Goth - Magická stránka temné kultury Goth - Magická stránka temné kultury Raven Digitalis

Mě se kniha moc líbila je psaná čtivý způsobem ale pravda že to neni kniha o Goth kultuře jako takové ale spíše o prolnutí pohanské magie s temným nádechem Gotična.

27.10.2015 5 z 5

Šiacu - japonské umění léčivých doteků Šiacu - japonské umění léčivých doteků Zlata Kufnerová

nejlépe popsaná kniha shiatsu co jsem četla, tedy nejideálnější v kombinaci s "Léčivá moc dotyků" zde jsou popsané polohy v druhé knize pak konkrétní body na těle (ty mi bohužel v této knize chybí), zároveň oceňuji historický kontext shiatsu o tom se v jiných knihách ani nezmínili.

05.10.2015 4 z 5

Lexikon magie Lexikon magie Milan Nakonečný

četla jsem jen několik témat v knize, myslím že je schrnutá naprosto úžasně i když mi chybí některá hesla s magií související v oblastí léčení energiemi atd neboť i to se dá považovat za magii a není tam o tom ani zmínka, heslo o wicce bylo popsáno velmi nelichotivě - jako feministický výmysl, s čímž nesouhlasím, autor sám v úvodu píše že v magii "nevěří" a schrnuje ji zde jako zajímavý kulturní fenomén (ostatně knihu napsal psycholog), ale jako lexikon je to dle mě napsáno skvěle!

03.10.2015