Umění klamu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kevina Mitnicka se jako hackera obávaly tisíce Američanů. Nyní je nejvyhledávanějším expertem na zabezpečení počítačových systémů. V knize odhaluje, jak je snadné překonat zábrany a získat přísně tajné informace či sabotovat podniky a instituce. A to vše pomocí důmyslných technik ovlivňování lidí. Všechny systémy, i za miliony dolarů, se dají obejít zneužitím lidí, kteří je obsluhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12032/umeni-klamu-12032.jpg 3.648
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , Helion
Originální název:

The Art of Deception: Controlling the Human Element of Security, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Umění klamu

Lastodont
13. dubna

Řada příběhů, jak se lze dostat k údajům, ke kterým bych neměl mít přístup. V podstatě nejslabším článkem je člověk. A vždy poučení, co dělat a co nedělat.
Mohlo by se zdát, že ty příběhy se dost opakují, že to už musí být každému jasné, ale praxe ukazuje, že nikoliv, že i dnes, tedy 20 let po českém vydání, se někteří lidé dají snadno oblbnout, podlehnou sociotechnickému nátlaku a prozradí nějakou třebas i bezvýznamnou informaci nepovolané osobě, která tuto informaci pak použije k získání důvěryhodnosti u někoho jiného. Anebo kliknou, na co nemají.

Ashi
07.07.2020

Tuto knihu jsem četla před mnoha lety, ale moc se mi líbily příběhy ze života jak autor obešel obranu společností viz. třeba jak si půjčil vrtulník.


welcomeboredom
02.06.2017

Celá myšlenka se dá shrnout do jedné věty a po padesáti stránkách nemá smysl číst dál.

technolog
23.10.2015

Myslím že kniha splnila účel. Je mi z ní jasné, že kdo chce ten se vždy dozví

between
12.10.2015

Přečetl jsem jen třetinu. Rozhodně lze doporučit k nahlédnutí každému komu není jeho osobní nebo firemní bezpečnost dat lhostejná. Nicméně kniha jako celek se přečíst nedá. Stále se opakující myšlenky. Kniha měla být mnohem tenčí a měla by větší přínos. V podstatě si stačí přečíst jednu kapitolu nebo jen dva tři ukázkové příběhy a znáte zbytek knihy. Tedy alespoň v první třetině knihy to platí.

daymoon
24.03.2015

První pětinu jsem přečetl, pak se to začalo opakovat. Ale je to celkem zajímavé čtení.

tlllk
06.04.2014

Pre ľudí z oboru je Mitnick legenda, to čo popisuje je tak banálne, že sa len ťažko verí že by to fungovalo, ale fungovalo. Tie poviedky by mali byť povinné pri každom školení IT bezpečnosti administratívnych pracovníkov.

dadako
16.11.2013

To co enigma jsem si naštěstí uvědomil dříve a nedostal se ani na stou stránku. Jsem rád, že jsem o nic nepřišel, když jsem přestal tak brzy číst. Lidský faktor, lidský faktor...

1