Legendy: Prokleté knihovny přehled

Legendy: Prokleté knihovny
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174626/bmid_legendy-proklete-knihovny-aGR-174626.jpg 4 57 57

Legendy série

< 2. díl >

Číst knihy je nebezpečné! Číst TUTO knihu je zvlášť nebezpečné!! Otevři dveře knihovny, a hned tě ovane šepot jejich stránek. (Jenže co šeptá, dokáže i kousnout. Nebo sežrat.) Otevři knihu, a vstoupíš do světa fantazie. Vlastní, či cizí? Vyber si! (Ale neztrať nit. Tu Ariadninu – pomni, že se budeš chtít vrátit...) Upíři Abélard a Héloise přilétnou na parakřídlech do Domu Hadích per, aby pátrali po jedinečném svazku, který nejspíš ani neexistuje... Trpaslík Tarmon, učedník Mistra kronikáře a člen početného cechu knihovníků, k smrti nenáviděl knihy. A ony se mu pomstily... „Co to je za knihu?“ – „Velké T. “ – „Velké T.?“ Cizí hlas zaskřípe strachem: „Technonomicon!“ Kdo bez povolení přechovává tištěnou knihu nebo její obsah v jakékoli formě, bude potrestán odnětím svobody až na dvacet let. Zaviní-li svým konáním smrt jedné či více osob, propadne hrdlem.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legendy: Prokleté knihovny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

Malarkey
09.01.2024 4 z 5

Jednoznačně sbírka sci-fi a fantasy povídek, kterou nemůžete vynechat, pokud Vám autoři něco říkají a víte, že Straky na vrbě si na každé knize dají sakra záležet.

Prokleté knihovny se zaměřují přesně na to, co si pod samotným názvem představíte. A ano, pravda, nenapadlo by Vás, co se pod tím námětem může skrývat za super příběhy. Jedno ale knize vytknout musím. Je až neúměrně obří. Myslím si, že kdyby každý autor měl povídku jednu (a nemuselo by se tu pár autorů opakovat), asi by to nebylo vůbec na škodu. Takhle je to jedna z těch největších sbírek, které ve sbírce mám. Nicméně...i tak se v ní skrývají kousky, které stojí za to si zapamatovat.

Mezi ty nejlepší jednoznačně řadím tyto:
Andělíčkářka od Tomáše Bandžucha - dobové fantaskní drama, které čerpá základ v realitě, což jsem se u autora naučil za ta léta hodně ocenit. Dobové, atmosferické a nesmírně čtivé.
Svazek číslo 25 od Leonarda Medka - tady mi přijde, že autor si na povídce dal hrozně záležet. Šel do absolutních detailů, historických přesností, které asi pro nedostatek znalostí nikdy nedokážu stoprocentně ocenit, ale mohu to alespoň bohulibě respektovat. Unikátní kousek.
Hex libris od Daniela Tučka - který dokázal zkombinovat postapokalyptický svět, knihovny a steampunk do jednoho, což působí jako blázinec, ale světe div se, perfektně to funguje.
Šilhavá láska od Míly Lince - mám ty jeho středověké fantasy kousky prostě rád. Tady je to o příběhu jednoho kronikáře rytířských soubojů, jehož život se jemně zvrtne.
Štvanci od Jindry Rohlíka - který si ten popis knihovny vysloveně užil.

Elea
11.02.2023 4 z 5

Hodně rozsáhlá sbírka povídek, lépe se mi četly povídky v druhé polovině knihy, nejvíce se mi líbil Svazek č. 25, Kudy kráčí sfinga a Hex libris.


kaffa
28.01.2019 3 z 5

uf.... tak tohle bylo spíš utrpení než zábava.... měla sem to zahodit.... opravdu dobrých povídek tam bylo jen pár, nejvíce se mi líbil "svazek č. 25", medek nezklamal.... ale obecně vzato sem se tím spíš protrápila.... asi už neumím číst povídky, co já vím....

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (3)

2014 - Aeronautilus (Obálka roku – výtvarnice Jana Šouflová)
2013 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší dílo domácího výtvarníka: Jana Šouflová a Miroslav Dvořák za obálku ke knize Legendy: Prokleté knihovny (Straky na vrbě))
2013 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší povídková kniha)


Kniha Legendy: Prokleté knihovny v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených80x
ve Čtenářské výzvě22x
v Doporučených4x
v Knihotéce81x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech2x