Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat

Proč nad vaším psem lámat hůl, když vám ji může aportovat? Někteří psi (nebo dokonce celá psí plemena) jsou řadou chovatelů a cvičitelů psů považováni za nevycvičitelné. Máte i vy doma psa, který je chytrý, umí si poradit v problematických situacích a je dost tvrdohlavý na to, aby dosáhl toho, co chce, ale když dojde na to něco ho naučit, chová se jako přitroublý paličák? Tak tahle kniha je právě pro vás. Dozvíte se v ní, jak váš pes myslí, co ho zajímá a co na něj zabírá. Ukáže vám, jak vašeho „moulu“ naučit věcem, o nichž jste si mysleli, že je zvládnou jenom border kolie nebo zlatí retrívři. Poradí vám, co dělat, aby se váš pes sám snažil změnit své chování a vy ho přitom nemuseli přecpávat motivačními pamlsky. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125593/jak-trenovat-nemozneho-psa-125593.jpg 4.722
Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Plot

When Pigs Fly!: Training Success with Impossible Dogs, 2007

Kniha Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat

slayeesgirl

Tahle kniha rozhodně nepatří jen do rukou majitelů "nemožných" psů. Je tam krásně popsaný princip výcviku pomocí pozitivního posilování, což ocení každý nadšený pejskař a troufám si tvrdit, že ve výsledku i každý pes. Cca polovina knihy je spíš zaměřená na základní pilíře a metody výcviku, co dělat aby byl pes ochotný spolupracovat (s přikloněním k nespolupracujícím psům, ale aplikovatelná na všechny) a další půlka se věnuje konkrétním návodům na základní povely a odstranění (nebo spíš nahrazení) nežádoucích chování. Minimálně tu první část bych doporučila opravdu všem, ono pak i člověk s velmi poslušným psem dokáže pochopit ostatní pejskaře, kteří mají "problémového" pejska. Navíc metody výcviku jsou aplikovatelné na všechny psy (a další zvířata, vč lidí ;) - doporučuji knihu svého psa nestřílejte pro více informací).

jana8352
23.10.2020

Výborná knížka moc se mi líbila

Ashi
07.07.2020

Výcvik psa popsán tak, aby ho to bavilo. Čtením této knihy jsem si uvědomila, že vlastně nemám nemožného psa, ale naprosto normálního a problémy popsané v této knize vlastně nemám. Výcvikové metody jsou tak specifické pro opravdu nemožné psy, na běžné psy stačí běžné metody.