Legendy: Prokleté knihovny

Číst knihy je nebezpečné! Číst TUTO knihu je zvlášť nebezpečné!! Otevři dveře knihovny, a hned tě ovane šepot jejich stránek. (Jenže co šeptá, dokáže i kousnout. Nebo sežrat.) Otevři knihu, a vstoupíš do světa fantazie. Vlastní, či cizí? Vyber si! (Ale neztrať nit. Tu Ariadninu – pomni, že se budeš chtít vrátit...) Upíři Abélard a Héloise přilétnou na parakřídlech do Domu Hadích per, aby pátrali po jedinečném svazku, který nejspíš ani neexistuje... Trpaslík Tarmon, učedník Mistra kronikáře a člen početného cechu knihovníků, k smrti nenáviděl knihy. A ony se mu pomstily... „Co to je za knihu?“ – „Velké T. “ – „Velké T.?“ Cizí hlas zaskřípe strachem: „Technonomicon!“ Kdo bez povolení přechovává tištěnou knihu nebo její obsah v jakékoli formě, bude potrestán odnětím svobody až na dvacet let. Zaviní-li svým konáním smrt jedné či více osob, propadne hrdlem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174626/big_legendy-proklete-knihovny-aGR-174626.jpg 3.851

Kniha Legendy: Prokleté knihovny

kaffa
28.01.2019

uf.... tak tohle bylo spíš utrpení než zábava.... měla sem to zahodit.... opravdu dobrých povídek tam bylo jen pár, nejvíce se mi líbil "svazek č. 25", medek nezklamal.... ale obecně vzato sem se tím spíš protrápila.... asi už neumím číst povídky, co já vím....

LadyCharlene
02.01.2019

Nedočteno, bohužel. Strašně jsem se na knihu těšila, pro knihovnici by tato kniha měla být Biblí, ale přes Andělíčkářku jsem se prostě nedostala. Uvidím, jestli se s touto bichlí poperu i někdy v budoucnosti, ale prozatím nádherná povídka s nevrácenou knihou a úchvatná obálka... Což je na 900 stránkovou knihu dost málo.

wericzek
06.08.2018

Nestává se mi často, nutit se do čtení, ale u tohoto sborníku se to bohužel stalo, zdržet se přeskakování řádků byl téměř nadlidský výkon. Naštěstí po prokousání se necelou polovinou knihy již povídky byly mnohem lepší a některé se četly doslova samy. Nakonec jsem ráda, že kniha neskončila nedočtená v propadlišti dějin mé knihovny - těch 50% povídek to zachránilo a vyšvihlo mé hodnocení na 4*. A to povídky: Svědectví kamene, Knihovník, Epištola z psího kraje, Svazek č. 25, Povstaňte z popela, Šilhavá láska, Popel, nebo prach, Hex libris, Štvanci, Andělíčkářka - z toho moje TOP: Svědectví kamene, Svazek č. 25, Hex libris, Štvanci. "Prostor mezi tím ale vyplňoval stín planoucí temně rudými ohnivými odlesky jako povrch nějaké vyhasínající hvězdy. Nedalo se na něj dívat dlouho, oči se samy stáčely jinam a slzely."

Aliii
08.05.2018

Tahle sbírka pro mě byla opravdu výzva (a nejen ta čtenářská z roku 2018), i když obvykle nemívám s několikasetstránkovými knihami problém. Poměrně dost povídek mi ale nesedlo, zvlášť ty, které se hemžily rádobyvtipnými nebo siláckými hláškami pomalu v každé větě.
Našlo se i pár povídek, které se mi líbily - Čestný dluh, Šilhavá láska, Povstaňte z popela, Svazek číslo 25, Svědectví kamene, Oceán příběhů, galaxie informací. Bez těch ostatních bych se klidně obešla a u některých jsem se na dost dlouho zasekla, protože se mi do čtení moc nechtělo...

elenai
30.03.2017

Pro mě jakožto knihovníka byla kniha naprostou nutností. Stála mi natolik za to, že jsem se s ní den co den tahala v batohu.
Naleznete zde nepřeberné množství žánrů od hororu, přes steampunk a sci-fi až po klasickou fantasy. Ačkoliv byly některé povídky slabší (nikoliv však natolik, abych je s nechutí přeskočila), tak jsem si četbu neskutečně užívala a skládám tímto hold jak Michaelu Broncovi, tak autorům a jejich imaginaci.
Oblíbené povídky: Andělíčkářka, Jak to s ní je?, Hex Libris, Popel, nebo prach, Svazek číslo 25 a pak samozřejmě úvod od Jana Kantůrka a doslov Františky Vrbenské (bájo!)

lovemika
29.08.2016

Některé povídky překvapily, jiné málem donutily knihu odložit. Nejvíc potěšila: Povstaňte z popela :-)

Ashi
08.04.2016

Jsem snad jedinej člověk, kterému se tato kniha spíše nelíbila. První polovina knihy pro mě byla opravdu nestravitelná, druhá polovina byla lepší. Ano, bylo zde několik povídek, které se mi líbili. Ale problém shledávám spíše v tom, že česká fantasy je hodně specifická, Češi hodně fantasy prvky vkládají do reálného světa a já mám radši celý fantasy svět ala pán Prstenů, tak zřejmě proto mi část povídek nevyhovovala, protože se odehrávali v naprosto běžném světě, kde se děj točil kolem "nějak" prokleté knihy, atd. Ale zase jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože je to sborník typické české fantasy, která prostě nemusí sednout každému, konkrétně mám nejradši povídku od Sydhy Apollyona - protože ten má ten poctivej fantasy svět (četla jsem i Legendy Draci a ti se mi líbili víc, protože mám k tomu tématu blíže, nj, ale zase tipičtí Češi) 3/5

Hoshi
28.02.2015

Zřejmě budu mít názor jako každý, kdo četl tuto sbírku - některé povídky se mi v této knize líbily více, než jiné. Úvodní povídka mě moc nenadchla, ale přeci jen je to sbírka, takže každý v tom najde nějakou tu svojí povídku. Musím uznat, že mě spousta povídek nutila přemýšlet nejen jak to asi bude dál, ale i proč to tak je. Nejvíce se mi líbila povídka "Sestřičko naše, kde jsi?; Popel, nebo prach; Andělíčkářka či Svazek číslo 25 .. Jsem ráda, že tato sbírka je v mojí knihovničce :)